Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У Кам’янку – за здоров’ям, з Кам’янки – з любов’ю! (04/07/2013)

У місті Кам’янка-Дніпровська з 10 по 30 червня 2013 року функціонував позаміський оздоровчий заклад «Чайка», що підпорядкований відділу освіти Запорізької облдержадміністрації, в якому оздоровилися 108 дітей з малозабезпечених родин зі спеціальних шкіл-інтернатів Запорізької області.

Оздоровчий заклад розташований на березі Бєлозерського лиману в мальовничому куточку м. Кам’янка-Дніпровська. Він має обладнані спортивні та ігрові майданчики, медпункт, ізолятор, баню, літні душові, кімнату гігієни, типовий харчоблок, спальні кімнати, в яких проживало по 10 -12 дітей.

Санепідслужбою щорічно для функціонування оздоровчого закладу «Чайка» адміністрації табору та обласному відділу освіти складається план-завдання. На протязі багатьох років плани-завдання виконувалися на 100%. Однак, в нинішньому оздоровчому сезоні план-завдання був виконаний на 90%. Так, під час підготовки оздоровчого закладу до роботи проведено ремонт огорожі території, даху харчоблоку, заміну баку для води літніх душових. Однак, не обладнано санвузли для дітей біля спальних корпусів через відсутність фінансування на капітальний ремонт будівель закладу.

Хотілось би відзначити значний особистий внесок в забезпечення відпочинку дітей директора оздоровчого закладу «Чайка» Яценко О.О. та директора КЗ «ЗОШ-інтернат санаторного типу» Пархоменко М.Г.

Перед початком роботи оздоровчого закладу «Чайка» була проведена комплексна перевірка разом із заступником голови Камянсько-Дніпровської райдержадміністрації та директором КЗ «ЗОШ-інтернат санаторного типу», в ході якої був виданий акт-прийомки оздоровчого закладу.

Медичне обслуговування дітей проводилось медичним персоналом з КЗ «ЗОШ-інтернат санаторного типу», де працювали лікар-педіатр, постові медсестри, дієтсестра.

З Енергодарським міжміськрайонним управлінням Держсанепідслужби у Запорізькій області було погоджене двотижневе перспективне меню, яке було різноманітне, норми харчування виконувались.

Під час функціонування оздоровчого закладу «Чайка» було проведено консультативне обстеження та два моніторингових відвідування згідно з наказом Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області №418 від 19.04.2013 р. «Про заходи щодо безпечного літнього відпочинку та оздоровлення». В ході нагляду за закладом працівниками санепідслужба були відібрані 4 проби питної води, 2 проби з відкритого водоймища на бактеріологічні та хімічні показники, 4 проби продуктів харчування на бактеріологічне дослідження, 2 проби продуктів харчування на хімічне дослідження, 6 страв на калорійність, 30 змивів на патогенну флору, пісок з пляжу на наявність яєць глистів та вміст пестицидів. Відхилень від нормативів не виявлено.

Зі слів дітей, відпочинок в оздоровчому закладі «Чайка» їм сподобався. З ними проводились різноманітні заняття, конкурси, змагання. Вони були засмучені лише тим, що зміна така короткочасна та треба від’їжджати додому. Вихователі, які працювали в таборі з інтернатних закладів області, умовами відпочинку дітей залишилися задоволені. З їх боку до організації оздоровлення дітей зауважень не було. Всі діти виявили бажання приїхати на наступний оздоровчий сезон до оздоровчого закладу «Чайка» м. Кам’янка-Дніпровська.

Олександр Борисович Костюков,

начальник Енергодарського міжміськрайонного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у м. Енергодарі, Кам’янсько-Дніпровському та Великобілозерському районах

04/07/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC