Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Зупиніть туберкульоз, поки я живий! (21/03/2013)

У прес-центрі Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області проведено прес-конференцію з нагоди завершення в Запорізькій області місячника боротьби з туберкульозом та Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається 24 березня.

У прес-конференції взяли участь: Бєляєва Світлана Іванівна – заступник директора Департаменту охорони здоровя Запорізької обласної державної адміністрації, Севальнєв Анатолій Іванович – начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Хівріч Валентина Володимирівна – заступник начальника управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації, Ахтирський Олександр Іванович – головний лікар обласного  протитуберкульозного клінічного диспансеру, головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоровя облдержадміністрації, Сілін Костянтин Олексійович – голова Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Чернишова Людмила Іванівна – головний позаштатний дитячий фтизіатр Департаменту охорони здоровя облдержадміністрації, Башлай Олександр Григорович – головний лікар КУ «Запорізький обласний центр здоровя» Запорізької обласної ради, Дорошенко Ірина Володимирівна - регіональний координатор за компонентом адвокація, комунікація та соціальна мобілізація  програми «Зниження захворюваності на туберкульоз в Україні за рахунок розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу» в Запорізькій області за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Паршиков Руслан Матвійович – голова обласного відділення  ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

24 березня світова громадськість з ініціативи ВООЗ відзначає міжнародний день боротьби з туберкульозом. В Запорізькій області, починаючи з 1998 року, щороку проводиться місячник боротьби з туберкульозом, спрямований на підвищення поінформованості громадян у питаннях попередження захворювання в умовах епідемії. Цього року місячник проходить під гаслом: «Зупиніть туберкульоз, поки я живий!».

Pres_tub_1Завдяки проведених протягом останніх 5 років протитуберкульозних заходів в області досягнуто позитивних зрушень: захворюваність на туберкульоз знизилась на 15,3 %, смертність від туберкульозу – на 26,0 %.

Водночас, на фоні поступової стабілізації епідемічного процесу, на сьогодні загрозу становить поширення мультирезистентного туберкульозу та ко-інфекції (туберкульоз – ВІЛ).

Щороку кількість зареєстрованих випадків мультирезистентного туберкульозу збільшується майже вдвічі. Це повязано із покращенням лабораторної діагностики за допомогою генетично-молекулярних тестів для швидкої діагностики туберкульозу, отриманих за рахунок коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

В області щороку на 10-12 % зростає захворюваність на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ. Кожен 10-ий з вперше виявлених хворих на туберкульоз має поєднану патологію ТБ/ВІЛ.  

pres_tub_2

Рішенням Запорізької обласної ради від 26.07.2012 № 17 затверджено Цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз у Запорізькій області на 2012-2016 роки, основною метою якої є поліпшення епідемічної ситуації шляхом зниження захворюваності та смертності від туберкульозу, від ко-інфекції ТБ/ВІЛ, попередження розвитку хіміорезистентного туберкульозу, підвищення ефективності лікування, покращення  лабораторної  діагностики   туберкульозу в області.

При Запорізькій обласній державній адміністрації функціонує Координаційна  рада  з  питань  протидії  соціальним  хворобам, що контролює виконання заходів Програми.

За 2012 рік за рахунок коштів Державного бюджету отримано  протитуберкульозні препарати та лабораторні витратні матеріали на суму 8724,7 тис. грн.

З обласного бюджету на харчування хворих на туберкульоз отримано 4338,0 тис. грн., медикаменти – 1909,8 тис. грн.

За рахунок коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією протитуберкульозними закладами області протягом року отримано лабораторне обладнання, опромінювачі бактерицидні та офісну техніку на загальну суму 1990,125 тис. грн.

З обласного бюджету виділено 315,9 тис. грн. на проведення капітальних ремонтів протитуберкульозних закладів. Завершено ремонт дитячого відділення КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер» Запорізької обласної ради.

Згідно з «Програмою будівництва та реконструкції об’єктів соціально-культурного призначення у Запорізькій області», починаючи з 2008 року, проводиться реконструкція будівель під лікувальний корпус обласного протитуберкульозного диспансеру. За період з 2008 по 2012 роки виділено кошти з Державного та обласного бюджетів на загальну суму 13971,142 тис. грн. На 2013 рік заплановано фінансування в сумі 12514,0 тис. грн.

Наразі планується створення лабораторії з мікробіологічної діагностики туберкульозу 3 рівня загальною площею 500 м³ та відділення для лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз на 80 ліжок.

Налагоджена взаємодія протитуберкульозної служби з Департаментами охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти і науки, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації, обласним центром здоров’я,  Державною санітарно-епідеміологічною службою області, управліннями Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області та Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області, обласною організацією Товариства Червоного Хреста, неурядовими міжнародними, громадськими та благодійними організаціями.

За підтримкою проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом на Україні» з метою підвищення професійного рівня медичних працівників як протитуберкульозної служби, так і загальної лікувальної мережі, з питань туберкульозу проводяться навчальні тренінги, семінари, «круглі столи».

Запорізька область є єдиною в Україні, в якій на рівні всього регіону вирішено питання про надання хворим на туберкульоз комплексної соціальної підтримки. В області функціонують різні соціальні програми: налагоджена система видачі хворим продуктових та гігієнічних наборів, проводиться навчання та надається соціально-психологічна підтримка в кабінетах «Консультування», здійснюється соціальний супровід хворих на амбулаторному етапі лікування за допомогою патронажної служби обласної організації Товариства Червоного Хреста України, проводиться переадресація та надання соціальної підтримки хворим на туберкульоз, які звільняються з місць позбавлення волі, за допомогою обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та БФ «Сподівання».

Завдяки підтримці Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради об’єднано зусилля всіх служб та відомств, які забезпечують реалізацію заходів програми боротьби з туберкульозом в області, що дасть можливість в подальшому суттєво вплинути на епідемічний процес, значно зменшуючи його інтенсивність.

Прес-служба Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

21/03/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC