Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «Більшість громадян вимагають від нас конкретних, практичних дій» (06/06/2013 06:57)

Виступаючи на парламентських слуханнях "Сучасний стан, шляхи і перспективи реформ у сфері охорони здоров'я України", Міністр охорони здоров'я України Раїса Василівна Богатирьова назвала їх "шляхом до порозуміння та знаходження спільних, погоджених рішень".

"Не секрет, зауважила Міністр, що багаторічні розмови про необхідність змін в охороні здоров'я, модернізації галузі, підвищення якості послуг та повернення поваги до роботи медиків наражалися на популізм та бажання політиків сподобатись своїм виборцям. Будь якою ціною. А частіше - ціною самих змін. Водночас, більшість громадян вимагають від нас конкретних, практичних дій. Моє особисте спілкування з мешканцями сіл та міст, студентством, лікарями переконує мене в головному - зволікати із змінами далі було неможливо. Люди більше не хочуть миритися з тим станом, в якому опинилася вітчизняна медицина, - наголосила Раїса Богатирьова. - І ми не маємо права витрачати час на політичні суперечки та пусту балаканину".

У 2010 році Президент Віктор Янукович запропонував країні програму модернізації, одним із ключових пріоритетів якої стала системна медична реформа, підкреслила керівник МОЗ України. За її словами, ініційована Главою держави реформа в медичній галузі повністю гармонізована з європейською політикою "Здоров'я: 2020". На її основі розроблений проект загальнонаціональної програми "Здоров'я: 2020 - український вимір". Отже, завдання Уряду і парламенту - затвердити найближчим часом цю програму, зазначила Богатирьова.

Реформи почали здійснюватися, як відомо, в чотирьох пілотних регіонах - Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві. Набутий досвід дозволить впроваджувати зміни більш системно, у відповідності з потребами та специфікою кожної області, кожної соціальної групи, сказала Міністр. " Ми розпочали з базисних елементів - первинної та екстреної допомоги. Протягом 2011-2012 року в пілотних регіонах майже повністю створена мережа закладів первинної медицини. В 2012 році сформовано 167 центрів первинної медико-санітарної допомоги", - повідомила Раїса Богатирьова.

Для оснащення амбулаторій цих центрів з державного бюджету було виділено 327 млн. грн. Там, де запрацювали нові, належним чином оснащені та забезпечені кадрами амбулаторії, спостерігається збільшення кількості звернень з профілактичною метою, зменшення викликів швидкої медичної допомоги та випадків госпіталізації.

За словами Раїси Богатирьової, досвід створення центрів первинної медико-санітарної допомоги у 2013 році буде поширено і на інші регіони, де до кінця 2013 року заплановано створити 548 таких центрів. Для забезпечення підтримки реформування первинної ланки охорони здоров'я у не пілотних регіонах у 2013 році потрібно понад 1 мільярд гривень.

"Процес реформування підтвердив той факт, що первинна ланка не запрацює без сімейних лікарів, які мають більш високу кваліфікацію і зацікавленість в роботі, ніж звичайні дільничні терапевти. Саме перехід до сімейної медицини дозволить зробити нашу систему більш гнучкою, конкурентною і наближеною до потреб пацієнтів. З поширенням сімейної медицини тісно пов'язаний інший перспективний шлях реформування всієї галузі. Маю на увазі профілактику захворювань, пропаганду здорового способу життя та зміну ціннісних орієнтирів в охороні здоров'я", - наголосила Міністр.

Підтвердженням правильності курсу реформи системи охорони здоров'я та визнання успіхів української держави на цьому шляху міжнародними експертами, на її думку, є той факт, що Міністра охорони здоров'я України обрано віце-президентом Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, де Україна представлятиме весь Європейський регіон.

Прес-служба МОЗ України

06/06/2013 06:57


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC