Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

ВООЗ - стратегічний партнер України (20/05/2013)

Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова у Женеві, куди прибула для участі у 66-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, зустрілася з Генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Чен.

Керівник МОЗ України представила пані Чен сучасний стан розвитку вітчизняної системи охорони здоров'я, якому, за її словами, приділяється велика увага з боку Президента та Уряду України. "Покращення якості життя та здоров'я людей - стратегічне завдання для керівництва нашої країни, адже життя кожного нашого співвітчизника є безцінним, а громадське здоров'я в цілому цементує фундамент конкурентоспроможності держави та є важливим чинником підтримки безпеки як в країні, так і в європейському регіоні загалом", - зауважила Міністр.

Президент, Уряд та Міністерство охорони здоров'я України докладають усіх зусиль для здійснення якісних та ефективних змін вітчизняної системи охорони здоров'я у відповідності з найкращим міжнародним досвідом, рекомендаціями та резолюціями ВООЗ, запевнила свою співрозмовницю Раїса Богатирьова. При цьому вона підкреслила, що ВООЗ є стратегічним партнером України у справі покращення здоров'я населення.

"Серед наших пріоритетів - боротьба з туберкульозом, епідемією ВІЛ/СНІДу, неінфекційними хворобами та іншими загрозами здоров'ю громадян України", - повідомила Раїса Богатирьова. За всіма цими напрямами, зазначила вона, для України традиційно важливою є усебічна допомога ВООЗ. Зокрема, Україна потребує методично-інформаційної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я при впровадженні Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки. F_20.05_1

Зі свого боку, Маргарет Чен відзначила великі зусилля, які докладаються в Україні до посилення боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом і туберкульозом на державному рівні, а також привітала українського Міністра з успіхом, досягнутим у розбудові Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами. "Ця структура має стати важливим гравцем у боротьбі зі СНІДом і туберкульозом, ефективним та надійним реципієнтом міжнародної допомоги у цій сфері",  - наголосила Раїса Богатирьова та зауважила, що для досягнення цієї мети Україна теж розраховує на підтримку ВООЗ.

Крім того, під час зустрічі було обговорено питання участі України у втіленні нової європейської політики "Здоров'я - 2020". Раїса Богатирьова повідомила, що Міністерством охорони здоров'я України розроблено проект Закону України "Про затвердження Загальнодержавної програми "Здоров'я - 2020: український вимір", прийняття і виконання якого стане одним з важливих кроків для забезпечення стратегічного планування та застосування програмно-цільових методів в системі охороні здоров'я України.

"Спільно з українським Бюро ВООЗ ми розпочали процес погодження пріоритетів нової дворічної угоди про співпрацю між Україною і ВООЗ на 2014-15 роки", - поінформувала Міністр Генерального директора ВООЗ та розповіла про те, за якими ключовими напрямками пропонується розвивати взаємодію. Серед них - впровадження Європейської стратегії "Здоров'я 2020", активізація заходів щодо попередження інфекційних хвороб та зміцнення можливостей держави у захисті населення від них шляхом доступу до імунізації.

Також співпраця буде відбуватися у сфері боротьби з неінфекційними захворюваннями (серцево-судинними, онкологічними та іншими) та протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу із створенням в країні мережі відповідних центрів та референт-лабораторій. Спільні зусилля докладатимуться і у реформуванні перинатальної допомоги, яке передбачає подальше створення мережі сучасних перинатальних центрів з метою зниження материнської та дитячої захворюваності і смертності.

Сторони обговорили також питання підготовки та здійснення візиту Генерального директора ВООЗ Маргарет Чен до України. "Ми активно готуємося до вашого візиту в Україну, який має відбутися до кінця цього року, і розглядаємо цю подію як надзвичайно важливу для поглиблення та розвитку співпраці між Україною та Всесвітньою організацією охорони здоров'я", - запевнила співрозмовницю Раїса Богатирьова. Пані Чен також відзначила важливість цього візиту та повідомила, що приєднатися до делегації ВООЗ, яка планує відвідати Україну, висловив бажання Виконавчий директор Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Майкл Дайбл. Раїса Богатирьова висловила впевненість в тому, що зазначений візит відбудеться на найвищому рівні та наголосила, що керівництво української держави дотримується такої ж думки.

Прес-служба МОЗ України

20/05/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC