Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Віктор Янукович: "Для запоріжців це, насамперед, екологія, охорона здоров’я та праці» (17/05/2013 06:50)

Оптимізація мережі медичних закладів має здійснюватися в інтересах місцевих громад, підкреслив Президент України Віктор Федорович Янукович у четвер, 16 травня під час  робочої поїздки до Запорізької області.

«Там, де не потрібно закривати лікарні, навіщо їх закривати, створювати незручності для жителів? У результаті таких дій медична реформа замість схвалення населенням отримує критику, але в деяких випадках цілком справедливу», - зазначив Глава держави під час наради з адміністративно-господарським активом Запорізької області, повідомила прес-служба Президента України Віктора Януковича.

На переконання Глави держави, органи влади всіх рівнів мають дбати насамперед про зручність пацієнтів, забезпечення їх якісними послугами.

Прикладом успішності медичної реформи Президент назвав роботу дев’яти сучасних перинатальних центрів. «Там, де вони працюють, показники змінюються на краще», - підкреслив Глава держави.F_17.05

Крім того, Віктор Янукович зазначив, що центри екстреної медичної допомоги, які створюються, в перспективі будуть обладнані не лише сучасною технікою, а й модернізованими автомобілями швидкої допомоги. «Ми повинні з вами з року в рік ситуацію покращувати і довести її до тих норм, до яких ми прагнемо. Тобто, через п’ять років ми матимемо те, що запланували», - сказав Віктор Янукович.

"Медична реформа передбачає створення мотивацій для медичних працівників, підняття рівня кваліфікації. В обов'язковому порядку ця програма буде виконуватися", - сказав Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ у Запоріжжі.

На переконання Глави держави, в цілому очікується позитивний результат від проведення цієї реформи, незважаючи на дещо уповільнені темпи в деяких секторах.

"Якщо ми йтимемо цим шляхом, ми з року в рік будемо покращувати ситуацію в медичному секторі, системі охорони здоров'я. Це дуже важливо для кожного жителя України", - підкреслив Віктор Янукович.

Він наголосив, що питання забезпечення населення якісними медичними послугами є пріоритетним для держави.

За участю Президента України Віктора Януковича в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулася розширена нарада з адміністративно-господарським активом Запорізького регіону. Характеризуючи Запорізький край, Глава держави відзначив особливу його цінність – людину праці. При цьому Віктор Янукович  зауважив, що запоріжці живуть в умовах техногенного навантаження, що необхідно враховувати при плануванні подальшого розвитку регіону, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

- Визначаючи стратегічні напрямки, важливо розуміти особливості кожної території. Для запоріжців це, насамперед, екологія, охорона здоров’я та праці. Зокрема, ці напрямки є одними з пріоритетних у програмі модернізації країни, – зазначив Президент.

У цьому контексті Віктор Янукович заявив, що в подальших планах розвитку держави - будівництво автомагістралей в обхід населених пунктів: «Наша мета – зменшити кількість транзитного вантажного транспорту на вулицях міст. Це має сприятливо позначитись на екології промислово-індустріальних центрів».

Також керівник країни повідомив, що нині перед новим керівництвом Укравтодору поставлено завдання підготувати концепцію розвитку, будівництва, утримання автомобільних доріг з урахуванням європейських стандартів.

Порушив Президент України і стан реформування медицини.  Зокрема, йшлося про ефективність роботи перинатальних центрів. Так, за пів року роботи такого центру в Кіровограді материнська смертність  зменшилася в чотири рази, суттєво знизились показники  смертності серед новонароджених.

Щодо роботи системи екстреної медичної допомоги, Віктор Янукович визнав, що є певні проблемні питання в цьому напрямку, наприклад, старі автомобілі та обладнання.

- Ці об’єктивні питання впровадження реформи ми вирішуватимемо. Торік було закуплено 286 нових автомобілів швидкої допомоги. У 2013  плануємо закупити ще 1000. Інший бік ситуації, який іноді виникає, – бездушність та байдужість працівників галузі, які виступають з критичними заявами. Хоча, нічого поганого в тому, щоб швидка допомога була дійсно швидкою, немає. Наразі всім нам важливо усвідомити: на все потрібен час. Реформи матимуть результат, і ми доведемо їх до логічного завершення,  - наголосив Президент України Віктор Янукович.

Під час наради йшлося також про соціальну політику держави. Президент висловив переконання в тому, що люди визнають позитивні зміни в країні тільки тоді, коли відчують їх у своєму житті.

- Наше завдання - допомогти малозабезпеченому населенню – пенсіонерам, інвалідам, багатодітним родинам, сиротам та дати гідну зарплатню тим, хто працює. У програмі економічних реформ правильно розставлені всі ці акценти, яких і маємо дотримуватись у нашій подальшій роботі, - підкреслив Глава держави.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

17/05/2013 06:50


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC