Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Зростає захворюваність на гострі кишкові інфекції (02/07/2013 08:24)

Традиційно, з початком літнього сезону, зростає захворюваність на гострі кишкові інфекції. Так, протягом квітня-червня цього року в Україні було зареєстровано 14 спалахів гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждала 221 особа, у тому числі 101 дитина. Про це повідомлено у прес-релізі до брифінгу Першого заступника Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександра Павловича Кравчука.

У червні нинішнього року, було зареєстровано 7 спалахів гострих кишкових інфекцій, з яких: 2 - в дошкільних навчальних закладах № 455 в Дніпровському районі м. Києва (постраждало 45 осіб, серед яких 43 вихованця та 2 співробітника закладу) та №104 в Корабельному районі м. Миколаєва (постраждало 5 дітей ясельної та 1 дитина середньої групи), та 5 спалахів серед населення наступних областей: Чернівецька обл., постраждало – 7 осіб, Полтавська обл., – 7 осіб, Хмельницька обл., – 6 осіб, Черкаська обл., – 10 осіб, Миколаївська обл. – 11 осіб.

З метою ліквідації спалахів Держсанепідслужбою України був задіяний комплекс протиепідемічних заходів щодо їх локалізації та ліквідації. Встановлено, що основними збудниками спалахів були: сальмонела ентерітідіс та ротавіруси. Причиною виникнення спалахів стало недотримання су’єктами господарювання вимог санітарного законодавства. Спалахи ліквідовано.

Питання щодо загострення санітарно-епідемічної ситуації в Україні було розглянуто на засіданні розширеної виїзної колегії Держсанепідслужби України у м. Кіровограді 13 червня цього року. Рішенням колегії дано доручення начальникам Головних територіальних управлінь Держсанепідслужби посилити заходи щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій в Україні, у тому числі забезпечити своєчасний та ефективний контроль за наданими приписами та пропозиціями щодо фактичного усунення порушень вимог санітарного законодавства.

Також спостерігається суттєвий підйом захворюваності на ентеровірусні інфекції на території двох сусідніх з Україною областей Росії (за даними Міністерства охорони здоров’я Російської Федерації).

Зокрема, станом на 01.07.2013 у Ростові-на-Дону на ентеровірусну інфекцію захворіло 189 дітей, з яких у 88 з було діагностовано серозний менінгіт. Серед захворілих більшість становили діти дошкільного віку, які відвідували дитячі дошкільні заклади. Захворювання переважно протікало в середній і важкій формі та починалося з високої температури, менінгіальних симптомів, виразкового стоматиту. На сьогодні на лікуванні в інфекційних відділеннях міста знаходиться 31 дитина.

Також, у Липецькій області на ентеровірусну інфекцію захворіло 254 осіб, у тому числі 88 з підтвердженим діагнозом серозний менінгіт. З них у інфекційних відділеннях перебуває 52 пацієнта. Слід відмітити, що збудники хвороби, що були ізольовані від захворілих у Ростові-на-Дону, відмінні від типу збудника, що спричинив захворювання у Липецькій області. Клінічно захворювання перебігає у більш легкій формі ніж у хворих в Ростові-на-Дону. Таким чином, спалахи у цих двох регіонах виявилися не пов’язаними між собою.

Крім того, у м. Москві на стаціонарному лікуванні перебуває 51 дитина із ентеровірусними захворюваннями. Важкий перебіг захворювання не зафіксовано.

У зв’язку з цим, територіальним органам Держсанепідслужби України доручено посилити моніторинг за розповсюдженням ентеровірусів в зовнішньому середовищі, забезпечити належний контроль за якістю питної води та санітарно-гігієнічним станом зон рекреації, нагляд за станом здоров’я осіб, що перетинають державний кордон, а також посилити санітарно-просвітницьку роботу серед населення щодо необхідності дотримання гігієнічних вимог, спрямованих на попередження інфікування ентеровірусами.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

02/07/2013 08:24


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC