Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «Вперше за кілька десятиліть в Україні спостерігається стабілізація показників захворюваності та смертності від серцево-судинної патології» (04/07/2013)

Глобальні та регіональні ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, спрямовані на посилення контролю над захворюваністю на неінфекційні хвороби, отримують максимальну підтримку в Україні. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, виступаючи на Конференції ВООЗ з питань харчування та неінфекційних захворювань, яка проходить цими днями у Відні.

При цьому Міністр зауважила, що в Україні, як і в більшості європейських країн, поширеність хронічних неінфекційних захворювань є серйозною проблемою громадського здоров'я, яка негативно позначається на медико-демографічній ситуації, обумовлює значні рівні захворюваності, інвалідності, смертності, позначається на якості і тривалості життя.

Конкретні кроки, рекомендовані ВООЗ у Плані дій з реалізації Європейської стратегії профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями, закладені в Державну соціальну програму “Здоров'я-2020: Український вимір”, в основу якої покладено нову європейську політику охорони здоров'я “Здоров'я 2020”, повідомила Раїса Богатирьова. Вона висловила вдячність Європейському бюро ВООЗ і безпосередньо співробітникам програми з неінфекційних захворювань (НИЗ) за допомогу, надану в розробці проекту Українського плану дій з НИЗ. “До Плану увійшли найбільш передові практики ВООЗ щодо факторів ризику неінфекційних захворювань, такі як заходи оподаткування та регулювання маркетингу для скорочення рівнів споживання алкоголю і тютюну, заходи щодо зниження споживання солі і видаленню трансжирів з харчових продуктів”, -- зауважила керівник МОЗ України. Важливими складовими плану, додала вона, є проведення інформаційних кампаній та навчання працівників охорони здоров'я, особливо фахівців первинної медико-санітарної допомоги.

За словами Раїси Богатирьової, найближчим часом планується початок імплементації Плану у співпраці з Європейським бюро ВООЗ та країновим офісом в Україні, а також за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва і можливим залученням міжнародної донорської підтримки. План передбачає широке міжсекторальне співробітництво, до якого буде залучено ряд міністерств (фінансів, економіки, освіти, молоді та спорту, соціальної політики), науково-дослідні та академічні установи, громадські організації.

Незважаючи на більш високий рівень захворюваності циркуляторними порушеннями в Україні в порівнянні з країнами Європейського союзу, вперше за кілька десятиліть ми спостерігаємо стабілізацію показників захворюваності та смертності від серцево-судинної патології, звернула увагу Міністр охорони здоров'я України. Це, на її переконання, є, окрім іншого, результатом послідовного та повного виконання Україною зобов'язань, взятих нашою країною при підписанні рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну. “Послідовна політика українського уряду і безпосередня підтримка цих профілактичних заходів особисто Президентом України Віктором Януковичем дозволила створити найбільш прогресивне законодавство з контролю над тютюном”, -- підкреслила Раїса Богатирьова. F_04.07

Міністр також поінформувала учасників конференції про те, що сьогодні в Україні відбувається підготовка до формування законодавства, яке регулює процеси комерційного просування харчових продуктів, підданих технологічній обробці, проблему вмісту у харчових продуктах “прихованих” цукрів, солі та надлишкових насичених жирів, оподаткування та маркетинг алкогольної та тютюнової продукції. “Найважливішим напрямком роботи для нас є також зміцнення ланки первинної медико-санітарної допомоги, як надійного авангарду у виявленні та усуненні перших симптомів та факторів ризику неінфекційних захворювань, -- сказала керівник МОЗ України.

Вона наголосила, що Україна підтримує План дій в галузі харчових продуктів і харчування для Європейського регіону ВООЗ на 2014-2020 років і докладе максимальних зусиль для реалізації його положень, актуальних для нашої держави, на національному рівні.

Завершуючи свій виступ на Конференції ВООЗ з питань харчування та неінфекційних захворювань, Раїса Богатирьова зазначила, що формування та впровадження комплексного міжсекторального підходу є важливою передумовою успішної реалізації сучасних стратегічних завдань у сфері охорони здоров'я, в тому числі проведення профілактичних заходів щодо усунення негативного впливу соціальних детермінант здоров'я, створення умов для збереження і зміцнення здоров'я населення, поширення здорового способу життя, формування відповідального ставлення кожного людини до свого здоров'я.

Прес-служба МОЗ України

04/07/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC