Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Анатолій Севальнєв: «Ситуація з підвищеною захворюваністю на вітряну віспу у Запорізькій області перебуває під контролем» (27/06/2013)

Ситуація з підвищеною захворюваністю на вітряну віспу у Запорізькій області стала темою прес-конференції у прес-центрі Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, яку провели для представників запорізьких телерадіокомпаній начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв, начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області Світлана Миколаївна Кошель та лікар Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні Оксана Василівна Анікіна.

- Останнім часом багато уваги заслужено приділяється підвищеній захворюваності на вітряну віспу. Незважаючи на те, що за п'ять місяців 2013 року у Запорізькій області на вітряну віспу захворіло понад 12 тисяч чоловік, що в 2,2 рази більше, ніж за аналогічний минулорічний період, ситуація є контрольованою, про неї знають медики Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області та лікувальної мережі. Ми робимо все можливе, щоб ця підвищена захворюваність не вплинула на стан здоров’я наступних поколінь. Ця інфекція у нашій країні, на жаль, не керується засобами імунопрофілактики, але сьогодні, за даними Міністерства охорони здоров’я України, Міністра охорони здоров’я Раїси Василівни Богатирьової, розглядається питання про те, щоби, можливо, навіть з наступного року включити в календар щеплень і щеплення проти вітряної віспи. Це те, що робиться в багатьох розвинутих країнах. Тоді, вважаю, ми зможемо більш впевнено відповідати на ті виклики, які нам дає ця інфекція, - зазначив начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв. - Інфекція відноситься до некерованих, особливо з повітряно-крапельним механізмом передачі, з всезагальною чутливістю, тобто, контагіозність дуже висока та немає організму, який не був би не чутливим до збудників. І ті люди, які не перехворіли вітряною віспою у дитячому віці, то пізніше вона їх досягає у будь-якому віці, тому що сприйнятливість – всезагальна. Тому найголовніше, що ми повинні зробити, це ретельно працювати у вогнищах захворювань, які вже виникли. Хочу загострити увагу на тому, що, незважаючи на велику кількість заносів в дитячі дошкільні заклади, школи, практично у нас немає жодного закладу, де не було б заносів, ми, незважаючи на таке підвищення захворюваності, ні на один день не закривали повністю ці колективи. Хоча у нас були карантинні заходи в окремих групах, проте ні жодна школа та ні жоден дошкільний дитячий заклад не були закриті по цій інфекції. Це – свідчення ефективної роботи медиків з припинення виникнення цієї інфекції в організованих колективах. Завдяки таким професійним діям медиків лікувальної служби в області немає ускладнень, тому що вони своєчасно виявляли захворювання, госпіталізували хворих та надавали необхідну медичну допомогу у необхідних обсягах. У цій ситуації, ми, медики, не стоїмо осторонь та не спостерігаємо за тим, що відбувається, а активно працюємо по кожному випадку захворювання та вживаємо необхідні заходи. Тому люди у Запорізькій області повинні бути спокійні.

Відповідаючи на запитання тележурналістів, зокрема, щодо контролю за харчуванням у нинішніх спекотних умовах, начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв, зазначив, що ситуація - спокійна, Держсанепідслужба Запорізької області активно та постійно працює в оздоровчих зонах на узбережжі Азовського моря. Дуже активно санепідслужбі допомагають в цьому місцеві органи влади.

Щодо вітряної віспи, то за словами Анатолія Івановича Севальнєва, дуже добре спрацював тут фільтр при підборі дітей в дитячі оздоровчі заклади – в отриманні необхідної довідки про те, що конкретна дитина не перебувала у вогнищі інфекційної захворюваності. Це дуже важливий контрольний момент. Це ще одне свідчення ефективної роботи медиків по кожному випадку інфекційного захворювання.

- Сьогодні ми готові і до інших викликів, які сьогодні існують у світі. Зокрема, нині світову громадськість тривожать два моменти: перший – це коронавірус, який виявлено у країнах Близького Сходу. Держсанепідслужба Запорізької області активно працює з туристичними фірмами для того, щоб коронавірус з потоками багаточисельних туристів не потрапив в Україну, - це серйозна щоденна робота, - підкреслив начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України Анатолій Іванович Севальнєв. – І, другий момент – йде спалах вірусних менінгітів, які викликані ентеровірусами в Росії. Вже вражено п’ять областей, і ці спалахи наближаються до України. Наша Держсанепідслужба також готується до можливих епідускладень з цього захворювання, посилюємо настороженість медичних працівників. Тут важливо на початкових етапах правильно поставити діагноз. Тому що ентеровірусна інфекція спочатку протікає як респіраторна інфекція, потім – як кишкова інфекція, і вже крайній випадок, коли підключається головний мозок – як менінгіт вірусної етіології. Це те, що зараз відбувається в Росії. Ми вже провели необхідні консультації з керівництвом Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та семінари в лікувальній мережі. Продовжуємо посилювати настороженість медиків до виявлення цих випадків захворювання, бо, як правило, вражаються організовані колективи і дуже швидко. І тут Державна санітарно-епідеміологічна служба Запорізької області також перебуває на сторожі.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

27/06/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC