Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова : "Діти - майбутнє держави, але, насамперед, її сьогодення" (31/05/2013)

Захист прав та інтересів маленьких громадян України у першу чергу полягає в забезпеченні права і доступу дітей до ефективної та якісної охорони здоров'я, адаптованої до їхніх потреб і проблем. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова, відкриваючи відео-конференцію "Запитай Міністра!", присвячену Міжнародному Дню захисту дітей, під час якої за допомогою новітніх комунікаційних технологій відбулося спілкування керівника МОЗ України з пацієнтами та працівниками обласних і міських дитячих лікарень та дитячих будинків з усіх регіонів України.

"Наша мета - налагодити багатосторонній та конструктивний діалог між фахівцями, що опікуються здоров'ям наймолодших громадян нашої держави, батьками та найменшими пацієнтами, які потребують медичної допомоги", - зауважила Раїса Богатирьова, вітаючи майже тисячну аудиторію учасників акції, в якій також взяли участь головний педіатр України Раїса Мостовенко та начальник Управління охорони материнства та дитинства МОЗ України Альона Терещенко.

"Діти - майбутнє держави, але, насамперед, її сьогодення", - підкреслила Міністр, зазначивши, що саме цей принцип покладено в основу загальнодержавної політики охорони здоров'я дитини, підтримки її повноцінного фізичного та інтелектуального розвитку. Особливо важливим це є в умовах широкомасштабних реформ в охороні здоров'я. Адже мета реформи, в першу чергу, - наблизити медичну допомогу до пацієнтів, покращити її якість, зробити її безпечною, особливо для наших маленьких громадян.

За словами Раїси Богатирьової, сьогодні в Україні допомогу дітям надають не тільки обласні дитячі лікарні, але й міські дитячі лікарні, інфекційні дитячі лікарні, дитячі відділення у багато профільних дорослих лікарнях, будинки дитини, санаторії, а також висококласні фахівці у сфері дитячої реабілітації.

Незважаючи на значну мережу лікувально-профілактичних закладів, незбалансована система етапності надання медичної допомоги не забезпечує рівні можливості в доступності медичної допомоги для дітей в місті та на селі, звернула увагу Міністр. Так, протягом 2012 року в обласних дитячих лікарнях медичну допомогу отримали майже 386 тисяч дітей, з них лише 39% - це діти, які проживають у сільській місцевості. Найбільша кількість сільських дітей отримала медичну допомогу в обласних дитячих лікарнях Вінницької, Полтавської, Чернівецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Херсонської області - від 50 до 67% відповідно. Найменша - у Донецькій, Луганській та Харківській. На переконання Раїси Богатирьової, цей дисбаланс потрібно виправляти, оскільки діти повинні мати доступ до якісної медичної допомоги незалежно від того, де вони проживають.

У дитячій медицині є й інші проблемні питання, які потребують вирішення. В результаті аналізу матеріалів, що надійшли від регіонів в процесі підготовки до акції "Запитай Міністра!", повідомила Міністр, було визначено дві найбільш актуальні проблеми, які турбують фахівців педіатричної служби. Насамперед, це питання матеріально-технічного забезпечення дитячих лікарень та забезпечення маленьких пацієнтів безкоштовними ліками і витратними матеріалами. FB2_31.05

"Ми провели тотальну інвентаризацію всіх лікувальних закладів, незалежно від форми власності і підпорядкування, з тим, щоб мати реальну картину - яким є технологічне оснащення медичних установ на місцях і що нам треба придбати найближчим часом. Для розв'язання цієї проблеми ведеться активна робота, в результаті якої відбуваються суттєві позитивні зміни в забезпеченні обласних дитячих лікарень і інфекційних відділень сучасним обладнанням - як лабораторним, так і діагностично-лікувальним", - сказала Раїса Богатирьова.

Торкаючись питання забезпечення маленьких пацієнтів медичними препаратами, Міністр відзначила, що в Україні існує досить багато централізованих програм із забезпечення лікарськими засобами лікування певних видів захворювань - онкогематологічних, муковісцитозних захворювань, ревматоїдного артриту тощо. І з кожним роком держава виділяє все більше грошей для того, щоб задовольнити медичними препаратами хворих на найбільш небезпечні хвороби. "Але я хотіла б звернути увагу на політику місцевих органів влади та позицію місцевих громад. Оскільки те, як медикаментозна стаціонарна допомога сьогодні фінансується на місцевому рівні, викликає стурбованість та багато питань", - заявила Богатирьова.

"Коли відповідальність за забезпечення медикаментами хворих дітей перекладається на батьків, це викликає їхнє справедливе обурення та зменшує доступність маленьких пацієнтів до лікування через обмежені фінансові можливості їхніх родин", - зауважила керівник МОЗ України та звернулася з вимогою до начальників управлінь охорони здоров'я і головних педіатрів областей ініціювати розгляд питання медикаментозного забезпечення лікування дітей на рівні сесій обласних, міських та сільських рад. "Це необхідно для того, щоб при внесенні змін до місцевих бюджетів та формуванні їх на наступний рік були враховані зростаючи потреби у забезпеченні ефективними медикаментами дітей, які лікуються у стаціонарах", - пояснила Міністр.

Прес-служба МОЗ України

31/05/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC