Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Основна частина наркоманів – підлітки і молоді люди (26/06/2013 06:31)

У 1987 році Генеральна Асамблея ООН постановила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом на знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність і співробітництво в цілях досягнення міжнародної спільноти, вільної від зловживання наркотиками. Рішення прийняте 7 грудня 1987 року на основі рекомендації Міжнародної конференції по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом 1987 року, яка 26 червня прийняла Всеохоплюючий план майбутньої діяльності по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами.

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг вже налічує 100 років. У лютому 1909 року Шанхайська опіумна комісія, участь у роботі якої взяли 13 країн, спробувала знайти шляхи обмежити ввезення наркотиків з азіатських країн.

Історія наркотиків стара як людство. Наркотики були відомі і вживалися дуже давно. Наркоманія захопила чорний ринок ще в 20-х роках минулого століття. У 80-ті роки, нова забава разом з усіма західними цінностями прийшла в ряди і нашої молоді, розповсюджуючись підвалами і темними вулицями міст, набула такого масштабу, що правоохоронці не змогли стримати потік завезення наркотиків, і смерть із величезним напором вилилася, перш за все, на підлітків і молодь. Адже основна частина наркоманів – підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно аніж дорослі.

Наркотичні речовини надзвичайно важливі в медицині, під час операцій та інших медичних заходів. Наркоманія — це постійне вживання наркотиків, поступово в усе більших дозах. Останнім часом наркотичні речовини все частіше використовуються не за призначенням, а з метою отримання миттєвого штучного задоволення.

Важко підрахувати, скільки людських життів забрало це неприродне прагнення. Наркотики виснажують, руйнують психіку та здоров'я людини, роблять залежною, слабкою. Рідко наркоман доживає навіть до сорока років — організм не витримує навантаження. До того ж уявіть собі страждання близьких наркомана, тих, хто змушений спостерігати, як кохана людина сама себе знищує шаленими темпами.

За результатами досліджень Організації Об'єднаних Націй та країна, більш як 7% населення якої вживають наркотики, є приреченою. Така країна не має майбутнього. Зараз, за оцінками спеціалістів, близько 4 % жителів планети вживають наркотики. А це вже дуже загрозлива цифра, особливо якщо взяти до уваги граничну межу в 7%.

Боротьба з незаконним розповсюдженням та споживанням наркотиків в усьому світі ведеться вже протягом кількох десятків років. А наркозалежних людей стає з кожним роком усе більше.

Саме цього дня намагаються проводити всі найбільш значні агітаційно-пропагандистські заходи. У Китаї, наприклад, цього дня намагаються виносити вироки наркоділкам, щоб зайвий раз звернути на це увагу суспільства. До речі, саме Китай є лідером майже в усьому, що стосується сфери наркотиків. І в плані стажу застосування наркотичних речовин у медицині, і за масовістю вже пережитої хвилі наркоманії, і за радикальністю вжитих проти наркоділків заходів. І саме Китаю належить рекорд зі знищення найбільшої партії наркотиків: у березні 1839 року поблизу Гуанчжоу було знищено 1188 тонн опіуму, який був контрабандним шляхом доставлений англійцями. Тоді ящики з «диявольським зіллям» засипали негашеним вапном і заливали водою. Навряд чи колись цей рекорд буде побито.

Тяжкі наслідки вживання психоактивних речовин, які призвели до загибелі багатьох відомих в світі людей, на жаль не зупиняють молодь від експериментів з наркотиками та вживання алкоголю.

Перед тим, як спробувати наркотик, варто задуматися: чи потрібний вам букет хвороб, що передається через голку? На що ви прирікаєте себе, свою сім'ю, своїх майбутніх дітей? Купа витрачених батьківських грошей на наркотики? Жах, що ти відчуєш, коли смерть буде стояти поруч, безпорадно спостерігаючи за тим, як поведе твої м'язи, як твій організм вмирає, а ти нічого не можеш зробити! Навіщо тобі сльози матері на твоїй могилі і скорбота батька? Навіщо себе прирікати? Навіщо...

26/06/2013 06:31


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC