Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У першому півріччі 2013 року проведено 2628 планових та позапланових перевірок (17/07/2013 14:22)

Сьогодні в облдержадміністрації на розширеному засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області розглянуто питання про підсумки діяльності санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області у I півріччі 2013 року, про результати планової перевірки Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих оздоровчих закладах, про стан атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області.

У засіданні колегії взяли участь: начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Іванович Севальнєв та його заступник Анатолій Михайлович Моргун, Гамов Андрій Миколайович, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації, Ушакова Вікторія Василівна, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, начальник управління, Балашов Герман Вікторович, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, проректор з лікувальної роботи та інтернатури Запорізької медичної академії післядипломної освіти, Сластьон Віктор Максимович, голова Запорізької обласної ради профспілок, Тонковід Алла Миколаївна, голова Запорізької обласної ради профспілок медичних працівників, Перун Ольга Миколаївна, начальник відділу у справах сім'ї та дітей Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, члени колегії; керівники структурних та відокремлених структурних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, керівники та фахівці ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України".

Відкрив засідання колегії: начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова колегії Анатолій Іванович Севальнєв.

При розгляді питання про підсумки діяльності санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області у I півріччі 2013 року про підсумки роботи з забезпечення епідеміологічного благополуччя у I півріччі 2013 року доповідала Світлана Миколаївна Кошель, начальник епідеміологічного відділу управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

Про підсумки роботи з забезпечення державного санітарного нагляду у I півріччі 2013 року доповіла Інна Петрівна Коваленко, начальник санітарно-гігієнічного відділу управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

Про підсумки роботи з надання адміністративних послуг у I півріччі 2013 року доповіла Ольга Петрівна Гаврікова, начальник управління адміністративних послуг Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

Про організацію соціально-гігієнічного моніторингу за результатами роботи за I півріччя 2013 року доповів Євген Олександрович Тулушев, начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

Про аналіз роботи ДУ "Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України" у I півріччі 2013 року доповів Микола Якович Чуприна, директор ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України».

Про результати планової перевірки Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих оздоровчих закладах доповіла Лариса Валентинівна Ульяник, головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу управління організації держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

Під час обговорення про створення умов для безпечного оздоровлення та відпочинку дітей заміських оздоровчих закладів області та проблемні питання доповіла Ольга Миколаївна Перун, начальник відділу у справах сім'ї та дітей Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації.

Про організацію державного санітарно-епідеміологічного нагляду за функціонуванням дитячих оздоровчих закладів у місті Бердянську та Бердянському районі доповіла Олександра Миколаївна Кікарош, начальник Бердянського міськрайонного Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у м. Бердянську та Бердянському районі.

Про організацію державного санітарно-епідеміологічного нагляду за функціонуванням дитячих оздоровчих закладів у Якимівському, Приазовському та Приморському районах доповів Василь Григорович Скляров, начальник Азовського міжрайонного Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у Якимівському, Приазовському та Приморському районах.

Про стан атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області доповів Євген Олександрович Тулушев, начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу.

Співдоповідачем з цього питання виступив Володимир Олександрович Хомутов, начальник Запорізького міського Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар міста Запоріжжя.

Про підсумки та ухвалення рішення колегії Головного управління з питань порядку денного доповів начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Голова колегії Анатолій Іванович Севальнєв.F1_17.07

На розширеному засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області зазначено, що робота Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області у першому півріччі 2013 року була спрямована на профілактику інфекційних та масових неінфекційних захворювань, поліпшення результативності та ефективності здійснення перевірок суб’єктів господарської діяльності, зниження питомої ваги безрезультативних перевірок.

Діяльність планувалась та здійснювалась відповідно до санітарної та епідеміологічної ситуації.

За даними соціально-гігієнічного моніторингу згідно з індикативними показниками, що характеризують здоров'я населення у Запорізькій області, у структурі захворюваності переважає неінфекційна захворюваність та складає 92-98% від всієї захворюваності. Тільки 2-8 % припадає на інфекційні захворювання. За поширеністю таких нозологій, як "бронхіальна астма", "новоутворення", "вроджені аномалії", що є індикаторами впливу шкідливих факторів навколишнього середовища, показники по ряду територій області перевищують республіканські.

Приріст загальної інфекційної захворюваності (без грипу та ГРВІ) до аналогічного періоду минулого року склав більше 40 %.

У першому півріччі 2013 року на промислових та сільськогосподарських підприємствах області зареєстровано 65 випадків професійних захворювань, з них у м. Запоріжжі - 49 (75%), на підприємствах області - 16 (25%). Спостерігається зростання професійної захворюваності у порівнянні з аналогічними періодами 2012 року - 55 профзахворювань та 2011 року - 40 профзахворювань.

Основні виробничі фактори, які сприяли розвитку професійних захворювань - промислові аерозолі, шум, вібрація, фізичні перевантаження. Всі випадки професійних захворювань розслідувано вчасно, у передбачені законодавством строки.

Радіологічна обстановка в Запорізькій області не викликає занепокоєння – вміст радіонуклідів у продуктах харчування, воді та об’єктах довкілля не перевищує нормативів.

Організована та проведена робота з епідрозслідування випадків інфекційних захворювань у 8617 вогнищах інфекційних хвороб.

Проведено певний обсяг заходів з профілактики особливо небезпечних інфекцій.

Організовано та проведено одночасні перевірки (зрізи) дитячих інтернатних закладів, об'єктів, що забезпечують населення якісною та безпечною водою, дитячих оздоровчих закладів.

Фактично, у першому півріччі 2013 року проведено 2628 планових та позапланових перевірок. Обсяг виконаних лабораторним Центром досліджень (вимірювань) для потреб держсанепіднагляду – 29 тисяч, для соціально-гігієнічного моніторингу – 10805. На 60 % збільшилась кількість радіологічних досліджень у порівнянні з 2012 роком.

У I півріччі 2013 року при проведенні планових перевірок виявлено порушень санітарного законодавства на 79,6% об'єктах, при проведенні позапланових перевірок - на 14,2% об'єктів.

На порушників санітарного законодавства при проведенні планових перевірок накладено 158 штрафів, що становить 80,2% від загальної кількості перевірок, винесено 13 постанов адміністративно-запобіжного характеру, що становить 6,5% від загальної кількості перевірок, при проведенні позапланових перевірок накладено 356 штрафів, що становить 14,6% від загальної кількості перевірок, винесено 81 постанову адміністративно-запобіжного характеру, що становить 3,3% від загальної кількості перевірок.

На виконання доручення в. о. Голови Держсанепідслужби України від 20.05.2013 року про посилення держсанепіднагляду за дитячими дошкільними закладами перевірками було охоплено 92 ДНЗ. У 71 випадку були зареєстровані факти порушень санітарного законодавства. Питома вага виявлених порушень складає 77%. Відповідно до Доручення Прем'єр-Міністра України від 05.05.2013 року, розпорядження ОДА № 268 від 06.06.2013 року «Про організацію перевірки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у Запорізькій області з питання безпеки», відповідно до наказу ГУ ДСЕС у Запорізькій області від 07.06.2013 року № 458 «Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дитячими закладами оздоровлення та відпочинку» організовано позапланові перевірки 99 (25,5%) закладів оздоровлення та відпочинку дітей. Порушення вимог санітарного законодавства були виявлені в ході перевірок 43 об'єктів (43,4%).

Управлінням адміністративних послуг Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області видано 1770 документів дозвільного характеру та 56 санітарних паспортів на устаткування та джерела іонізуючого випромінювання.

Впорядковане надання адміністративних послуг: затверджені інформаційні (регламенти) та технологічні картки щодо надання адміністративних послуг, призначено представників Дозвільного органу «Головне управління Держсанепідслужби у Запорізькій області» у всіх територіальних Дозвільних центрах.

Аналіз роботи виявив ряд недоліків з державного санітарно-епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань. Прийнято проект рішення Колегії та сформульовано конкретні заходи з визначеними контрольними термінами виконання заходів по усуненню недоліків. Проект обговорено та доведено до відома служби для надання пропозицій у строк до 28 липня 2013 року.

Перед початком розширеного засідання Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області начальник Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар Запорізької області, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Анатолій Іванович Севальнєв в облдержадміністрації провів прес-конференцію для представників засобів масової інформації, на якій розповів про підсумки діяльності Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області у першому півріччі 2013 року, про результати планової перевірки Держсанепідслужбою Запорізької області дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих оздоровчих закладах області, про стан атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області, а також відповів на запитання журналістів.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю

Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

17/07/2013 14:22


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC