Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Лікарі України та Росії обмінялись досвідом у питаннях профілактики грипу, ГРВІ та захворювань дихальних шляхів (10/04/2013 07:43)

У Києві завершилася Міждержавна російсько-українська науково-практична конференція "Профілактика грипу, ГРВІ та захворювань дихальних шляхів: комплекс ефективних заходів", під час якої обговорювалися питання ефективності та сучасні способи неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ у зв'язку із затяжним піком захворюваності в обох країнах.

У роботі конференції взяли участь представники Міністерств охорони здоров'я України та Росії, провідні експерти профільних державних відомств, науково-дослідних інститутів, науково-клінічних центрів і лабораторій України та Росії, представники аптечних мереж, лікарі загальної практики, терапевти, отоларингологи, педіатри, алергологи.

Фахівці в черговий раз констатували, що грип і ГРВІ посідають перше місце за частотою і кількістю випадків захворювань у світі і становлять 96% від усіх інфекційних захворювань. Учасники Міждержавної науково-практичної конференції "Профілактика грипу, ГРВІ та захворювань дихальних шляхів: комплекс ефективних заходів" обмінялися досвідом проведення результативних профілактичних кампаній під час пікових епідеміологічних періодів, виробили консолідовану думку щодо необхідних елементів комплексу профілактичних заходів, спрямованих на зниження респіраторної захворюваності громадян України та Росії в несприятливий епідеміологічний період.

Заступник директора департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Євген Мороз у своєму виступі підкреслив, що Міністерство приділяє максимальну увагу ефективним методикам профілактики та лікування грипу та ГРВІ і надає великого значення обміну досвідом з цих питань з колегами сусідніх країн.

"Своєчасна ефективна профілактика епідеміологічних і простудних захворювань дуже важлива для держави в цілому, оскільки наслідки епідемій мають ускладнення не лише для величезної кількості конкретних людей, більшість з яких - діти, а й для держави в цілому. Оскільки саме епідемії грипу та ГРВІ опосередковано впливають на економічну і соціальну ситуацію".

Обмін досвідом дозволяє знаходити нові ефективні методики в боротьбі з цими захворюваннями, а також, що особливо актуально - спільно знаходити нові шляхи підвищення загальної "профілактичної" культури населення в цих питаннях.

Згідно з статистичними даними, озвученими на конференції, в Україні на грип та ГРВІ щорічно хворіють 9 -10 млн. чоловік, у структурі всіх інфекційних захворювань на грип та ГРВІ припадає 95%.

На думку фахівців, що виступали під час конференції, - найдієвіші шляхи попередження захворюваності - своєчасна вакцинація і профілактичні заходи протягом усього року.

Завідуюча Центром грипу та ГРВІ держустанови "Центр контролю та моніторингу захворювань" Міністерства охорони здоров'я України Тетяна Дихановська. "В епідемічний сезон 2012-2013 року вже перехворіли грипом 11% населення України (5,1 млн. чол.), з них - 42% становлять діти. При цьому з госпіталізованих з діагнозом "грип" - 76% становлять діти до 17 років. Рівень вакцинації населення в поточний епідемічний період оцінюється всього в 0,73%. Імунізація населення України від грипу проводилася переважно за рахунок підприємств - (40% у загальному обсязі), і місцевих бюджетів (37%). Частка населення, вакцинованих за власний рахунок, склала всього 16%.

Завідуюча відділом респіраторних та вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України Алла Мироненко: "На жаль, в Україні немає власної вакцини від імунізації. В Україні проводиться з використанням зарубіжних вакцин російського і західного виробництва. В даний час Україна займає 51 місце з 71 країни за рівнем вакцинації, який оцінюється в 0,5 -3% на рік", - уточнила вона.

Незважаючи на те, що грип та ГРВІ традиційно асоціюються з осінньо-зимовим періодом, фахівці знають, що і в інші сезони рівень ризику досить високий, ось чому здоровий спосіб життя,  ряд профілактичних заходів, спрямованих на зміцнення імунітету, так важливий цілий рік.

Головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги дітям Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Олена Нестерець зазначила: "На жаль, доросле працююче населення, з їх вічною зайнятістю, не приділяють профілактиці достатньої уваги. Та й мами не завжди знають як ефективно захистити дитину від хвороби. Адже більшість тих, хто звертається за допомогою - діти! У плані профілактики грипу та гострих респіраторних захворювань ми особливе значення приділяємо зміцненню імунної системи шляхом оздоровлення дітей, як в літній період, так і в міжсезоння. У 2012 році МОЗ України спільно з дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ було проведено ефективну компанію з соціальної мобілізації населення з проведення імунізації проти грипу. Так само намагаємося дати максимум інформації про методи профілактики інфекцій. Пропагуємо здоровий спосіб життя. В цьому напрямку тісно співпрацюємо з Міністерством освіти та науки та з Міністерством соціальної політики України".

Президент Всеукраїнської громадської організації "Українська стратегія" Анатолій Пінчук також  висловився за доцільність введення навичок здорового способу життя в систему виховання та освіти дітей, у тому числі за допомогою зміни навчальних програм. "Це те, чого сьогодні не вистачає ні в Україні, ні в РФ", - зазначив він. Здоров'я нації, як одного з основоположних пріоритетів її розвитку, є одним з напрямків діяльності "Української стратегії".

"Ліга здоров'я нації" представила результати Всеросійської освітньо-профілактичної програми "Профілактика та лікування грипу, ГРВІ та захворювань дихальних шляхів", чотири етапи якої успішно проведені в 23 регіонах Росії. Заходи програми вже отримали високу оцінку регіональних органів управління охорони здоров'я і викликали великий інтерес медичної громадськості та населення Росії. За результатами реалізації програми, провідні лікарі оториноларингології вводять в загальноросійську практику профілактичну процедуру повного об'ємного промивання носа як ефективного методу профілактики грипу, ГРВІ та захворювань ЛОР-органів.

"Грип та ГРВІ є серйозною медичною, соціальною та економічною проблемою. Більше чверті всієї всесвітньої непрацездатності від усіх хвороб і травм припадає на ГРВІ та їх ускладнення. Настільки ж істотні і економічні втрати від ГРВІ, які набагато вище, ніж від інших інфекційних захворювань. Наприклад, у Російській Федерації на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції щорічно хворіють до 30 млн. чоловік, а економічний збиток, що заподіюється цими захворюваннями становить близько 100 млрд. рублів на рік", - навів у свою чергу невтішну статистику Віце-президент Загальноросійської громадської організації "Ліга здоров'я нації" Микола Кононов.

Також повідомив, що проблематика профілактики та лікування грипу та ГРВІ за допомогою методик промивання носа буде винесена на обговорення Міжнародного форуму країн Співдружності, який, як планується, відбудеться в Москві 29-31 травня.

Учасники конференції висловили впевненість, що систематизація найпередовіших методик профілактики грипу та ГРВІ в поєднанні з підвищенням обізнаності населення в області профілактики та "респіраторного етикету" дадуть помітні результати і будуть сприяти зниженню захворюваності та поліпшення здоров'я населення.

Прес-служба МОЗ України

10/04/2013 07:43


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC