Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «Наше завдання - посіяти довіру, якість допомоги та наближення до людини» (17/05/2013)

Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова у четвер здійснила робочу поїздку до Запоріжжя, де взяла участь у нараді Президента України Віктора Федоровича Януковича з адміністративно-господарським активом Запорізької області.

Високопосадовця супроводжував заступник голови облдержадміністрації Андрій Григорович Запорожченко.

Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова  ознайомилася з роботою амбулаторії сімейного лікаря Запорізької міської лікарні № 8 та проінспектувала хід будівництва поліклініки в селищі міського типу Кушугум Запорізького району, на базі якої буде створено центр первинної медико-санітарної допомоги, повідомила прес-служба МОЗ України.

Також Міністр відвідала Комунальну установу "Міська лікарня № 7", на базі якої планується відкриття Клініки високих технологій. Після того Раїса Богатирьова завітала до Запорізького державного медичного університету, де провела нараду з медичним активом області з питань реформування системи первинної медико-санітарної допомоги в регіоні.

Заступник голови ОДА Андрій Запорожченко доповів Міністру охорони здоров’я України про те, як у медичних закладах регіону реалізується Програма економічних реформ Президента України. Нині зусилля обласної та місцевої влади, медпрацівників спрямовані на підвищення якості та доступності медичної допомоги населенню. Одним з головних пріоритетів є реорганізація первинної медико-санітарної допомоги, повідомило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

Тільки торік в області було створено 24 заклади загальної практики сімейної медицини. Наразі в області функціонує 141 сільська лікарська амбулаторія, у т.ч. 121 сімейна. При цьому 90 % таких амбулаторій розташовані саме в сільській місцевості.

Також представник обласної виконавчої влади повідомив, що в 2012 році за ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка на територіях області затверджені та діють програми підготовки медичних працівників та поліпшення їх соціального захисту. Фінансування заходів програм передбачено за рахунок коштів районних та міських бюджетів.F2_17.05

За словами Раїси Богатирьової, ця зустріч проводилася для того, щоб обговорити завдання саме університетської клініки та колективу для підтримки практичного лікаря сімейної медицини, повідомило інформагентство «Репортер».

- Також я хочу поспілкуватися зі студентами та надихнути їх на те, що лікар загальної практики – це сьогодні  найбажаніший лікар для суспільства, - зазначила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова. - Зараз на перший план виходить питання організації роботи медиків на практиці сімейного лікаря саме в місті Запоріжжі. У місті приблизно 20 – 25 відсотків осіб звертаються до сімейного лікаря за допомогою, у сільській місцевості – набагато більше. Ми бачимо, що показники здоров’я на селі почали поліпшуватися. 

Раїса Богатирьова підкреслила:

Наше завдання - посіяти довіру, якість допомоги та наближення до людини. Найголовніше, щоб людина розуміла, куди їй іти та що будь-коли вона може отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Також Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова  зазначила, що ні в жодному медичному закладі України, в тому числі і в Запорізькій області, не повинно бути примусового переведення на посаду сімейного лікаря.

Раїса Богатирьова вважає, що мета реформи – це зосередити навколо людини максимум уваги та зміцнити її здоров’я.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

17/05/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC