Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «Відшкодування вартості ліків від гіпертонії збільшило кількість людей, охоплених адекватним лікуванням» (04/04/2013 09:02)

Упродовж наступних місяців Міністерство охорони здоров'я України проведе низку інформаційних та профілактичних заходів у регіонах, присвячених боротьбі з гіпертонічною хворобою. Про це повідомила Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова, виступаючи на Міжнародній науково-практичній конференції до Всесвітнього дня здоров'я.

"Підвищена увага до проблем артеріальної гіпертензії обумовлена тим, що вона є головним чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, які найбільшою мірою впливають на рівень смертності населення", - підкреслила Раїса Богатирьова. Про масштаби цієї проблеми у світі свідчить той факт, що гіпертонія виявляється у кожної третьої дорослої людини. Частка людей з підвищеним кров'яним тиском з віком зростає - від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років до п'яти з десяти у віці від 50 до 60 років. Вказаний чинник ризику спричиняє 2/3 усіх хвороб системи кровообігу і щорічно викликає більше 9 млн. смертей у світі. В Україні значна поширеність артеріальної гіпертензії серед населення обумовила збільшення кількості хвороб системи кровообігу протягом останніх десятиліть у 3 рази. Смертність від серцево-судинної патології становить 66,3% загального показника, зазначила керівник МОЗ України.

В Україні майже рік тому було розпочато реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби, нагадала Раїса Богатирьова. Завдяки цьому проекту люди, хворі на гіпертонію, в усіх регіонах країни отримали змогу за відповідними рецептами купувати гіпотензивні препарати за зниженими цінами. У регіонах проводилася інформаційно-просвітницька робота щодо дії Проекту - зателефонувавши на "гарячі лінії", громадяни дізнавалися про порядок забезпечення гіпотензивними препаратами та адреси найближчих аптек, де їх можна придбати. За словами Міністра, рецептурне відшкодування вартості гіпотензивних ліків не лише стало на заваді самолікуванню, а й збільшило категорію охоплених адекватним лікуванням хворих.

У своєму виступі Раїса Богатирьова відзначила велику роль Всесвітньої організації охорони здоров'я в обґрунтуванні найбільш ефективних стратегій у сфері охорони здоров'я, практичній реалізації заходів щодо збереження і зміцнення здоров'я, координації зусиль різних країн для подолання епідемії хронічних неінфекційних захворювань.

Як повідомлялося, цей тиждень у світі проходить під девізом "Слідкуйте за своїм кров'яним тиском - скоротіть ризик інфаркту та інсульту". Україна, як член ВООЗ та один з її засновників, традиційно кожного року відзначає Всесвітній день здоров'я.

Міжнародна науково-практична конференція з нагоди Всесвітнього дня здоров'я проходить 4 квітня 2013 року в Києві, в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця. Організаторами заходу є МОЗ України, Національна академія медичних наук України, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Бюро ВООЗ в Україні.

Відкриваючи конференцію, Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова відзначила, що це зібрання об'єднало спільною ідеєю поліпшення громадського здоров'я та профілактики хронічних неінфекційних захворювань, насамперед гіпертонії, представників різних наукових шкіл, управлінців, студентство, працівників практичної охорони здоров'я та громадськості з різних країн і континентів. "Цей форум є свідченням відданості нашої країни ідеалам збереження здоров'я людей, що пропагується Всесвітньою організацією охорони здоров'я в усьому світі", - сказала Міністр.

Керівник МОЗ України також висловила впевненість у тому, що представницька участь у конференції понад 700 учасників з різних країн сприятиме всебічному обговоренню існуючих проблем та розробці найбільш ефективних шляхів їх вирішення, а прийняті конференцією документи створять надійну основу для визначення спільних дій щодо зменшення поширення гіпертонії, захисту здоров'я населення від її несприятливих наслідків, зміцнення здоров'я та підвищення якості життя, окреслять шляхи подальшої плідної міжнародної співпраці в охороні здоров'я.

Прес-служба МОЗ України

04/04/2013 09:02


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC