Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

На сторожі життя і здоров'я громадян України (22/03/2013)

Професійне висвітлення в засобах масової інформації ситуації та подій в медичній галузі та у сфері імунопрофілактики, зокрема, має велике медико-соціальне значення. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова, виступаючи на урочистому відкритті Школи медичної журналістики, присвяченій темі "Вакцинація: тільки факти".

На переконання Міністра, вкрай важливо донести до громадян значимість питання імунопрофілактики та сприяти правильному ставленню людей до неї. За словами Раїси Богатирьової, питання, пов'язані з імунопрофілактикою населення, непрості і дуже важливі для усієї держави, і "від того, наскільки професійно вони висвітлюються, залежить успіх нашої спільної роботи". "Адже саме ви - представники четвертої влади - маєте неабиякий вплив на формування правильного ставлення населення до цього питання", - зазначила керівник МОЗ України. Саме для уникнення викривленого висвітлення подій у сфері медицини і фармацевтики, було вирішено провести цикл освітньо-практичних семінарів для журналістів на різні тематики в царині охорони здоров'я.

"Надзвичайно важливо, що ви виявили бажання професійно та глибоко розібратись у питанні імунопрофілактики, і таке ваше бажання, а також уміння словом переконливо доносити правильну позицію, важить значно більше, ніж поради та рекомендації чиновника, політика, керівництва Міністерства охорони здоров'я, - звернулася до журналістів Раїса Богатирьова. - Ви не тільки несете знання про імунопрофілактику, а й стаєте нашими партнерами у формуванні епідемічної безпеки країни як одного з найважливіших пріоритетів державної політики". 

 Не можна недооцінювати значення доступного і правильного донесення до людей питання важливості вакцинопрофілактики та імунізації, а також інформацію про захворювання, яким можна запобігти, зробивши вчасно щеплення, про можливості та способи сучасної медицини і профілактики, переконана Міністр охорони здоров'я. Саме в руках представників засобів масової інформації, підкреслила вона, сконцентровані всі можливості разом з виконавчою владою формувати епідемічний щит держави. Раїса Богатирьова висловила переконання, що в результаті роботи Школи медичної журналістики, в якій цього разу пройдуть навчання майже сорок журналістів, у владі, враховуючи те, що журналістика є "четвертою владою", стане на сорок осіб більше тих, хто по-державницьки підходить до питань імунопрофілактики, професійно їх викладає і готовий переконувати людей у правильності цього способу запобігання важких недуг та епідемій. "А головне, ви приєднаєтеся до великої армії українських медиків, які стоять на сторожі життя і здоров'я громадян України", - зауважила Міністр. 

Проект для працівників ЗМІ "Школа медичної журналістики" - спільна навчально-освітня ініціатива Національної спілки журналістів України, Громадської Спілки "Міжнародний Клуб Лікарів і Фармацевтів", Консорціуму "Менеджмент Конластинг Груп". Організатори проекту ставлять своїм завданням навчити журналістів подачі матеріалів щодо інформування українців про потребу у вакцинації, а також сформувати основу для правильного висвітлення питання вакцинації. Реалізація проекту дозволить зняти настороженість громадян по відношенню до щеплень, збільшить рівень вакцинації населення і, як результат, сприятиме запобіганню важких захворювань та епідемій в Україні. До навчально-практичної програми "Школи Медичної журналістики" ввійшли дводенні теоретико-практичні тренінги за участю кваліфікованих медійників та фахівців медико-фармацевтичної галузі. 

Прес-служба МОЗ України

 

 

22/03/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC