Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Захистіть свій світ - вакцинуйтеся! (22/04/2013 09:10)

19 квітня 2013 року відбулась зустріч заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова з заступником Директора Відділу інфекційних хвороб Європейського Регіонального Бюро Всесвітньої Організації Охорони Здоровья (ЄРБ ВООЗ) Недрет Еміроглу з нагоди Європейського тижня імунопрофілактики, який триватиме в Україні з 22 по 27 квітня 2013 року.

Протягом восьми років Європейське Регіональне бюро Всесвітньої Організації охорони здоров'я проводить в країнах Європи Європейський тиждень імунізації, а з 2013 року за рішенням Всесвітньої Асамблеї ВООЗ вперше проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Цим підкреслюється значимість щеплень для здоров'я і якості життя кожної людини і надзвичайна актуальність своєчасної імунізації. У 2013 р. кампанія проходить під гаслом "Захистіть свій світ - вакцинуйтеся!". Вона присвячена людям, що постраждали від захворювань, які можна було попередити за допомогою вакцин, щоб нагадати усім про постійну загрозу з боку багатьох інфекційних захворювань.

"З метою покращення системи імунопрофілактики та для подальшого зниження захворюваності і підтримання епідемічного благополуччя в Україні Міністерство охорони здоров'я у 2012 році спільно з місію ЄРБ ВООЗ, Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), Європейським та Американським центром з контролю та профілактики захворювань провели оцінку Національної програми імунізації в Україні", -- повідомив заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов. За результатами роботи Місії, розповів заступник Міністра, надано рекомендації, згідно з якими прийнято наказ МОЗ України від 15.11.2012 року № 916 "Про затвердження Плану заходів Міністерства охорони здоров'я України щодо удосконалення системи управління програмою імунізації за результатами рекомендацій Місії ВООЗ".

За його словами, завдяки спільним зусиллям МОЗ України та ВООЗ у 2012 році рівень охоплення профілактичними щепленнями по основним вакцинокерованим інфекціям зріс у середньому на 20% у порівнянні із попередніми роками. F_22.04

"Ми свідомі того, що рекомендований ВООЗ та закладений у Загальнодержавній програмі з імунопрофілактики на 2009-2015 роки обсяг охоплення профілактичними щепленнями потребує повного забезпечення закладів охорони здоров'я в імунобіологічних препаратах для вакцинації", - наголосив Олександр Толстанов.

В свою чергу заступник Директора ЄРБ ВООЗ Недрет Еміроглу запевнила свого співрозмовника в тому, що ВООЗ і надалі надаватимуть усю необхідну допомогу Україні для підтримки проведення імунізації. Також вона підкреслила, що ВООЗ високо оцінює діяльність України в рамках міжнародної програми "Здоров'я - 2020".

В ході зустрічі Недрет Еміроглу наголосила на трьох аспектах співпраці в рамках покращення імунопрофілактики в Україні: підвищення рівня обізнаності про необхідність імунізації серед населення (висвітлення у ЗМІ, формування громадської думки тощо), підвищення рівня знань серед медичних працівників (тренінги, спеціальні семінари) та постачання вакцини (управління процесами постачання, логістика, прогнозування об'ємів вакцини тощо). За усіма цими напрямками, за словами пані Еміроглу, ВООЗ готовий надати Україні усю необхідну допомогу в налагодженні роботи.

Також під час перемовин заступник Міністра охорони здоров я України Олександр Толстанов заявив, що сьогодні МОЗ розглядає можливість перегляду діючого в Україні календаря профілактичних щеплень з урахуванням рекомендацій ВООЗ та наукових напрацювань з питань імунопрофілактики. "Ми готові прийняти в Україні місію технічного спеціаліста відділу інфекційних хвороб ЄРБ ВООЗ Ніязі Чакмака і надамо необхідне сприяння його роботі", -- сказав заступник Міністра. Очікується, що візит в Україну Ніязі Чакмака відбудеться 22-24 квітня 2013 року.

Також на зустрічі були присутні Глава Бюро ВООЗ в Україні Доріт Калускі та Голова Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіє Мокуо.

Прес-служба МОЗ України

22/04/2013 09:10


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC