Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Директор Швейцарського Бюро співробітництва Гвідо Белтрані: "Ми гордимося тим, що надання допомоги матері та дитині в Україні покращилося» (11/04/2013)

11 квітня відбулась міжнародна зустріч щодо впровадження проекту "Комплексна медична допомога під час небажаної вагітності" за підтримки Міністерства охорони здоров'я України та Швейцарського Бюро співробітництва.

У зустрічі взяли участь Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур, директор Швейцарського Бюро співробітництва Гвідо Белтрані, представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан, регіональний радник з сексуального та репродуктивного здоров'я, Європейський регіональний офіс ВООЗ Гунта Лаздане, Голова Правління Фонду "Здоров'я жінки і планування сім'ї" Галина Майструк та інші.

"Україна - це демократична держава, в якій збереження репродуктивного здоров'я нації є одним з пріоритетних напрямів державної політики, - сказав Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур. - Незважаючи на те, що в Україні, як і в інших країнах, періодично виникають заклики до обмеження репродуктивних прав, зокрема заборони абортів, позиція Міністерства охорони здоров'я України залишається послідовною - послуги з переривання вагітності повинні бути легальними, доступними і якісними для убезпечення здоров'я жінки і унеможливлення випадків материнської смертності. Допомога наших міжнародних партнерів допомагає Україні рухатися до поставлених цілей тисячоліття ООН - зниження показників материнської смертності і забезпечення доступу до високоякісної медичної допомоги в сфері репродуктивного здоров'я".

Міністерство охорони здоров'я України працює з ВООЗ в питаннях покращення якості медичної допомоги у випадку небажаної вагітності, починаючи з 2008 року. З цей час, за словами Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександра Качура, вдалося домогтися зміцнення тенденції до зниження рівня абортів, покращення якості програм планування сім'ї та широкого використання сучасних методів контрацепції.

"Ми гордимося тим, що надання допомоги матері та дитині в Україні покращилося і тенденція до зниження материнської смертності має надзвичайно важливе значення", - наголосив директор Швейцарського Бюро співробітництва Гвідо Белтрані.

У той же час представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан подякувала Міністерству охорони здоров'я України за плідну роботу, яка здійснюється на шляху впровадженню проекту "Комплексна медична допомога під час небажаної вагітності" уже багато років: підтримка дитинства, зниження рівня материнської смертності, робота у законодавчому полі тощо. Крім того, Доріт Ніцан наголосила на тому, щоб Міністерство охорони здоров'я України продовжило підтримку цього проекту, оскільки це надзвичайно важливо.

Регіональний радник з сексуального та репродуктивного здоров'я, Європейський регіональний офіс ВООЗ Гунта Лаздане також висловила вдячність Міністерству охорони здоров'я України за вагому увагу до питань матері та дитини. "Жінка, мати, бабуся - це головне, і дуже важливо, що в Україні вони знаходяться у центрі уваги всього суспільства", - сказала Гунта Лаздане.

"Нам іноді заздрять інші країни, оскільки у нас є Міністерство, яке не побоялось свого часу абсолютно відкрито говорити про тему комплексної медичної допомоги під час небажаної вагітності", - сказала Голова Правління Фонду "Здоров'я жінки і планування сім'ї" Галина Майструк. - "Ми сіли за круглий стіл і почали обговорювати та вирішувати ті проблеми, які дійсно потребують негайного реагування та вирішення".

По завершенню зустрічі Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур та директор Швейцарського Бюро співробітництва Гвідо Белтрані підписали угоду про створення Дорадчої Ради та подальше співробітництво.

Прес-служба МОЗ України

11/04/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC