Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Роман Богачев: “Ми готові і надалі узгоджувати з нашими партнерами стратегічні пріоритети діяльності Швейцарського бюро співробітництва в Україні” (12/07/2013 09:05)

Розроблений Міністерством охорони здоров’я України проект Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми «Здоров'я-2020: український вимір» проходить нині процедуру міжвідомчого погодження та з початком роботи наступної сесії Верховної Ради України буде внесений до парламенту. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Богачев під час зустрічі з Директором Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані, в якій також взяла участь Глава бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Доріт Ніцан Калускі.

Реалізація цієї програми, за словами Романа Богачева, стане одним з важливих кроків для забезпечення стратегічного планування та застосування програмно-цільових методів в системі охороні здоров’я України.

“У цьому зв'язку ми готові разом з Європейським бюро ВООЗ та іншими міжнародними партнерами України розглянути можливість пілотування окремих напрямків цієї програми та об'єднання наших зусиль в рамках реалізації Європейської стратегії “Здоров'я-2020”, - зазначив заступник Міністра охорони здоров'я. Він також наголосив, що МОЗ України докладає зусиль до організації роботи з міжнародними донорами на системній основі. Зокрема, Міністерством розроблені “Методичні рекомендації щодо визначення необхідних ресурсів для досягнення цілей модернізації охорони здоров'я та напрямків їх використання”.

У ході розмови сторони відзначили прогрес, досягнутий у реалізації україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини». Так, в грудні 2012 року Швейцарська Конфедерація придбала та встановила медичне устаткування в 42-х партнерських медичних закладах в чотирьох регіонах України на загальну суму близько 13,4 млн. грн. Серед 22-х найменувань унікальної медичної апаратури в рамках програми для лікарень Волинської, Івано-Франківської, Вінницької областей та АР Крим були придбані апарати ультразвукової діагностики, штучної вентиляції легенів для новонароджених і немовлят з функцією, інкубатори та реанімаційні столики для новонароджених, портативні рентген-апарати, кардіотокографи та інше.

“Ми готові і надалі узгоджувати з нашими партнерами стратегічні пріоритети діяльності Швейцарського бюро співробітництва в Україні”, - запевнив співрозмовника заступник керівника МОЗ України. Залучення міжнародної донорської допомоги, повідомив він, МОЗ України вважає за доцільне сконцентрувати за такими напрямами, як планування та здійснення заходів інформаційно-комунікаційного забезпечення реформи медичної галузі, підготовка керівників закладів охорони здоров’я для роботи в нових умовах, безперервний професійний розвиток та підвищення рівня знань медичних працівників, які надають медичну допомогу на засадах сімейної медицини.

Крім того, на думку Романа Богачева, перспективними напрямками співпраці з міжнародними донорами є розширення та оснащення мережі закладів первинної медичної допомоги, впровадження телемедичних технологій та дистанційних форм навчання із застосуванням телекомунікаційних технологій, інформатизація всієї системи охорони здоров'я України, впровадження системи управління якістю медичної допомоги у закладах охорони здоров’я та системи громадського нагляду і опіки закладів охорони здоров’я.

Серед провідних напрямів україно-швейцарського партнерства у 2013 році – запровадження і втілення електронного перинатального реєстру, який дозволить вчасно відслідковувати жінок з високим патологічним ризиком та координувати роботу з надання їм першочергової медичної допомоги, наголошувалося учасниками зустрічі. Проект «Комплексна допомога при небажаній вагітності» реалізується благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки ВООЗ та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва.

“Хочу ще раз висловити вдячність Швейцарській Конфедерації, яка на підставі міжурядової угоди з 1997 року активно підтримує Україну на шляху вдосконалення медичної допомоги вагітним і новонародженим. Співпраця Швейцарського Бюро співробітництва з МОЗ України, Національним проектом «Нове життя», партнерськими регіонами дозволила покращити ситуацію у перинатальній сфері та зробити позитивні зміни більш вагомими. Особливо важливо, що нами досягнуто зниження рівня материнської смертності”, - підкреслив Роман Богачев.

Україна, за його словами, продовжує активну роботу щодо профілактики неінфекційних захворювань. Заступник Міністра охорони здоров'я України висловився за доцільність на початку реалізації Національного плану дій щодо профілактики неінфекційних захворювань разом із Бюро ВООЗ в Україні та Швейцарським бюро співробітництва в Україні визначити пріоритетні завдання і в цьому напрямку співпраці.

“Ми зацікавлені у плідній співпраці з розробки стратегії підвищення обізнаності населення у питаннях здорового харчування та фізичної активності, а також зі створення сучасної системи нагляду та моніторингу ефективності реалізації заходів, передбачених у Національному плані дій щодо неінфекційних захворювань”, зауважив Роман Богачев.

Прес-служба МОЗ України

12/07/2013 09:05


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC