Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «Життя вимагає від нас уміння протистояти новим викликам, що нині постали перед людством та медициною» (04/04/2013)

Нова європейська політика охорони здоров'я "Здоров'я - 2020", яка має чітку профілактичну спрямованість, стала поштовхом до створення Загальнодержавної програми "Здоров'я - 2020: український вимір". Про це сказала Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова, виступаючи на Міжнародній науково-практичній конференції до Всесвітнього дня здоров'я.

За словами Міністра, документ вперше для України передбачає орієнтацію служби охорони здоров'я на профілактику, засновану на принципі ВООЗ "здоров'я - у всіх політиках", формування здорового способу життя та боротьбу з провідними хронічними неінфекційними захворюваннями, включаючи гіпертонію, онкологічні захворювання, цукровий діабет, хронічну обструктивну хворобу легень тощо.

"Дозволю собі повторити у цій шанованій залі слова нашого великого земляка, корифея вітчизняної медицини Миколи Івановича Пирогова - "Майбутнє належить медицині профілактичній". Ми про них забуваємо, а інші країни взяли на озброєння. Адже попередити розвиток хвороби, у тому числі й гіпертонії, значно простіше і дешевше, ніж потім її лікувати", - сказала Раїса Богатирьова.

Керівник МОЗ України наголосила, що профілактика повинна здійснюватись не тільки через посилення профілактичної спрямованості у діяльності усіх ланок системи охорони здоров'я - від сімейного лікаря до академічної клініки, -- але й шляхом удосконалення санітарного законодавства для запобігання і зниження захворюваності серед усіх верств населення, сприяння зменшенню вживання спиртних напоїв та тютюнопаління, формування у населення здорового способу життя.

Здорова людина є основною цеглинкою трудового і гуманітарного потенціалу держави, зауважила Богатирьова. Саме здоров'я, за її словами, сьогодні розглядається як інтегральний показник суспільного розвитку країни, відображення її соціально-економічного рівня.

Водночас розвиток та реформування національної системи охорони здоров'я потребує сталого інноваційного розвитку та модернізації медичної галузі. На думку Міністра, необхідно значно підвищити конкурентоспроможність та експортні можливості української медичної науки та охорони здоров'я на світовому ринку наукової продукції та медичних послуг. "Саме життя вимагає від нас уміти протистояти новим викликам, що нині постали перед людством та медициною", - акцентувала Раїса Богатирьова.

Міжнародна науково-практична конференція з нагоди Всесвітнього дня здоров'я проходить 4 квітня 2013 року в Києві, в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця. Організаторами заходу є МОЗ України, Національна академія медичних наук України, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Бюро ВООЗ в Україні.

Відкриваючи конференцію, Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова відзначила, що це зібрання об'єднало спільною ідеєю поліпшення громадського здоров'я та профілактики хронічних неінфекційних захворювань, насамперед гіпертонії, представників різних наукових шкіл, управлінців, студентство, працівників практичної охорони здоров'я та громадськості з різних країн і континентів. "Цей форум є свідченням відданості нашої країни ідеалам збереження здоров'я людей, що пропагується Всесвітньою організацією охорони здоров'я в усьому світі", - сказала Міністр.

Керівник МОЗ України також висловила впевненість у тому, що представницька участь у конференції понад 700 учасників з різних країн сприятиме всебічному обговоренню існуючих проблем та розробці найбільш ефективних шляхів їх вирішення, а прийняті конференцією документи створять надійну основу для визначення спільних дій щодо зменшення поширення гіпертонії, захисту здоров'я населення від її несприятливих наслідків, зміцнення здоров'я та підвищення якості життя, окреслять шляхи подальшої плідної міжнародної співпраці в охороні здоров'я.

Прес-служба МОЗ України

04/04/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC