Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Об’єднаємо зусилля у протидії соціально небезпечним хворобам! (30/04/2013)

У місті Запоріжжі на базі готельного комплексу «Інтурист» проведено семінар  «Роль регіональних координаційних рад в організації заходів з профілактики туберкульозу» у рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» за фінансової підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».  У семінарі взяли участь 24 секретарі координаційних рад з питань протидії соціальним хворобам при  виконкомах міських рад та райдержадміністраціях Запорізької області.

У вступному слові АКСМ – координатор по туберкульозу в Запорізькій області Дорошенко І.В. відзначила важливість проведення таких семінарів. Заступник голови координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації Паршиков Р.М. підкреслив важливість діяльності  регіональних координаційних рад у протидії туберкульозу та іншим соціально небезпечним хворобам.

Секретар координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при  облдержадміністрації Циганкова А.М. ознайомила присутніх з епідемічною ситуацією з туберкульозу в області та станом заходів з профілактики туберкульозу. Вона звернула увагу  на недоліки у роботі регіональних координаційних рад у проведенні профілактичних заходів з туберкульозу у 2012 році та на планування заходів щодо їх усунення.

Секретарі  координаційних рад при Запорізькій районній державній адміністрації Рядінська І.Є., при виконкомі Мелітопольської міської ради  Фатєєва О.О. поділились досвідом щодо організації діяльності  їх координаційних рад, відповіли на запитання присутніх.

Президент благодійного фонду «Сподівання» Доценко Н.В., голова правління обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Паршиков Р.М. розповіли про роль  своїх організацій у протидії туберкульозу та іншим соціально небезпечним хворобам, про важливість взаємодії державних структур та неурядових організацій.

Про загальні положення організації діяльності координаційної ради, техніку оформлення необхідних документів розповіла секретар координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації Циганкова А.М.  Також вона роздала присутнім анкети  щодо оцінки діяльності координаційної ради; розповіла про можливі варіанти їх заповнення.  Всі секретарі регіональних координаційних рад взяли участь в анкетуванні з питань організації діяльності координаційної ради з наступним обговоренням його результатів.

Підбила підсумок роботи семінару  АКСМ-координатор по туберкульозу в Запорізькій області Дорошенко І.В., вона побажала учасникам плідної роботи з урахуванням отриманих знань.

Під час роботи семінару зазначено, що ситуація із захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, наркоманію в Запорізькій області залишається складною. За підсумками 2012 року, у порівнянні з попереднім роком, в області відзначено зростання захворюваності на туберкульоз на 5,5%, на  поєднану патологію ВІЛ-інфекція/туберкульоз – на 11,8%; смертності від туберкульозу – на 7,8%.

Впродовж останніх двох років спостерігається  відносна стабілізація захворюваності на ВІЛ-інфекцію. У минулому році її показник склав 29,2 на 100 тисяч населення при показникові по Україні – 45,4.

Зберігається тенденція до зростання захворюваності на наркоманію. Її рівень зріс з  2,2 на 10 тисяч населення у 2010 році до 3,0 у 2012 році. Щорічно вона перевищує загальнодержавний показник.

У вирішенні питань про удосконалення системи  соціального та правового захисту уразливих щодо туберкульозу, ВІЛ груп населення, хворих на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, споживачів наркотичних засобів; забезпечення гарантованого рівня надання безоплатної висококваліфікованої  медико-соціальної допомоги вищевказаним хворим у визначеному законодавством обсязі; подальше удосконалення  інформаційної  системи  обізнаності населення з питань профілактики соціально небезпечних хвороб  в області беруть участь працівники органів влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств, неурядових організацій.  Для координації їхньої  діяльності  при виконкомах міських рад, обласній та районних  державних адміністраціях створено  координаційні ради з питань протидії соціальним хворобам.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю

Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області 

30/04/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC