Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

До кінця цього року в Україні буде відкрито сім перинатальних центрів (04/07/2013 06:58)

“На сьогоднішній день в рамках Національного проекту “Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства” в Україні відкрито десять перинатальних центрів”, -- розповіла під час брифінгу, який відбувся у МОЗ України, начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України Альона Терещенко.

“На черзі відкриття перинатальних центрів у Луганській і Запорізькій областях. Цього року до проекту включені Івано-Франківська, Чернівецька, Черкаська, Київська та Херсонська області. А до кінця 2014 року в кожній області буде створено по одному перинатальному центру”, -- сказала Альона Терещенко.

Національний проект “Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства” вже три роки реалізується в Україні. “Фінансування Національного проекту відбувається з трьох джерел: з Державного бюджету у 2013 році виділено 341 млн. грн., з місцевих бюджетів (ця частка фінансування складає 20-30% від загальних видатків у кожному регіоні) та із залученням коштів приватного сектору”, -- розповіла представник МОЗ України.

За її словами, новиною для системи перинатальних центрів є створення замкненого циклу надання допомоги. Тобто в одному закладі охорони здоров'я допомога надається жінкам з високим і середнім ризиком для вагітності, майбутнім матерям та новонародженим дитям. “Жінка, яка потрапляє з певною проблемою, що загрожує її життю або життю дитини, має можливість отримати для себе та дитини усю необхідну медичну допомогу”, -- підкреслила Альона Терещенко.

Начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України розповіла, що у 2011 році впровадження проекту відбувалося шляхом напрацювання пакету документів. Спершу були розроблені концепція перинатальної допомоги, пакет послуг для кожного з рівнів надання перинатальної допомоги, низка документів, які регламентують діяльність перинатальних центрів ІІІ рівня.

Вже у 2012 році впровадження Нацпроекту відбувалося під гаслом “Підготовка медичних кадрів”. Зокрема, Україна підписала Меморандум з Федеративною Республікою Німеччини щодо стажування наших медичних фахівців. Серед українських медиків були відібрані 24 лікаря, які пройшли стажування у кращих клініках ФРН. Крім того, в рамках цього Меморандуму відбуваються тренінги, на яких провідні фахівці з акушерства, неонаталогії та інших спеціальностей навчають українських лікарів. Так нещодавно відбувся третій подібний тренінг у Полтаві.

“Завдяки допомозі міжнародних партнерів, відбувається безперервна підготовка на кафедрах післядипломної освіти та підготовка кадрів на робочому місці. Важливо й те, що однакові навички та знання зможуть отримати фахівці і звичайних пологових будинків, і жіночих консультацій, тобто фахівці закладів усіх рівнів надання перинатальної допомоги. Новим підходом у навчанні є те, що тренуються медики на муляжах”, -- розповіла Альона Терещенко.

У 2013 році пріоритетним напрямком Нацпроекту стала якість медичної допомоги — було розроблено стандарти та клінічні протоколи з надання медичної допомоги матері та дитині.

За словами представника МОЗ України, в результаті впровадження проекту було стабілізовано два основні індикативні показники: материнських втрат (4,6 на 100 тис. народжених живими) і втрат дітей першого року життя (7,6 на 1000 народжених живими). Перший показник є вищим, ніж в Євросоюзі, другий — відповідає рівню ЄС.

Окремо Альона Терещенко відзначила те, що було стандартизовано підходи до підготовки медичних кадрів на кожному з рівнів надання медичної допомоги матерям і дітям та розроблено систему транспортування жінок і новонароджених із закладу нижчого рівня до закладу вищого рівня при ускладненнях.

Довідка

Стратегічний проект “Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства” втілюється під патронатом Президента України Віктора Януковича з 2011 року. Мета проекту — розбудова системи перинатальних центрів ІІІ рівня, організація на високому рівні медичної допомоги матерям та дітям першого року життя. Подібна програма існує практично в усіх країнах європейського регіону, а з держав пострадянського простору Україна — перша країна, що в повному обсязі реалізує подібний проект.

У системі надання перинатальної допомоги відбувається поділ за рівнями:

І рівень — це центри первинної медико-санітарної допомоги, пологові відділення центральних районних лікарень, дільничних і районних лікарень.

ІІ рівень — поліклініки міських лікарень, жіночі консультації міських лікарень, міські пологові будинки та перинатальні центри ІІ рівня.

ІІІ рівень — виключно перинатальні центри ІІІ рівня та науково-дослідні інститути.

Перинатальний центр ІІІ рівня — це сукупність багатьох структурних підрозділів і багатьох закладів охорони здоров'я, який об'єднує заклади планування сім'ї, жіночу консультацію, поліклінічні відділення, допоміжні репродуктивні технології, педіатричний та акушерські стаціонари, а також індивідуальні пологові зали та неонатальні реанімації.

При будівництві перинатальних центрів ІІІ рівня застосовуються жорсткі санітарні та будівельні стандарти — створюється система “чистих приміщень”, спеціальної вентиляції, система застосування лікувальних газів.

Прес-служба МОЗ України

04/07/2013 06:58


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC