Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

1 червня - офіційне відкриття літнього оздоровчого сезону (29/05/2013)

В актовому залі на розширеній нараді Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області розглянуто питання про державний санітарно-епідеміологічний нагляд за підготовкою та готовністю до відкриття оздоровчих зон та функціонуванням закладів відпочинку та оздоровлення дітей і дорослих, про контроль виконавчої дисципліни, про аналіз роботи з проведення епідеміологічних розслідувань.

Відкрив засідання наради начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв.

Про державний санітарно-епідеміологічний нагляд за підготовкою та готовністю до відкриття оздоровчих зон та функціонуванням закладів відпочинку та оздоровлення дітей і дорослих доповіли: заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Анатолій Михайлович Моргун, начальник Запорізького міського Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар міста Запоріжжя Володимир Олександрович Хомутов, начальник Азовського міжрайонного Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у Якимівському, Приазовському та Приморському районах Василь Григорович Скляров, начальник Бердянського міськрайонного Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у місті Бердянську та Бердянському районі Олександра Миколаївна Кікарош, начальник Вільнянського міжрайонного Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у Вільнянському та Запорізькому районах Наталія Юріївна Сініцина.Narada_plyag

Про контроль виконавчої дисципліни доповіла начальник санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Інна Петрівна Коваленко.

Про аналіз роботи з проведення епідеміологічних розслідувань доповіла начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Світлана Миколаївна Кошель.

Як підкреслив у своєму виступі заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області Анатолій Михайлович Моргун, ключовий пріоритет нагляду 2013 року віддано організованому дитинству. Тому основна увага буде приділена дітям в умовах літнього оздоровлення, забезпеченню їхньої безпеки. За даними на 27 травня в Запорізькій області планується робота 50 дитячих оздоровчих закладів. Всього ж в області проживає понад 148 тисяч дітей шкільного віку, з них за рахунок всіх джерел фінансування планується забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку до 70 відсотків від загальної кількості таких дітей. Спеціалісти санепідслужби вже взяли участь у проведені 33 обстежень дитячих оздоровчих закладів (66%), дано дозвіл на відкриття 10 (20 %).

Також в Запорізькій області планується робота 239 баз відпочинку із 412 існуючих. На 27 травня були готові до відкриття тільки 27 (11%).

Підбив підсумки розширеної наради начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв.

- Значна підготовча робота для санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області розпочалася досить давно. Як відомо, ще з кінця оздоровчого сезону минулого року держсанепідслужбою проводиться відповідна організаційна та практична робота, яка направлена на своєчасну, якісну підготовку зон відпочинку та оздоровчих закладів, загально вузлових об’єктів (водопровідно-каналізаційних споруд, місць знезараження твердих та рідких побутових відходів, загальних місць водокористування). Досить рано розпочали цю роботу і місцеві органи влади, - зазначив начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв. – Вже у березні було видано перші відповідні документи: розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради профспілок, трохи пізніше - Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області. Також було проведено дві великі організаційні наради у Запорізькій обласній раді профспілок та в облдержадміністрації. Крім цього, відбулися великі обласні семінари щодо роботи з конкретними керівниками. У зв’язку з оптимізацією нашого нагляду та контролю, ми спланували свою роботу таким чином, щоб у всіх трьох змінах у закладах дитячого оздоровлення була забезпечена присутність санітарно-епідеміологічної служби. У всі інші об’єкти ми заходимо виключно з представниками районної державної адміністрації або робочих комісій, які створені при місцевих органах влади. Зокрема, разом з цими комісіями ми вже провели значний обсяг організаційної роботи.

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв поставив конкретні завдання на найближчі дні щодо посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за підготовкою та готовністю до відкриття оздоровчих зон у встановлені строки та функціонуванням закладів відпочинку та оздоровлення дітей і дорослих. Сьогодні Держсанепідслужба Запорізької області готова до проведення літнього оздоровчого сезону, під час якого основна увага буде приділятися передусім епідеміологічній безпеці та яскраво вираженому оздоровчому ефекту для дітей.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

29/05/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC