Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Андрій Гамов: «Сьогодні дуже важливо піднести на більш високий рівень планку якості оздоровлення дітей» (17/07/2013)

У 2013 році якнайбільше дітей Запорізької області мають отримати якісне оздоровлення. На цьому особливо акцентовано увагу сьогодні в облдержадміністрації на розширеному засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області під час розгляду питання про результати планової перевірки Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих оздоровчих закладах.

Про результати планової перевірки Державною санітарно-епідеміологічною службою Запорізької області дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих оздоровчих закладах доповіла Лариса Валентинівна Ульяник, головний спеціаліст санітарно-гігієнічного відділу управління організації держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

Під час обговорення про створення умов для безпечного оздоровлення та відпочинку дітей заміських оздоровчих закладів області та проблемні питання доповіла Ольга Миколаївна Перун, начальник відділу у справах сім'ї та дітей Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації.

Про організацію державного санітарно-епідеміологічного нагляду за функціонуванням дитячих оздоровчих закладів у місті Бердянську та Бердянському районі доповіла Олександра Миколаївна Кікарош, начальник Бердянського міськрайонного Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у м. Бердянську та Бердянському районі.

Про організацію державного санітарно-епідеміологічного нагляду за функціонуванням дитячих оздоровчих закладів у Якимівському, Приазовському та Приморському районах доповів Василь Григорович Скляров, начальник Азовського міжрайонного Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар у Якимівському, Приазовському та Приморському районах.

При розгляді питання «Про виконання вимог санітарного законодавства у дитячих оздоровчих закладах Запорізької області» на засіданні колегії зазначено, що аналіз матеріалів за результатами здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дитячими оздоровчими закладами (ДОЗ) свідчить про виконання певних заходів, спрямованих на поліпшення матеріально-технічного стану об’єктів. У період підготовки до відкриття ДОЗ у 2013 році проведено ревізію водопровідних та каналізаційних систем, холодильного та технологічного обладнання харчоблоків, завершено ремонти спальних корпусів, виробничих приміщень харчоблоків, частиною закладів поновлено запаси твердого та м’якого інвентарю.

Водночас залишається ряд проблемних питань, які не вирішуються протягом багатьох років.

Залишаються невиконаними вимоги постанови Верховної Ради України, що стосуються невиправданого закриття, ліквідації, перепрофілювання та використання не за призначенням дитячих оздоровчих закладів.

Потенційна можливість оздоровлення в області - 60 тисяч дітей, фактично ж влітку минулого року було оздоровлено всього 40 тисяч дітей, оскільки більшість ДОЗ працювали з 50% навантаженням. Влітку 2013 року планували свою роботу 50 закладів оздоровлення дітей. Протягом першої зміни функціонувало 45 закладів, в яких оздоровлено всього 9605 дітей шкільного віку. Серед основних причин зменшення кількості ДОЗ є відсутність фінансування на утримання оздоровчих закладів, зміна керівництва, передача ДОЗ в оренду, відсутність необхідної кількості дітей для відкриття і функціонування закладу та інше.

Пріоритет оздоровлення, як і раніше, надається дітям з інших областей України (43,2%) та ближнього зарубіжжя (8,8%).

Матеріально-технічна база окремих оздоровчих закладів для дітей не відповідає вимогам сьогодення. Переважна частина закладів оздоровлення дітей перебуває в оренді, що не сприяє покращенню матеріально-технічного стану об'єктів. 12 заміських ДОЗ працюють на привізній воді, 24 заклади оздоровлення дітей не підключені до централізованих мереж каналізації.

Як і в минулі роки залишається актуальною проблема централізованого забезпечення питною водою та каналізування оздоровчих закладів Кирилівської оздоровчої зони.

Факти порушення вимог санітарного законодавства були виявлені під час перевірки 14-ти суб’єктів господарювання, що надають послуги оздоровлення дітей (62,6%). За фактом виявлених порушень на адресу керівників дитячих оздоровчих закладів направлено 14 Приписів про усунення порушень в конкретні терміни, застосовано 18 штрафних санкцій на 14 об’єктах, постановою начальника, ГДСЛ Правобережного Відділу Запорізького міського управління від 18.06.2013 року №5 тимчасово призупинено функціонування плавального басейну ДОЗ "Вогник" (м. Запоріжжя), винесено 2 постанови начальника, ГДСЛ Азовського міжрайонного управління про вилучення з реалізації продукції, забороненої в організованому дитячому харчуванні (ДОЗ "Волна" і "Прометей" Приморського району), тимчасово (до проходження профілактичних медичних оглядів відсторонено від роботи 17 працівників дитячих оздоровчих закладів (ДОЗ "Оріон" м. Бердянська - 16 осіб, ДОЗ "Вогник" м. Запоріжжя - 1 особа).

Як повідомила на засіданні колегії начальник відділу у справах сім'ї та дітей Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Ольга Миколаївна Перун, на сьогодні у Запорізькій області послугами оздоровлення та відпочинку за рахунок всіх джерел фінансування вже забезпечено близько 74 тисяч, що складає 50 % від загальної чисельності, з них послугами оздоровлення – 43 тисячі дітей (28,8%), послугами відпочинку – 31 тисяча дітей (21,2%).

Варто відзначити, що таких результатів вдалося досягнути завдяки злагодженим діям всіх суб’єктів, які задіяні в процесі оздоровлення та відпочинку дітей, а також збільшенню обсягів фінансування оздоровчої кампанії за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та за рахунок коштів місцевого бюджету (обласного та бюджетів міст та районів області).

У 2013 році фінансування оздоровчої кампанії станом на 15 липня з урахуванням усіх джерел фінансування складає - 51 млн. 471 тис. 620 грн. (збільшено на 1млн. 697 тис. 791 грн.), з них: обласний бюджет - 16 млн.753 тис. 200 грн.; бюджет міст і районів - 6 млн. 718 тис. 420 грн. (збільшено на 197 тис. 791 грн.); фонд соціального страхування - 17 млн.500 тис. грн. (збільшено на 2,5 млн. грн.); залучені кошти - 10 млн. 500 тис. грн.

З метою належної організації та проведення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року, забезпечення належного контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку видані розпорядження голови облдержадміністрації:

від 28.03.2013 № 138 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків влітку 2013 року»;

від 08.04.2013 № 166 «Про створення регіонального оперативного штабу з координації проведення літньої оздоровчої кампанії та затвердження його складу»;

від 28.05.2013 № 247 «Про затвердження Порядку направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету»;

від 06.06.2013 № 268 «Про організацію перевірки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в Запорізькій області з питань безпеки».

За словами Ольги Миколаївни Перун, з початку оздоровчої кампанії в Запорізькій області послуги з оздоровлення та відпочинку надавали 400 закладів, а саме: 346 пришкільних таборів з денним перебуванням (планувалось – 316); 1 наметове містечко; 53 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, з яких: 37 таборів приватної форми власності, 10 – комунальної, 6 – державної («Морська хвиля», «Салют» м. Бердянськ, «Юний локомотивець» м. Запоріжжя, «Юність» Якимівський район, «Прометей» Приморський район, «Стріла» Бердянський район).

У 2013 році 4 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку відновили свою діяльність: «Расвет», «Лазурні далі» - Якимівський район; «Сонячний» - м. Бердянськ; санаторного типу «Чайка» - Приморський район.

За ініціативи голови Запорізької обласної державної адміністрації, з метою належного моніторингу та контролю за безпекою перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, за кожним позаміським дитячим закладом оздоровлення та відпочинку області було закріплено структурний підрозділ облдержадміністрації та територіальний орган центральних органів виконавчої влади.

Всі керівники вищезазначених структур та органів протягом 7 - 9 червня 2013 року здійснили відповідні виїзди до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, та 20 - 26 червня здійснили повторну перевірку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. За результатами здійснених перевірок на голів райдержадміністрацій та міських голів міст обласного значення направлено відповідні листи щодо усунення виявлених порушень у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» однією із форм державного контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку є проведення державної атестації.

Протягом 2010-2012 років управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації проатестовано 32 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

У зв’язку з ліквідацією управління у справах сім’ї, дітей та молоді облдержадміністрації, з 1 січня 2013 року функції щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей покладено на Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. Тому з 2013 року Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації проводить державну атестацію, спільно з Головним управлянням Держсанепідслужби у Запорізької області та Запорізькою обласною радою професійних спілок, які входять до складу експертної комісії.

Відповідно до плану-графіку щодо проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, затвердженого наказом Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації від 05.03.2013 № 47, у 2013 році заплановано провести державну атестацію 9 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку комунальної та приватної форми власності.

Станом на 15 липня 2013 року проведено державну атестацію 7 дитячих закладів, а саме: ДЗОВ «Салют» Приморського району; ДЗОВ «ім. Гагаріна» Приморського району; ДЗОВ «Сонячний» Якимівського району; ДЗОВ «Орльонок» Якимівського району; ДЗОВ «Волна» Якимівського району; ДЗОВ «Евріка» Якимівського району; ДЗОВ «Вогник» м. Запоріжжя.

За інформацією Міністерства соціальної політики України з метою посилення вимог до безпеки дітей під час оздоровлення та відпочинку готуються зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2009 № 426 «Про затвердження Порядку проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій».

F2_17.07З метою запобіганню ліквідації, перепрофілювання, використання не за призначенням, Міністерством соціальної політики України ведеться Державний реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Всього, станом на 15 липня 2013 року до Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку внесено 50 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, з яких у 2013 році - внесено 5 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку: ДЗОВ «Салют» - Приморський район; ДЗОВ «ім. Гагаріна» - Приморський район; ДЗОВ «Чайка» санаторного типу - Приморський район; ДЗОВ «Сонячна соната» - Якимівський район; ДЗОВ «Сонячний» - Якимівський району.

Підбиваючи підсумки обговорення цього питання, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Андрій Миколайович Гамов підкреслив, що повноцінний відпочинок та оздоровлення дітей, є невід'ємною складовою соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича «Кожній дитині - всебічний розвиток» та одним з пріоритетних напрямків діяльності облдержадміністрації. У 2013 році визначено два чітких пріоритети в організації дитячого оздоровлення та відпочинку. По-перше – ми маємо забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку не менше ніж 70 % дітей шкільного віку. У Запорізькій області це майже 104 тисячі дітей. По-друге – послугами оздоровлення має бути охоплено не менше 40% дітей шкільного віку. У Запорізькій області - це близько 65 тисяч дітей (44 %). Нині якнайбільше дітей мають отримати якісне оздоровлення.

- Сьогодні не всі батьки можуть дозволити собі забезпечити повноцінний відпочинок своїх дітей, особливо там, де батьки працюють у бюджетній сфері. Тому Президентом України і керівником області поставлено завдання: по-перше, збільшити кількість дітей за рахунок бюджетних коштів, за які вони можуть відпочити. Цього літа ми маємо забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку не менше ніж 70 % дітей шкільного віку. У Запорізькій області - це майже 104 тисячі дітей. Послугами оздоровлення має бути охоплено не менше 40% дітей шкільного віку, а це близько 65 тисяч дітей. У минулому році ми виділили на оздоровлення дітей безпрецедентні кошти у сумі 10 мільйонів гривень з усіх джерел фінансування, у нинішньому році на це буде направлено 16 з половиною мільйонів гривень. Сьогодні дуже важливо піднести на більш високий рівень планку якості оздоровлення дітей. Відповідно до цих завдань, я бачу, що тут дуже потрібна допомога Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області, - підкреслив заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Андрій Миколайович Гамов. - І нас потрібно підтримати, а не ганяти за те, що ви не відкриваєте санпаспорти, на мій погляд, це єдиний механізм змусити власника вкласти якісь кошти в розвиток дитячого оздоровчого закладу, привести його територію в належний вигляд. Але цей сезон не потрібно втрачати, тому сьогодні найголовніше – це забезпечити якісне оздоровлення дітей та безпечний відпочинок. І в цьому ми розраховуємо на допомогу Держсанепідслужби Запорізької області, особливо у питанні перенавантаження оздоровчого закладу. Тому необхідно закласти в рішення колегії, щоб до кінця місяця надати мені інформацію про фактичну кількість дітей в дитячих оздоровчих закладах.

Враховуючи актуальність та значущість зазначених проблем, з метою збереження та зміцнення здоров'я дітей, що відпочивають в оздоровчих закладах Запорізької області в літній період, необхідне подальше здійснення державного санітарного нагляду з комплексною гігієнічною оцінкою чинників навколишнього середовища.

З даного питання на засіданні Колегії прийнято проект рішення. Проект рішення надіслано у відокремлені структурні підрозділи Державної санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області, Департамент охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації, Департамент соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізьку обласну раду профспілок для обговорення та внесення пропозицій в остаточне рішення до 1 серпня 2013 року.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю

Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

17/07/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC