Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Віктор Янукович: «Щоб жодна дитина в нашій країні не була в інтернатних закладах чи дитячих будинках, щоб кожна дитина знайшла свою сім’ю» (01/06/2013 07:12)

Президент України Віктор Федорович Янукович доручив створити Центри соціальної підтримки дітей і сімей в усіх містах і районах країни.

Таке доручення Глава держави дав після відвідування центру «Промінь надії» у смт Макарів Київської області.

Зокрема, Віктор Янукович доручив Уповноваженому Президента з прав дитини Юрію Павленку і голові Київської обласної державної адміністрації Анатолію Присяжнюку організувати на базі Центру соціальної підтримки дітей і сімей «Промінь надії» збори голів облдержадміністрацій для вироблення моделі створення таких центрів на місцях.F_01.06

Згідно з дорученням, Міністр фінансів Юрій Колобов має розробити систему фінансування будівництва і функціонування центрів соціальної підтримки дітей і сімей по всій Україні.

Передбачається, що такі центри мають замінити існуючі інтернатні заклади.

Як наголосив Президент, головна мета діяльності центрів - запобігти розлученню дітей з їх батьками, створити умови, за яких жодна дитина з району не була б направлена до інтернатних закладів, натомість отримувала би необхідні захист і підтримку в своїй громаді, аби «кожна дитина знайшла свою сім’ю».

«Цей будинок, в який я приїхав, створює умови для захисту майбутнього дітей, молодих мам, для їх соціальної реабілітації, для того, щоб жодна дитина в нашій країні не була в інтернатних закладах чи дитячих будинках, щоб кожна дитина знайшла свою сім’ю», - підкреслив Віктор Янукович.

 ДОВІДКА

За перший квартал 2013 року в Центрі соціальної підтримки дітей і сімей «Промінь надії»отримали допомогу понад 120 осіб, із них 34 особи (4 мами та 30 дітей) в умовах цілодобового перебування і 86 осіб за місцем проживання. Зараз у Центрі в умовах цілодобового перебування отримують послуги 18 осіб, із них 2 мами з 3 дітьми, 8 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 5 дітей, які потрапили у складні життєві обставини.

У Центрі працюють відділення:

термінового влаштування дітей (розраховане на 12 дітей) - створено для дітей, які потребують термінової допомоги, вилучені з сімей, постраждали від насильства, залишені батьками;

малий груповий будиночок (розрахований на 10 дітей) - відділення розміщено в окремому приміщенні, де побутові умови не відрізняються від умов проживання звичайної сім’ї, а атмосфера виховання максимально наближена до сімейної. У відділенні відсутній технічний та обслуговуючий персонал;

профілактичної роботи, яке включає службу підтримки матерів з дітьми (окремі кімнати для 3 сімей - 15 осіб) - невідкладна допомога в умовах стаціонару дітям та їхнім батькам, які потрапили в надзвичайні обставини, постраждали від насильства чи нещасних випадків.

Центр «Промінь надії», створений за рішенням сесії Макарівської районної ради 30 грудня 2010 року як комунальний заклад, почав працювати з 1 вересня 2011 року. На сьогодні в Центрі працює 22 особи.

Ідея, розробка моделі Центру «Промінь надії» та її впровадження належить Представництву міжнародної благодійної організації «Надія і житло для дітей» в Україні.

Міжнародна благодійна організація «Надія і житло для дітей», головний офіс якої знаходиться у Великій Британії, працює у 10 країнах світу. Організація вбачає свою місію в тому, щоб надати кожній дитині можливість жити в безпечному та люблячому сімейному оточенні, завдяки якому вона зможе реалізувати свій потенціал.

Діяльність Представництва організації, що працює в Україні з 1998 року, спрямована на попередження відмов від дітей раннього віку, реінтеграцію дітей з інтернатних закладів у сім’ї, розвиток сімейних форм виховання та створення соціальних центрів підтримки для дітей і сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. За ініціативи та коштом організації створено 65 дитячих будинків сімейного типу в 13 областях та 2 соціальні центри.

За матеріалами прес-служби Президента України

01/06/2013 07:12


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC