Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Товариство Червоного Хреста України: 95 років милосердя і гуманізму (26/04/2013 09:05)

Товариство Червоного Хреста України є всеукраїнською добровільною громадською гуманітарною організацією, яка працює там, де потребують допомоги, підтримки та поради. Будь-яка людина, яка потрапила у скрутну ситуацію – самотність, хвороба, бідність, безробіття, втрата родинних зв’язків чи збройний конфлікт – може звернутися до працівників Червоного Хреста з метою вирішення проблеми, що постала на її життєвому шляху.

Але не буде перебільшенням сказати, що червонохресний рух в Україні бере свої витоки з кінця ХVIII століття. Засновник української анатомії та хірургії П.Загорський, а згодом і академік, який був військовим лікарем під час війни з Польщею, надавав допомогу полоненим і цивільному населенню без розрізнення на "своїх" та "чужих", і саме тому його вважають предтечею Українського Червоного Хреста...

Із Російським Товариством Червоного Хреста до Всесвітньої організації увійшла добре організована українська ланка. 1900 року на теренах України вже функціонувала розгалужена мережа червонохресних осередків, лікарень (для бідноти) та притулків. Під час Першої світової війни, у Києві було відкрито понад сто шпиталів Червоного Хреста.

У післявоєнні роки силами Товариства протягом 20-х років були створені чисельні протитуберкульозні й венерологічні диспансери, станції по боротьбі з малярією, амбулаторії, будинки для безпритульних та інвалідів тощо. За рахунок Українського Червоного Хреста працювали 119 медичних, 206 профілактичних і дитячих закладів. Було відкрито 400 аптек та магазинів санітарії. Навіть, з'являється перший в світі корабель-санаторій на Дніпрі. Працюють санітарні літаки Товариства. Та 1938 року всі, на той час, 6111 закладів Товариства Червоного Хреста України були відчужені згідно Постанови Ради народних комісарів СРСР...

Яскравою сторінкою героїчної діяльності червонохрестівців були роки Другої світової війни. Заслуги вихованок Товариства Червоного Хреста високо оцінив Міжнародний Комітет Червоного Хреста, нагородивши 14 з них медаллю Флоренс Найтінгейл – найвищою відзнакою за гуманізм і милосердя .

Справедливе визнання здобула створена в 1961 році патронажна служба милосердя Червоного Хреста. У 1974 році Постановою Президії Верховної Ради СРСР досвід роботи служби милосердя Дніпропетровської організації з обслуговування інвалідів, прикутих до ліжка хворих та одиноких людей похилого віку, був рекомендований для поширення в колишньому Радянському Союзі. 3200 патронажних сестер щороку обслуговують вдома близько 350 тисяч одиноких громадян похилого віку, інвалідів війни та праці. В сільській місцевості, де немає медичних закладів, червонохресними організаціями створено 838 громадських пунктів першої допомоги. Під прапором Червоного Хреста та за сприяння органів місцевої влади створені і діють 4 лікарні та 3 хоспіси, 14 денних та 3 стаціонарні відділення, 599 банків одягу та 441 пункт прокату засобів і речей по догляду за хворими.

Аварія на Чорнобильській АЕС - низка випробувань для Товариства Червоного Хреста на дієздатність і милосердя. Розуміючи масштабність та наслідки цієї катастрофи, Національний комітет з усіма організаціями Товариства Червоного Хреста України визначає план дій, який згодом виправдав себе. Завдяки зверненню до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця була започаткована та діє й досі Міжнародна Чорнобильська програма гуманітарної допомоги і реабілітації.

Дев'яності роки – прийняття законів «Про Товариство Червоного Хреста України», «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала», а також Статуту Товариства, яким визначені правовий статус, структура, основна мета і головні завдання Товариства, права та обов'язки його членів, удосконалюється Положення про патронажну службу милосердя Товариства. Кабінетом Міністрів України створено міжвідомчу комісію з питань імплементації в Україні міжнародного гуманітарного права.

Значним досягненням Товариства Червоного Хреста за роки незалежності України було створення служби розшуку. Єдина офіційно визнана в країна служба безкоштовно надає допомогу з пошуку та відновлення родинних зв'язків, втрачених внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха, техногенних катастроф, сучасних міграційних процесів та інших екстремальних ситуацій.

Нині Товариство Червоного Хреста України – це понад 6,5 млн. людей об'єднаних в майже 47 тисяч первинних організацій, організацію АР Крим, 24 обласні та Київську і Севастопольську міські організації.

Запорізька обласна організація Товариства – потужна ланка в її мережі, яка має  28 районних організацій у кожному районі та місті області. Патронажна служба нараховує 160 сестер, котрі надають допомогу вдома 15-ти тисячам самотніх нужденних громадян. У обласній організації створені, обладнані та працюють 26 банків одягу, 15 кімнат медико-соціальної допомоги, діють у віддалених населених пунктах 64 пункти першої допомоги, де на добровільних засадах працюють волонтери Червоного Хреста.

Завдяки активній взаємодії з органами місцевого самоврядування, структурами соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти  діють на території області такі програми як гаряче харчування для бездомних, продовольча та гігієнічна підтримка тим, хто вперше захворів на туберкульоз, підтримка хворих на ВІЛ/СНІД, робота з наркозалежними, робота з підлітками в рамках конкурсу «Обери життя» тощо.

У місті Запоріжжі у концертному залі ім. Глінки відбулись урочисті збори та святковий концерт з нагоди 95-річчя з дня заснування товариства Червоного Хреста України. На свято Товариство запросило представників облдержадміністрації, партнерів, волонтерів, студентів і своїх підопічних.

– Допомагати всім, хто потребує захисту, без огляду на відстані та кордони – велична місія, яку виконують представники Товариства Червоного Хреста України. Ці люди нагадують нам, що саме чуйність та милосердя рятують світ, – зазначив у вітальному слові заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов.

26/04/2013 09:05


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC