Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Стан атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області (17/07/2013 16:12)

Питання про стан атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області розглянуто сьогодні в облдержадміністрації на розширеному засіданні Колегії Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.

Про стан атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області доповів Євген Олександрович Тулушев, начальник відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області. Співдоповідачем з цього питання виступив Володимир Олександрович Хомутов, начальник Запорізького міського Управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар міста Запоріжжя.

На засіданні колегії зазначено, що Держсанепідслужбою Запорізької області, в межах законодавчих повноважень (Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» ст. 10, 12, 19, 41 п. 6; Закон України «Про охорону атмосферного повітря» ст. 24, 25, 28, 32, 33), проводиться певна робота з нагляду за додержанням вимог охорони атмосферного повітря.

Стан атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області залишається незадовільним. Зростаючий вплив несприятливих факторів навколишнього середовища, що залежить від антропогенного забруднення атмосферного повітря, є одним з факторів розповсюдженості захворюваності у дорослих та дітей.

Найбільш несприятливі санітарно-гігієнічні умови внаслідок систематичного невиконання заходів з охорони атмосферного повітря відмічаються в м. Запоріжжі.

Основними забруднювачами атмосферного повітря в Запорізькій області залишаються підприємства металургійного комплексу. Основний обсяг чинників забруднення повітря припадає на оксиди азоту, вуглецю, фенол, сірчані з’єднання, тощо.

Незважаючи на прийняття у різні роки рішень Запорізької обласної ради, Запорізької міської ради, якими затверджена низка заходів з впровадження сучасних технологічних процесів, реконструкції, модернізації технологічного обладнання та устаткування на промислових підприємствах області та міста, які виконуються незадовільно, рівень забруднення атмосферного повітря хімічними речовинами залишається високим.

Відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", Указу Президента України № 400/2011 від 6 квітня 2011 року «Про Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України» № 400/2011, постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.98 р. №391 «Про затвердження Положення про державну систему моніторингу довкілля» та розподілом функцій між контролюючими організаціями основним напрямком діяльності санепідслужби з контролю за атмосферним повітрям є постійний моніторинг за його якістю у житловій забудові, вивчення показників здоров’я населення залежно від стану навколишнього середовища та підготовка пропозицій органам влади щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Виконується державна санітарно-епідеміологічна експертиза: матеріалів з обґрунтування розміру санітарно-захисних зон діючих об’єктів промислового призначення; документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих хімічних речовин та сполук в атмосферне повітря. Відповідно до планів-графіків забезпечуються лабораторні дослідження якості атмосферного повітря як на межі санітарно-захисних зон, в житловій забудові. За 6 місяців 2013 року лабораторіями санепідслужби відібрано та досліджено понад 3 тис. проб атмосферного повітря, у тому числі на межі санітарно-захисних зон та житлової забудови понад 1 тис. досліджень.

Водночас, у 6,4% відібраних проб атмосферного повітря виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій (у порівнянні з 2012 роком відсоток відхилень становив 5,66%), при цьому по м. Запоріжжю перевищення граничнодопустимих концентрацій становило 17,4% (за аналогічний період 2012 р. відсоток відхилень становив 20%). Аналіз отриманих лабораторних досліджень свідчить, що у 2013 році забруднення атмосферного повітря у м. Запоріжжі у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року, практично, залишилось на попередньому рівні. Залишається на високому рівні забруднення атмосферного повітря сполуками сірки, фенолом, пилом.

Моніторинг якості атмосферного повітря свідчить про задовільні рівні забруднення атмосферного повітря житлової забудови у м. Бердянську та м. Мелітополі. При цьому, особливо у літні місяці, міста перевантажені автомобільним транспортом.

Управліннями Держсанепідслужби Запорізької області враховані та прийняті до виконання пропозиції Рішення колегії санепідслужби Запорізької області від 22.06.2012 р. «Про стан державного санітарного нагляду та невідкладні заходи щодо поліпшення організації держсанепіднагляду за охороною атмосферного повітря» та Подання прокуратури області з даного питання.

З обговорених питань прийнято проект рішення Колегії санепідслужби, який направлено для обговорення.

Сектор доступу до публічної інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області

17/07/2013 16:12


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC