Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Україна створить власне виробництво радіологічного діагностичного обладнання (13/06/2013)

Україна буде створювати та організовувати власне виробництво діагностичного медичного обладнання для потреб ядерної медицини. Про це під час спільного засідання Президій Національної академії медичних наук України та Національної академії наук України сказала Міністр охорони здоров’я України Раїса Василівна Богатирьова.

«Міністерство охорони здоров’я України розробило проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки», який затверджено на засіданні Кабінету Міністрів України 13 березня 2013 року ”, -- нагадала Міністр. Документ визначає основні завдання щодо створення матеріальної бази розвитку діагностики і лікування людини новітніми ядерно-фізичними методами та забезпечення розвитку в Україні ядерної медицини. Президент Віктор Янукович доручив створити на базі Донецького протипухлинного центру перший в Україні центр адронної променевої терапії.

Метою Концепції є розвиток ядерної медицини у всіх напрямах – діагностичному, лікувальному, науковому. Вона передбачає аудит наявного парку та переоснащення застарілого обладнання в існуючих клінічних підрозділах ядерної медицини та відділеннях для лікування радіоактивними ізотопами, створення міжрегіональних центрів відповідно до потреб у діагностичному та терапевтичному обладнанні, організацію серійного випуску доступної конкурентоспроможної радіологічної діагностичної апаратури. Крім того, планується розробка, доклінічні та клінічні випробування, організація вітчизняного виробництва радіофармпрепаратів, наслідком чого стане широке запровадження новітніх ядерних технологій у медичну практику та науку.

За словами Раїси Богатирьової, наразі основною проблемою залишається недостатня укомплектованість обладнанням медичних закладів, що надають допомогу онкологічним хворим. Часто наявна діагностична апаратура вже вичерпала свої ресурси та потребує заміни. Оснащеність медичним обладнанням за результатами проведеного аудиту становить 35 %. F2_13.06

Директор Інституту прикладної фізики НАНУ, академік Володимир Сторіжко у своєму виступі наголосив, що Україна має необхідний науково-технічний потенціал і висококваліфіковані кадри в галузі ядерної фізики та фізики прискорювачів для створення вітчизняного конкурентоздатного діагностичного і лікувального обладнання для ядерної медицини. Він нагадав, що це питання було розглянуто 2011 року на міжвідомчій нараді за участю представників НАНУ, а за її підсумками робоча група напрацювала проектну пропозицію Національного проекту створення вітчизняного імпортозаміщуючого виробництва обладнання для ядерної медицини.

Довідка

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно від онкологічних захворювань у світі помирає понад 7,5 млн. осіб. В Україні на кінець 2011 року на обліку в закладах охорони здоров’я, що надають допомогу онкологічним хворим, перебуває понад 1 млн. хворих та зареєстровано 160 тис. нових випадків захворювання на рак (за 2011 звітний рік). За останні десять років захворюваність на злоякісні новоутворення зросла на 8%. Через десять років, якщо ситуацію не змінювати, кількість хворих зросте до 180 тис. на рік. Захворювання у 60 % випадках діагностується у III-IV стадіях хвороби.

В Україні наявні як кадровий, так і науково-технічний потенціал, що дозволяє забезпечити розвиток ядерної медицини та застосування та поширення радіологічних методів в медицині. Ці методи довели свою ефективність, а іноді і незамінність під час діагностики та лікування багатьох захворювань, однак досі не отримали в Україні належного поширення.

Реалізація Концепції ядерної медицини дасть змогу привести цю галузь у відповідність з європейськими та світовими стандартами діагностики і лікування хворих та створити науково-технічну базу подальшого розвитку ядерної медицини.

Прес-служба МОЗ України

13/06/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC