Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: "Профілактична медицина - основа медичних систем цивілізованих країн світу» (25/04/2013 07:31)

Відсутність або недоступність вакцинації створює загрози національній безпеці України у політичній, військовій, економічній, соціально-гуманітарній сферах. Про це під час відкритої лекції "Імунопрофілактика як спосіб зміцнення національної безпеки держави" заявила Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова.

Міністр підкреслила, що спалахи інфекційних хвороб стають приводом для виникнення та поширення панічних настроїв, дестабілізації суспільства. За її словами, у всі часи загарбники прекрасно розуміли, що народ можна знищувати не лише зброєю, але й хворобами.

Натомість в економічній сфері імунізація, за словами Раїси Богатирьової, є одним із найбільш економічно ефективних сучасних досягнень в галузі охорони громадського здоров'я. Тобто імунізація коштує дуже недорого, але надає величезні вигоди для здоров'я і благополуччя населення.

Раїса Богатирьова переконана, що ефективну політику в галузі охорони здоров'я та пов'язані з цим витрати варто розглядати не як витрати, а як інвестиції. За її словами, добре здоров'я стимулює розвиток економіки, тоді як хвороби призводять до її виснаження.

"Профілактична медицина - основа медичних систем цивілізованих країн світу. Інвестиції в профілактику захворювань визнані найефективнішою моделлю як для здобуття індивідуальних вигод, так і для суспільства в цілому", - зауважила Міністр. F_25.04

Раїса Богатирьова також зазначила, що в сучасних системах охорони здоров'я важливим є визначення балансу між витратами власне на охорону здоров'я та отриманими вигодами. І, на її думку, саме профілактична медицина надає найбільш оптимальне співвідношення між затратами та отриманими результатами.

"Я щеплена, щеплені мої діти, чоловік і онуки", - про це Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова повідомила, відповідаючи на запитання слухачів лекції "Імунопрофілактика як спосіб зміцнення національної безпеки держави".

За словами Міністра, її дев'ятирічна онука, яка вчиться в школі у Києві, пройшла усі необхідні у цьому віці щеплення. Також усі необхідні щеплення зроблені дворічному онуку.

"Чи були суперечки у моїй родині? Були. Чи був примус? Був. Але була і відповідальність. Треба бути дуже впевненим, коли люди бачать, що ти непохитний, мов скеля, куди їм подітися?", - зауважила Раїса Богатирьова.

Перелік обов'язкових щеплень буде поповнено вакцинацією проти папіломавірусу людини, який викликає захворювання на рак шийки матки. Про це під час відкритої лекції "Імунопрофілактика як спосіб зміцнення національної безпеки держави" заявила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.

"Щоденно в Україні помирає шість жінок від раку шийки матки. Останні дослідження вчених свідчать про те, що захворювання викликає папіломавірус людини. Це стовідсотково доведені дані", - сказала Міністр.

За словами Раїси Богатирьової, ті країни, які в програмах імунопрофілактики звернули увагу на обов'язкове щеплення вакциною проти папіломавірусу людини, знизили рівень захворюваності на рак шийки матки у жінок молодого віку. Тому, як підкреслила Міністр охорони здоров'я, в Україні до календаря щеплень також додадуть вакцину проти папіломавірусу людини.

Водночас Раїса Богатирьова додала, що навіть в разі нестачі коштів на забезпечення стовідсоткової вакцинації проти папіломавірусу необхідно все одно роз'яснювати людям, що таку вакцину можна купити для того, щоб уникнути ризику цього онкологічного захворювання.

Міністр вважає, що громадськість позитивно сприйме рекомендації медиків. "Людина матиме змогу зробити кваліфікований вибір, якщо вона володіє інформацією. Тому у цьому випадку відповідь така: у календар щеплення ми внесемо цю позицію", - сказала Раїса Богатирьова.

Відкрита лекція Міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової "Імунопрофілактика як спосіб зміцнення національної безпеки держави" відбулась 24 квітня 2013 року в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика. За допомогою відеозв'язку Раїса Богатирьова спілкувалась зі студентами та викладачами вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти, профільними спеціалістами з питань імунопрофілактики зі всіх областей України.

Прес-служба МОЗ України

25/04/2013 07:31


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC