Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: "Наша мета - досягти успіху в забезпеченні кваліфікованої допомоги вагітним жінкам, матерям і дітям» (16/04/2013)

Міністр охорони здоров'я України ініціює перевірку рівня кваліфікації лікарів-акушерів-гінекологів, а згодом - неонатологів, хірургів загальної практики та анестезіологів в усіх областях України. Про це Раїса Василівна Богатирьова заявила під час відео-конференції "Запитай Міністра!", присвяченої питанням взаємодії перинатальних центрів із центрами дитячої кардіохірургії, в якій взяли участь близько 1000 медичних працівників та пацієнтів перинатальних центрів, пологових будинків та дитячих медзакладів кардіохірургічного спрямування.

Міністр повідомила, що підписала відповідний наказ МОЗ України, згідно з яким перевірка буде стосуватися не тільки теоретичних знань медиків, але й практичних навичок. "Мене дуже непокоїть питання материнської і малюкової смертності. На загальнодержавному рівні ми констатуємо зменшення цих показників. Але завдання, визначені в Декларації Тисячоліття ООН, одним з яких є зменшення материнської і малюкової смертності, вимагають від нас удосконалення роботи", - зауважила Раїса Богатирьова.

За її словами, після проведення Міністерством ретельного аналізу материнських втрат і виникли питання до організації допомоги вагітним та породіллям на місцях. "У нас є велике питання до проведення атестації в регіонах з цього приводу, питання щодо можливості надання кваліфікованої допомоги в екстремальних ситуаціях жінкам із кровотечею", - підкреслила Міністр. Саме тому, наголосила вона, й було розроблено та підписано наказ щодо проведення перевірок.

Це сприятиме виявленню резервів для поліпшення статистики щодо материнської смертності, вважає Раїса Богатирьова. "Наша мета - вкладаючи в цю справу усі види ресурсів, досягти успіху в забезпеченні кваліфікованої допомоги вагітним жінкам, матерям і дітям. Для цього потрібно багато складових, але одна з них - це кваліфікація медичних працівників, - зазначила керівник МОЗ. - Саме для того, щоб за рахунок підвищення фахових здібностей ми могли досягти покращення показників, і було прийнято рішення про проведення перевірок". Bogat_16.04

 Міністр акцентувала увагу на тому, що мова не йде про покарання чи звільнення. Мова йде про з'ясування, чого тому чи іншому лікарю не вистачає для певного рівня кваліфікації, і як допомогти йому вдосконалити свої знання і здібності. "Тим, хто не зможе пройти перевірку, ми надамо можливість підвищити свою кваліфікацію", - пообіцяла Міністр.

Також Раїса Богатирьова зазначила, що впровадження та дотримання Клінічного протоколу з акушерської допомоги знизить дитячу смертність від вроджених вад серця. Діти із вродженими вадами потребують серйознішої уваги від моменту внутрішньоутробного діагностування до моменту повної реабілітації, - заявила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час відео-конференції "Запитай Міністра!", присвяченій розвитку перинатальної служби та дитячої кардіохірургії.

Саме тому Президент України доручив створити ефективну систему раннього виявлення та своєчасної медичної реабілітації дітей із вродженими вадами або із затримками розвитку, зауважила Міністр.

За її словами, сьогодні майже чверть українських малюків помирає від вроджених вад розвитку. Щоб врятувати їхнє життя, розроблено та впроваджено Клінічний протокол з акушерської допомоги "Ведення вагітності і пологів у вагітних із перинатально встановленими вродженими вадами серця плода". Міністр охорони здоров'я наголосила, що ми можемо пишатися тим, що Україна є піонером серед світових держав зі створення такого необхідного документу.

"Сьогодні не тільки визначено порядок надання допомоги вагітній та дитині, а й чітко окреслено маршрут та заклади охорони здоров'я, як для дитини, що ще не народилась, так і для вагітних жінок", - сказала Богатирьова.

За цей документ говорять цифри: з моменту введення Протоколу в дію проведено 549 обстежень вагітних, діагностовано 191 дитина з вродженими вадами серця, серед них 92 з критичними, - підкреслила Міністр.

На переконання Раїси Богатирьової, саме тісна співпраця пологових будинків і перинатальних центрів з центрами дитячої кардіології та кардіохірургії підвищила ефективність допомоги дітям із вродженими вадами серця та дозволила значно знизити рівень смертності таких дітей на першому році життя.

Довідково:

Відео-конференція "Запитай Міністра!" відбулася у понеділок 15 квітня 2013 року в приміщенні Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ та була присвячена питанням взаємодії перинатальних центрів та центрів дитячої кардіохірургії.

За допомогою відеозв'язку Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова спілкувалася з медичними працівниками та пацієнтами перинатальних центрів, пологових будинків, дитячих лікувальних закладів кардіологічного спрямування з усіх областей України.

У студії на запитання учасників відео-конференції з різних областей України також відповідали головний акушер-гінеколог МОЗ України - член-кореспондент НАМНУ, професор В'ячеслав Камінський, головний неонатолог України, професор Єлизавета Шунько, начальник Управління охорони материнства та дитинства МОЗ України Альона Терещенко, головний лікар Державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" Володимир Жовнір, керівник Національного проекту "Нове життя" - нова якість охорони материнства та дитинства" Віктор Сірман.

Прес-служба МОЗ України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16/04/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC