Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У літній період в Україні функціонують 636 пляжів (24/07/2013 08:55)

Станом на 22 липня 2013 року в Україні працюють 636 пляжів (83,5% від загальної кількості), з них – 593 на морському та 43 на річковому узбережжі, повідомив під час прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ» Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головний державний санітарний лікар України Анатолій Миколайович Пономаренко.

Усього в поточному оздоровчому сезоні мало діяти 762 пляжі та рекреаційні зони у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 707 морських (93 %) і 55 річкових, у тому числі і в місті Києві на річці Дніпро.

Ponomarenko_24.07Анатолій Пономаренко зазначив, що закрито 9 пляжів у АР Крим, Миколаївській області, Кілійському районі Одеської області та м. Києві через невідповідність якості води та технічного стану облаштування територій, решта ще не відкривались через непідготовленість до сезону та відсутність дозвільних документів.

Лише за минулий тиждень досліджено 705 проб води, відібраної з пляжних зон, при цьому понад 3,8 % (27) проб води, що були досліджені, не відповідали гігієнічним нормативам, що характеризують її мікробне забруднення. Найбільша кількість невідповідних проб припадає на річкову воду (10%).

В Автономній Республіці Крим із 526 пляжів на сьогодні працює 436, залишаються закритими пляж села Малоріченське, пляж "Чорноморець" села Углове Бахчисарайського району через невідповідність якості морської води санітарним нормам, решта не відкрито і не має на даний час дозвільних документів. За минулий тиждень лабораторіями Держсанепідслужби України досліджено 192 проби морської води. Виявлення відхилення від стандарту у двох пробах морської води за мікробіологічними показниками. Держсанепідслужбою заборонено купання на пляжі с. Малоріченське та пляжі "Чорноморець" с. Углове.

У Донецькій області працює 27 пляжів із 31, з них 11 – морських. Решта 14 пляжів ще не відкриті, з них три морських у м. Маріуполі, Новоазовському та Першотравневому районах через непідготовленість до сезону. За минулий тиждень досліджено 36 проб води, з них 17 – морської. Відхилення за мікробіологічними показниками встановлено у однієї проби морської та двох проб річкової води. Заборонено купання у м. Маріуполі, озерних пляжах «Пляжне» і «Казка озера» в м. Красний Лиман та на р. Сіверський Донець.

У Запорізькій області працює 14 пляжів, з них 10 - морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 102 проби води, з них 54 морської. Відхилень від нормативних показників за минулий тиждень не встановлено.

У Миколаївській області знаходиться вісім пляжів і рекреаційних зон (три морських і три річкових). На сьогодні працює шість пляжів, з них три морських – Коблево-Рибаківська зона (Коблево-лиман, Коблево-море, Рибаківка, Лугове), Очаківська зона у м. Очакові на Дніпро-Бугському лимані (міський і дитячий – не паспортизовані) та три річкових. Закрито два річкові пляжі «Стрілка» у м. Миколаєві та міський пляж «Райдуга» у м. Первомайську. Досліджено 15 проб води. Відхилення від нормативних показників виявлено у трьох пробах за мікробіологічними показниками (пляж «Стрілка» м. Миколаєва та міський пляж у м. Первомайську). Держсанепідслужбою купання на зазначених пляжах заборонено.

В Одеській області з 20 діючих пляжів на сьогодні працює 19 морських пляжів м. Одеси та приморських районів. Закрито один річковий пляж у м. Кілії (через незадовільний технічний стан облаштування території пляжу). Досліджено 66 проб морської води, відхилень від санітарних норм не встановлено.

У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби перебувають 142 пляжі (125 морських і 17 річкових). Працює 121 пляж, з них 108 морських та 13 річкових, решта не мають дозвільних документів на відкриття. Досліджено 197 проб води, з них 142 морської. Відхилень від санітарних норм за звітний період не встановлено.

У м. Севастополі працюють усі шість пляжів. За минулий тиждень було досліджено дев’ять проб морської води. Відхилення від санітарних норм встановлено у пробах за мікробіологічними показниками на пляжі «Омега» та «Парк Перемоги».

У м. Києві з 11 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро, мають санітарні паспорти п’ять пляжів – «Дитячий», «Золотий», «Венеція» у Гідропарку, «Райдуга» на озері у Дніпровському районі, «Чорторий» у парку культури і відпочинку Дружби народів Деснянського району. Решта, шість пляжів, не мають дозволів на відкриття. Станом на 19 липня 2013 року працює пляж «Дитячий» у Гідропарку та шість без офіційних дозволів Держсанепідслужби на відкриття. Залишаються закритими чотири пляжі – «Золотий», «Райдуга» і «Венеція», «Чорторий» через невідповідність якості води санітарним нормам за мікробіологічними показниками. За минулий тиждень лабораторіями Держсанепідслужби біло досліджено 88 проб річкової води. Відхилення від санітарних норм виявлено у 17 пробах за мікробіологічними показниками (пляжі “Центральний”, “Венеція”, «Райдужний» і «Тельбін» у Дніпровському районі; «Чорторий» у Деснянському районі; «Вербний» у Оболонському районі). Купання на цих пляжах Держсанепідслужбою заборонено, взяті на дослідження повторні проби води.

Щорічні дослідження якості води водойм свідчать про їх забруднення неочищеними та недостатньо очищеними стоками з перевантажених каналізаційних очисних споруд, які в більшості перебувають у незадовільному технічному стані, а також про порушення процесів самоочищення водойм внаслідок штучно утворених водосховищ, порушень режиму їх експлуатації. «Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування необхідно посилити роботу у цьому напрямку», - підкреслив Анатолій Пономаренко.

Прес-служба МОЗ України

24/07/2013 08:55


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC