Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Держсанепідслужба України посилює нагляд за епідеміологічною ситуацією в літній період - Анатолій Пономаренко (24/07/2013)

Питання безпечного оздоровлення дітей залишається найважливішим пріоритетом у діяльності галузі охорони здоров’я у літній період. З метою належної підготовки до літньої оздоровчої кампанії Державна санітарно-епідеміологічна служба видала наказ про посилення санепіднагляду під час сезону відпочинку, наголосив під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ» Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головний державний санітарний лікар України Анатолій Миколайович Пономаренко.

За його словами, протягом травня-червня було заплановано відкриття більш ніж 17,2 тисячі закладів відпочинку для дітей, з них 738 (4,3%) -- заклади оздоровлення. З початку оздоровчої кампанії відкрито майже 17 тисяч закладів, у тому числі 714 закладів оздоровлення (заміських – 617, санаторного типу – 93, дитячих центрів — чотири) та 16,7 тисяч закладів відпочинку (15932 – з денним перебуванням, 48 — наметових містечок, 781 — табори праці та відпочинку). З початку підготовки до оздоровчої кампанії посадовими особами територіальних органів Держсанепідслужби України взято участь у проведенні понад 21,9 тисячі перевірок дотримання вимог санітарного законодавства у цих закладах, у т.ч. комплексних (понад 13,6 тисячі), порушення вимог санітарного законодавства встановлено у 2519 (11,5%) закладах.

Найбільшу кількість порушень встановлено у Донецькій, Харківській, Житомирській областях та м. Києві.

Під час перевірки стану підготовки оздоровчих закладів посадові особи Держсанепідслужби України вимагали від їх власників виконання повного обсягу заходів щодо забезпечення гігієнічних умов оздоровлення та відпочинку дітей.

«Відсутність своєчасного фінансування не дала можливості відкритись частині стаціонарних закладів своєчасно. Невиконання приписів (розпоряджень) Держсанепідслужби щодо підготовки матеріально-технічної бази закладів було встановлено у Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській, Львівській, Херсонській, Запорізькій та Хмельницькій областях», -- сказав Анатолій Пономаренко.

За його словами, існують проблеми у водопостачанні деяких закладів. На деяких територіях встановлено невідповідність вимогам санітарного законодавства питної води: у Івано-Франківській, Черкаській, Волинській, Донецькій, Житомирській, Рівненській області та м. Севастополі. Після проведення очистки і дезінфекції джерел водопостачання питна вода відповідала вимогам санітарних норм.

Під час позачергових комплексних перевірок закладів оздоровлення та відпочинку проводились раптові медичні обстеження персоналу, а також підприємств, установ та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб. Протягом червня-липня цього року раптово були обстежені 9863 працівники закладів оздоровлення: виявлено 82 бактеріоносія. Таких працівників було відсторонено від роботи, направлено на лікування і до обстеження.

Під час моніторингу якості питної води проведено 20605 досліджень проб питної води за бактеріологічними та 16179 — за санітарно-хімічними показниками, з них показник відхилень за бактеріологічними показниками склав 4,6 %, за хімічними показниками – 6,3 %, досліджено 1532 проби води відкритих водойм за бактеріологічними показниками, з них 38 (2,4%) з відхиленнями. У всіх випадках встановлення невідповідності якості води санітарним нормам вживались адекватні до ситуації заходи реагування.

За даними проведених лабораторних досліджень при організації харчування, відхилення за бактеріологічним забрудненням встановлено у 1,7% проб готових страв, питома вага позитивних змивів на умовно патогенну мікрофлору з обладнання, інвентарю, рук та санітарного одягу кухарів закладів становить 3,4%. При встановленні таких недоліків порушення своєчасно усувались.

Під час перевірки оздоровчих закладів мали місце випадки порушень організації харчування, використання заборонених продуктів, порушувались вимоги щодо профілактичних медичних оглядів працівників харчоблоків, порушувався санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режим на харчоблоках.

Посадовцями Держсанепідслужби було надано 2920 приписів керівникам (власникам) закладів щодо створення відповідних умов, накладено 2417 штрафів на відповідальних осіб, відсторонено від роботи 538 працівників, винесено 79 постанов головних державних санітарних лікарів про призупинення експлуатації, в т.ч. чотири постанови про постійне припинення експлуатації в АР Крим, 32 постанови про обмеження асортименту страв, накладено 73 фінансові санкції, подано 52 інформації до прокуратури, дві справи передано до прокуратури АР Крим.

Прес-служба МОЗ України

24/07/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC