Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «Галузь охорони здоров’я - на передовому плані модернізації країни» (12/04/2013 14:43)

Міністр охорони здоров’я України Раїса Василівна Богатирьова, яка перебуває у Запоріжжі з робочою поїздкою, взяла участь у розширеному засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації. Під час заходу керівники лікувальних закладів області, науковці, представники регіональної та місцевої влади обговорили головні завдання на 2013 рік щодо реформування галузі охорони здоров’я в Запорізькій області.

Як відзначив, відкриваючи зібрання, голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, модернізація та реформування галузі охорони здоров’я регіону є пріоритетним напрямком роботи всіх гілок влади області, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

- Незважаючи на те, що регіон не є пілотним у впровадженні структурних реформ у медицині, ми сьогодні рухаємося вперед у цьому напрямку та намагаємося зробити більше, спираючись на постійний діалог влади та фахівців галузі. Адже ми чітко розуміємо, що незворотність реформи однозначна, - наголосив Олександр Пеклушенко.

Під час  виступів учасники засідання зупинилися на етапах реформування  системи охорони здоров’я в області, які вже вдалося реалізувати, та на проблемах, які потребують копіткої спільної роботи місцевої, регіональної та центральної влади.

Запровадження практики сімейної медицини, модернізація системи екстреної допомоги – першочергові завдання, які сьогодні реалізуються на регіональному рівні. За даними, які навів заступник голови облдержадміністрації  Андрій Запорожченко, з початку 2012 року в Запорізькій області створено 24 заклади загальної практики сімейної медицини, у т.ч. шляхом реорганізації шести сільських дільничних лікарень, шести фельдшерських пунктів, 11 сільських лікарських амбулаторій та однієї новоутвореної амбулаторії сімейної медицини. Більше 30% населення області отримує медичну допомогу  в  сімейних лікарів, у т.ч. 70 % - у сільській місцевості,  21 % -  у містах. А з 1 квітня 2013 року обласна служба екстреної медичної допомоги функціонує під єдиним центром управління на всій території регіону.

Серед проблем, які відзначили фахівці галузі, – недостатнє кадрове забезпечення лікувальних закладів, низька заробітна плата медичних працівників.

Як відзначила Міністр охорони здоров’я Раїса Василівна Богатирьова, питання збільшення фінансування галузі, зокрема заробітної платні лікарів,  знаходиться на особистому контролі Президента Віктора Януковича.

-  Пілотна практика реформування довела, що підвищення зарплатні до 5 - 6 тисяч гривень для лікарів  дає свій результат. Але сьогодні необхідно, щоб ця практика поширювалася і на не пілотні регіони. Ми це чітко розуміємо. Немає жодного засідання Кабінету Міністрів, на якому ми  не порушували б це питання. Є доручення Президента України щодо підтвердження фінансовим та кадровим ресурсом медичної реформи. А ось з боку лікарів ми розраховуємо на головний ресурс реформи – ресурс довіри, - зазначила Раїса Богатирьова.

Без підтримки фахівців галузі, безпосередньо лікарів успішна реалізація реформ неможлива,  вважає Міністр охорони здоров’я.

- Необхідно застосовувати нову філософію: охорона здоров’я – це не видаткова стаття бюджету. Галузь охорони здоров’я  - на передовому плані модернізації країни і вона має можливість наблизити зміни в державі по багатьох напрямках, зміни, яких так потребує Україна, - наголосила Раїса Богатирьова.

За ловами Міністра,  реформа системи екстреної медичної допомоги – це не лише нові швидкі, це також нові дороги, нові технології, нові підходи до освіти.

Раїса Богатирьова також  окреслила основні напрямки реформи та вимоги до регіональної медичної системи. Серед них – продовження модернізації первинної ланки медицини,  реформа системи екстреної медичної допомоги, імунізація населення  та боротьба з тяжкими захворюваннями – туберкульозом, СНІДом, онкологічними захворюваннями, зниження материнської та дитячої смертності.  Серед пріоритетів також - профілактика захворювань.

Підбиваючи підсумки колегії, Раїса Василівна Богатирьова закликала присутніх  до співробітництва на партнерських засадах: «Сьогодні нам не вистачає об’єднаності. Сподіваюсь на наше партнерство та вашу довіру, яку ви зможете донести до своїх пацієнтів».

 

12/04/2013 14:43


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC