Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Право на здоров'я, право на життя (28/05/2013)

     Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова у понеділок взяла участь у відкритті міжнародної конференції "Право на здоров'я, право на життя", яка цими днями відбувається у Брюсселі, та провела низку зустрічей. Під час зустрічі Раїси Богатирьової з Європейським Комісаром з охорони здоров'я та захисту прав споживачів Тоніо Боргом обговорювалося питання боротьби з ВІЛ/СНІДом, яке, зауважила Міністр, є одним із важливих питань у порядку денному співробітництва України та Європейського Союзу.

     Керівник МОЗ України поінформувала співрозмовника про те, що останнім часом в Україні налагоджено діалог та тісну співпрацю між Урядом та пацієнтськими організаціями, яких вдалося переконати у спроможності держави взяти на себе лідерську роль у боротьбі проти ВІЛ/СНІДу. І хоча говорити про подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні ще зарано, в останні роки, відзначила Раїса Богатирьова, з'явилися перші ознаки уповільнення епідемічного процесу ВІЛ-інфекції - намітилася чітка тенденція до стабілізації та зменшення кількості зареєстрованих нових випадків ВІЛ-інфекції серед споживачів ін'єкційних наркотиків, а відтак - до зниження інтенсивності епідемічного процесу ВІЛ-інфекції. Якщо до 2011 року масштаби епідемії ВІЛ-інфекції в Україні зростали, то у 2012 році в Україні зареєстровано зниження нових випадків ВІЛ-інфекції, яке продовжується і в цьому році, повідомила Раїса Богатирьова.

     Оскільки ВІЛ/СНІД - це захворювання, що має супровідні інфекції, МОЗ України, зазначила Міністр, розвиває всю систему громадського здоров'я, включно з розбудовою мережі центрів з контролю за інфекційними захворюваннями. Першим кроком в цьому напрямку, за словами Раїси Богатирьової, стало створення Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров'я України.

     Враховуючи значний тягар неінфекційних захворювань України та відданість принципам Політичної декларації Наради високого рівня Генеральної асамблеї ООН, наша держава здійснює формування та реалізацію державної політики у системі охорони здоров'я, спрямовану на забезпечення профілактики неінфекційних захворювань та їхнього раннього виявлення, наголосила Міністр. За її словами, Україна традиційно співпрацює з Європейським регіональним бюро ВООЗ у напрямку протидій неінфекційним захворюванням та розглядає Європейську стратегію профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями як інструмент для здійснення заходів для зменшення тягаря неінфекційних хвороб на регіональному рівні. FB_28.05

     Як одна із перших у Східній Європі країн, що підписала у 2006 році Рамкову конвенцію із боротьби проти тютюну (РКБТ), Україна визначила боротьбу з тютюнокурінням як один із пріоритетних напрямків у боротьбі з неінфекційними захворюваннями, підкреслила також Раїса Богатирьова. Відповідно до згаданої Рамкової конвенції, повідомила Міністр, у країні здійснено ряд заходів щодо імплементації статей РКБТ у вітчизняне законодавство відповідно до визначених керівних принципів щодо боротьби проти тютюну.

     Раїса Богатирьова передала Європейському Комісару з охорони здоров'я та захисту прав споживачів Тоніо Боргу запрошення відвідати Україну у жовтні цього року, коли відбуватиметься Всеукраїнська конференція з питань протидії ВІЛ/СНІДу. Своєю чергою, Тоніо Борг відзначив, що Україна демонструє певні успіхи у боротьбі проти ВІЛ-інфекції, та пообіцяв знайти час для візиту в нашу країну.

     Раїса Богатирьова також зустрілася з директором виконавчого офісу Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД Луізом Лоресом.

     Прес-служба МОЗ України 

28/05/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC