Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Рекомендації щодо поводження в умовах спеки (05/07/2013)

Рекомендації Державної санітарно-епідеміологічної служби України та відомих гігієністів населенню щодо послаблення несприятливої дії високої температури.

Не зловживайте сонячними ваннами! Лікарі вважають найкориснішим часом для їх приймання до 10-11-ої годин ранку і після 17-ої.

Обмежте перебування на сонці, особливо це стосується осіб літнього віку і тих, хто вживає деякі ліки, наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати тощо.

Під час прогулянки з малюками надавайте перевагу затінку і час від часу зволожуйте їх тіло вогкою хустиною.

Обов'язково постійно підтримуйте належний водний баланс: протягом доби вживайте не менш ніж 3 літри рідини, найкраще - воду зі соком лимона або квас (від солодкої води може підвищитись артеріальний тиск). З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи.

Для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках застосовуйте:

сонцезахисні пристрої на вікнах, тоноване скло, локальні кондиціонери, звичайні електричні вентилятори;

централізовані системи кондиціювання, охолодження та вентиляції в будинках, повітряні завіси на входах у будинки;

адміністративне регулювання режиму праці (скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, застосування кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну тощо).

При роботі на відкритому повітрі використовуйте головні убори та сонцезахисні окуляри, робіть декілька перерв з прийняттям прохолодного душу, майте запас прохолодної води;

Для профілактики порушень імунної системи рекомендовано вітамінопрофілактику та овочеві дієти.

Вживання алкогольних напоїв у спеку категорично протипоказано, тому краще відмовитись від масових святкувань.

На ніч бажано пити відвар м'яти - він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнюючим засобом.

Супутниками спеки вважаються сонячний і тепловий удари. Значне перегрівання організму супроводжується порушенням водно-електролітного обміну, циркуляторними розладами, периваскулярним та перицелюлярним набряками, дрібнокрапковими крововиливами в мозок, що призводить до втрати свідомості з можливими негативними наслідками.

Якщо з’являються хоч деякі з симптомів: загальна слабкість, розбитість, головний біль, головокружіння, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота, гіперемія шкірного покрову, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла, загальмований психічний стан або психомоторне збудження, втрата свідомості, іноді виникають судоми - це свідчить про розвиток загрози для життя. У дітей грудного віку при цьому спостерігаються диспепсичні розлади (блювота, діарея), температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, загальний стан швидко погіршується, свідомість затьмарюється, виникають судоми, кома.

Необхідні дії про наданні первинної допомоги:

Хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити надходження свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.

Якщо після проведених заходів стан хворого не покращився, необхідно викликати "швидку медичну допомогу".

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

05/07/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC