Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Благодійні пожертви для модернізації екстреної медичної допомоги законодавчо врегульовані (04/07/2013 14:33)

Згідно зі змінами, внесеними Верховною Радою України до закону "Про екстрену медичну допомогу", відтепер для фінансування системи екстреної медичної допомоги можна залучати кошти підприємств та приватних осіб.

Нагадаємо, що 18 червня 2013 року парламент вніс зміни до ст. 14 Закону "Про екстрену медичну допомогу", у якій йдеться про фінансове та матеріально-технічне забезпечення системи екстреної медичної допомоги. Згідно з п.1 ст. 14 “Фінансове забезпечення створення, функціонування та розвитку системи екстреної медичної допомоги, її матеріально-технічної бази, іншого майна здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, бюджетів областей, міст Києва та Севастополя, коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і господарювання”. Народні обранці доповнили цей пункт наступним: “...а також добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об’єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел”.

За словами директора Департаменту економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України Володимира Дуди, нова норма Закону регулює порядок оприбуткування і проходження добровільних внесків. “Зрозуміло, що благодійні внески націлені на те, щоб лікарі і фельдшери їх не отримували. Добровільні пожертви обов'язково проходять через рахунки казначейства, оприбутковуються на підприємстві і, залежно від виду (внесок, дарунок чи грант), використовуються за різними напрямками відповідно до ст. 13 Бюджетного Кодексу України”, - пояснив Володимир Дуда.

Напрямки використання добровільних пожертв передбачають перш за все утримання дільності установи: закупівлю канцтоварів, медичних виробів, здійснення поточного ремонту. “Жодним чином ці кошти не використовуються для виплати зарплат чи премій лікарям. Якщо чесно, у мене викликає посмішку питання від представників ЗМІ про те, чи правда, що “швидка” може не виїхати, якщо не внести добровільний внесок. Це якісь вигадки і фантазії”, - підкреслив представник МОЗ України.

Він також додав, що надання благодійних внесків для підтримки бюджетних установ було врегульовано ще у 2000 році, а нинішні зміни врегулювали порядок отримання, проходження і використання добровільних внесків для екстреної медичної допомоги, яка була створена лише в 2012 році.

“Абсолютно безглуздими є твердження, що для екстреної допомоги придумали якісь ноу-хау. Є лише впорядкування відносин між людиною, яка хоче внести добровільну пожертву, і службою екстреної медичної допомоги, яка може отримати цей внесок”, - пояснив Володимир Дуда.

За його словами, пацієнти, які отримали медичну допомогу, досить часто бажають віддячити за це. Тому, аби уникнути передачі благодійного внеску з рук в руки, кошти повинні пройти через касу на спецрахунок казначейства. Лише потім головний розпорядник затверджує кошторис щодо використання цих внесків.

Володимир Дуда також пояснив, що ані Міністерство, ні самі заклади не будують свою діяльність відповідно до обсягів отриманої благодійної допомоги. “Ми взагалі не очікуємо планових надходжень внесків. Усі заклади екстреної медичної допомоги — це комунальні заклади, які працюють за бюджетні кошти”, - сказав він.

Крім того, директор Департаменту економіки та ресурсного забезпечення назвав незаконними будь-які спроби медиків збирати гроші за допомогою скриньок подяки. “Про такі факти я би повідомляв на “гарячу лінію” МОЗ України або інших контролюючих органів. Щоб внесок був легальним, його слід провести через бухгалтерію. Людина, яка робить пожертву, повинна отримати документ. А скриньки — це результат незнання пацієнтами своїх прав і зловживання з боку медичних працівників”.

Прес-служба МОЗ України

04/07/2013 14:33


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC