Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Анатолій Севальнєв: «Учителі та лікарі завжди перебували на одному боці барикад та в одному човні. Наше завдання - забезпечити фізичний та духовний розвиток дитини» (24/04/2013)

24 квітня  в актовому  залі на розширеному  засіданні колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області розглянуто питання про результати планової перевірки Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області  дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих інтернатних закладах; про вимоги санітарного законодавства з питань контролю за підготовкою оздоровчих зон до відкриття та функціонуванням закладів оздоровлення дітей і дорослих в літній період 2013 року та про аналіз роботи Державної установи "Запорізький обласний лабораторний Центру Держсанепідслужби України" за перший квартал 2013 року.

У засіданні взяли участь: заступник голови Запорізької облдержадміністрації Андрій Григорович  Запорожченко,  директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації Олександр Георгійович Вєрозубов, заступник директора, начальник управління реформування і розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Вікторія Василівна Ушакова, проректор з науково-педагогічної роботи з інтернами та лікувальної роботи ЗМАПО, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Герман Вікторович Балашов, голова Запорізької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Алла Миколаївна Тонковід, начальник Державної служби з лікарських засобів у Запорізькій області Кіра Борисівна Кім, завідувач сектору інтернатних закладів і соціального захисту дітей   Запорізької облдержадміністрації Ігор Миколайович Шпірний, начальник відділу у справах сім'ї та дітей Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ольга Миколаївна Перун, прокурор відділу захисту прав і свобод дітей Запорізької обласної прокуратури Даурія Сергіївна Штин, директори шкіл-інтернатів, керівники  структурних та відокремлених підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, керівники Державної установи "Запорізький обласний  лабораторний Центр Держсанепідслужби України". F4_24.04

З вступним словом на засіданні колегії виступив начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова колегії Севальнєв Анатолій Іванович.

Про результати планової перевірки Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області  дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих інтернатних закладах доповіла головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу управління організації  держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Ульяник Лариса Валентинівна. В обговоренні цього питання взяли участь: директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації  Вєрозубов Олександр Георгійович – про створення умов для навчання та виховання дітей в інтернатних закладах області, проблеми та перспективи; начальник Державної служби з лікарських засобів у Запорізькій області Кім Кіра Борисівна - про порядок утримання лікарських препаратів в медичних кабінетах освітніх закладах; начальник Запорізького міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар міста Запоріжжя Хомутов  Володимир Олександрович – про організацію державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дитячими закладами інтернатного типу у м. Запоріжжі.

Про вимоги санітарного законодавства з питань контролю за підготовкою оздоровчих зон до відкриття та функціонуванням закладів оздоровлення дітей і дорослих в літній період 2013 року доповів заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Моргун  Анатолій Михайлович. В обговоренні цього питання щодо організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду за підготовкою до відкриття і функціонуванням закладів оздоровлення для дітей та дорослих виступили начальники Азовського, Вільнянського, Бердянського, Запорізького міських, міськрайонних та міжрайонних управлінь Держсанепідслужби у Запорізькій області.

F1_24.04На розширеному засіданні колегії зазначено, що аналіз результатів державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дитячими інтернатними закладами області свідчить про виконання певних заходів, направлених на поліпшення матеріально-технічного стану об'єктів. Збільшено фінансування закладів на проведення ремонтних робіт, придбання твердого та м'якого інвентарю, устаткування харчоблоків, організацію харчування дітей. Проведена робота сприяла відсутності надзвичайних ситуацій, групових випадків інфекційних захворювань та епідемічних ускладнень впродовж останніх років.

В той же час залишається ряд проблемних питань, які не мають позитивного вирішення.

Дотепер не вирішено питання ліквідації перевантаження ряду дитячих інтернатних закладів області.

У Запорізькому обласному інтернаті спортивного профілю досі не завершено устаткування холодильних камер у продовольчій коморі харчоблоку.

Особливої гостроти набувають питання проведення капітальних ремонтів будівель та інженерних комунікацій інтернатних закладів області. Зокрема, необхідна заміна зовнішніх та внутрішніх мереж водопровідної та каналізаційної систем Хортицького національного навчально-реабілітаційного багатопрофільного центру та Запорізького навчально-реабілітаційного центру-інтернату «Орієнтир». У проведенні капітального ремонту мають потребу навчальний корпус №2 та харчоблок Матвіївської загальноосвітньої школи-інтернату Вільнянського району, навчальні приміщення та спальні Камишувахської школи-інтернату Оріхівського району, крівля навчального  корпусу Молочанської загальноосвітньої школи-інтернату для дітей-сиріт та ін.

30% шкіл-інтернатів розташовано у пристосованих приміщеннях.

Залишаються каналізованими на вигріб 9 шкіл-інтернатів (кожна 5-а).

Факти порушень вимог санітарного законодавства зафіксовано в актах перевірок 24-х з 25-ти суб'єктів господарської діяльності,   які   займаються   навчанням   та   вихованням   дітей   в інтернатних закладах  області. 

За фактом виявлених порушень в дитячих інтернатних закладах:

- складено всього 26 Приписів  на 24-х об'єктах;

- застосовано всього 24 штрафні санкції на 20-ти об'єктах;

- винесена Постанова головного державного санітарного лікаря Запорізької області про тимчасову заборону функціонування стоматологічного кабінету в ліцеї «Захисник» (м. Запоріжжя) від 19.03.2013  №4;

- підготовлено 3 Постанови головного державного санітарного лікаря Запорізької області про вилучення з реалізації продукції, забороненої в організованому дитячому харчуванні.

Враховуючи актуальність та значущість зазначених проблем, з метою збереження здоров'я вихованців дитячих інтернатних закладів області необхідне подальше здійснення державного санітарного нагляду з комплексною гігієнічною оцінкою чинників навколишнього середовища.

F2_24.04Підбиваючи підсумки обговорення питання про результати планової перевірки Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області  дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих інтернатних закладах, заступник голови Запорізької облдержадміністрації Андрій Григорович  Запорожченко дав високу оцінку системному підходу до організації та проведення такого розширеного засідання колегії санепідслужби, на якому спільно під одним дахом розглядалися важливі питання за участі керівників та фахівців структурних та відокремлених підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, Державної установи "Запорізький обласний  лабораторний Центр Держсанепідслужби України", департаментів Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної прокуратури, Державної служби з лікарських засобів у Запорізькій області, Запорізької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України та  дитячих інтернатних закладів Запорізької області.

- Я хочу повторити вимоги керівника нашої області  Олександра Миколайовича Пеклушенка: «Завдання всіх контролюючих органів – не знайти та покарати, а виявити порушення та дати дорожню карту шляху їх усунення». Треба розуміти в яких умовах ми сьогодні працюємо, - підкреслив заступник голови Запорізької облдержадміністрації Андрій Григорович  Запорожченко. - І ті питання, які є гарячими та проблемними протягом короткого часу, особливо опалювального сезону, особливо тих закладів, що пов’язані з цілорічним утриманням дітей, повинні бути пріоритетними.  І ми готові спільно з вами  підготувати листи на обласну раду, розглядати ці питання з бюджетною комісією обласної ради, з нашим Департаментом фінансів та виставляти пріоритети ваших закладів, в яких перебувають діти Запорізької області.

- Учителі та лікарі завжди перебували на одному боці барикад та в одному човні. Наше завдання - забезпечити фізичний та духовний розвиток дитини. Вчителі займаються духовним, ми, лікарі, займаємося фізичним, - звернувся до учасників розширеного засідання колегії начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова колегії Анатолій Іванович  Севальнєв. - Тому я пропоную наші зусилля об’єднати для отримання позитивного кінцевого результату. Держсанепідслужба сьогодні перебудовується, реформується. Відходить у минуле  вантаж багаточисельних перевірок. Ми – ваші партнери. Тому, будь ласка, якщо вам необхідна підтримка в імунопрофілактиці, її обґрунтування, в нашому Головному управлінні працює відповідний юридичний відділ, ми вам тут зможемо допомогти. Якщо вам потрібна будь-яка консультативна допомога з будь-якого питання – ми готові підставити своє плече у будь-який момент. Між нами не будуть інспекторські відносини, а це будуть нормальні партнерські стосунки.

З обговореного питання про результати планової перевірки Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області  дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих інтернатних закладах прийнято проект рішення. Проект рішення надіслано у відокремлені структурні підрозділи Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області, Департамент охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації для обговорення та  внесення пропозицій в остаточне рішення до 7 травня  2013 року.

F3_24.04Також у середу, 24 квітня 2013 року перед початком засідання колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області начальник Головного управління Держсанепідслужби  у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв у прес-центрі (м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 27, 2-й поверх) провів прес-конференцію для представників засобів масової інформації.

Анатолій Іванович Севальнєв розповів про результати планових перевірок Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих інтернатних закладах, про вимоги санітарного законодавства з питань контролю за підготовкою оздоровчих зон до відкриття та функціонуванням закладів оздоровлення дітей і дорослих в літній період 2013 року, про аналіз роботи Державної установи «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» за перший квартал 2013 року, а також відповів на запитання запорізьких  журналістів.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю

 Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

24/04/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC