Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зустрілася з Федеральним міністром здоров‘я Республіки Австрія (05/07/2013 13:45)

Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова обговорила з Федеральним міністром здоров‘я Республіки Австрія Алоїсом Штьогером питання налагодження партнерства між закладами первинної допомоги України і Австрії, у тому числі, на регіональному рівні. Зустріч українського та австрійського міністрів відбулася в рамках участі Раїси Богатирьової в Конференції ВООЗ з питань харчування та неінфекційних захворювань, яка проходить цими днями у Відні.

“Оскільки у фокусі української реформи охорони здоров'я сьогодні знаходяться питання посилення системи надання первинної медичної допомоги, доцільно було б налагодити партнерство між закладами первинної допомоги України і Австрії, у тому числі, на регіональному рівні”, -- зауважила керівник МОЗ України в ході розмови.

Сторони також обговорили перспективи співпраці щодо забезпечення здорового харчування населення. У цьому питанні, акцентувала увагу Міністр охорони здоров'я України, позиція нашої держави збігається з позицією ВООЗ та європейських партнерів. Україна підтримує План дій у галузі харчових продуктів та харчування для Європейського регіону ВООЗ на 2014-2020 роки, наголосила Раїса Богатирьова та докладе максимальних зусиль для реалізації його положень, актуальних для нашої держави, на національному рівні. Питання здорового харчування, повідомила вона, увійшли до розробленого за допомогою ВООЗ проекту Українського національного плану дій щодо профілактики неінфекційних захворювань. Реалізацію заходів щодо забезпечення здорового харчування населення планується здійснювати на основі ефективної міжсекторальної взаємодії у рамках Загальнодержавної програми «Здоров’я 2020: Український вимір», яка підготовлена МОЗ України.

За словами Раїси Богатирьової, боротьба з неінфекційними захворюваннями -- серцево-судинними, онкологічними та іншими -- є серед п'яти ключових пріоритетів проекту нової дворічної угоди про співпрацю між Україною та Всесвітньою організацією охорони здоров'я на 2014-2015 роки. “Ми розглядаємо Європейську стратегію профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями, як дієвий інструмент для здійснення заходів на регіональному рівні, спрямованих на зменшення тягаря неінфекційних хвороб”, -- зазначила Міністр.

Проводячи активну роботу щодо профілактики неінфекційних захворювань, Україна приділяє основну увагу основним факторам ризику їхнього виникнення (алкоголь, харчування, фізична активність), орієнтуючись на визначені ВООЗ найбільш ефективні інвестиції при управлінні ризик-факторами, сказала Раїса Богатирьова. Йдеться про обмеження реклами алкогольних виробів, відповідну податкову політику, законодавче врегулювання щодо зменшення вживання солі серед населення та вмісту транс-жирів у харчових продуктах, а також підвищення обізнаності громадськості щодо принципів здорового харчування та фізичної активності.

“Ми сміливо можемо вважати успішною нашу діяльність у боротьбі з тютюнопалінням, -- підкреслила керівник МОЗ України. -- Будучи однією із перших країн у Східній Європі, яка підписала у 2006 році Рамкову конвенцію із боротьби проти тютюну, Україна визначила боротьбу з тютюнопалінням одним з пріоритетних напрямків у боротьбі з неінфекційними захворюваннями”. МОЗ України, зауважила Раїса Богатирьова, постійно ініціює та підтримує здійснення заходів для імплементації положень Рамкової конвенції із боротьби проти тютюну ВООЗ у вітчизняне законодавство.

Прес-служба МОЗ України

05/07/2013 13:45


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC