Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Людмила Воробйова: «Щеплення від папіломавірусу унеможливлює виникнення раку шийки матки» (25/07/2013 09:17)

“Серед щеплених від вірусу папіломи людини не зареєстровано жодного випадку захворюваності на рак шийки матки в жодній країні світу”, — наголосила головний позаштатний онкогінеколог МОЗ України Людмила Воробйова під час брифінгу “Вакцинація від папіломавірусу — міфи та реальність”, який відбувся у МОЗ України.

Головний позаштатний онкогінеколог МОЗ України підкреслила, що на сьогодні вакцинація від вірусу папіломи людини є найдієвішим методом запобігання появи раку шийки матки. І хоча нині в Україні такі щеплення проводять лише у приватних медичних закладах, деякі підприємства та навіть регіони впроваджують локальні програми з імунізації за власний кошт.

За словами Людмили Воробйової, нині існує серйозна проблема захворюваності на рак шийки матки серед українських жінок. “Рак дуже помолодшав, — сказала Людмила Воробйова. — Якщо раніше 19-річна пацієнтка з райком шийки матки була швидше “медичною казуїстикою” і їх було не більше двох на рік, то тепер доводиться оперувати таких пацієнтів щотижня”.

Нагадаємо, що кожна п'ята жінка в Європейському регіоні до досягнення 75-річного віку, згідно з офіційними висновками Європейського регіонального бюро ВООЗ, хворіє на рак. Найбільш поширені серед жінок форми раку, включаючи рак молочної залози, товстої і прямої кишки, а також рак шийки матки, можна вилікувати в разі їх раннього виявлення. В Україні від раку шийки матки щодня помирає шість жінок, більшість з них — працездатного віку. Саме тому, підкреслила Людмила Воробйова, найважливішим елементом у програмах запобігання раку шийки матки були і залишаються регулярні медичні огляди. Багато запущених і безнадійних випадків захворювання можна було б попередити, якби жінки вчасно звертались до гінеколога.

Важливо пам'ятати, зауважила головний онкогінеколог МОЗ України, що рак на початковій стадії легко розпізнається і успішно лікується. “Можна успішно лікувати передракові форми, технології і протоколи лікування дозволяють навіть не госпіталізувати пацієнток, а проводити процедури в поліклінічних умовах”, -- розповіла лікарка. Регулярні профілактичні огляди, скрінингові програми дозволяють попередити виникнення раку шийки матки, переконана онкогінеколог.

Але не менш дієвим засобом запобігання захворювання є й імунопрофілактика. Тому комплексний підхід до профілактики та зниження захворюваності на рак шийки матки повинен включати в себе як вакцинацію дівчат і жінок до початку статевого життя, так і скринінг жінок на предмет передракових станів та їх лікування для запобігання розвитку хвороби до стадії інвазивного раку (тобто до появи метастазів), зауважила Людмила Воробйова.

“Крім індивідуального захисту кожної людини, є ще питання колективного імунітету. І коли ми говоримо про соціально небезпечні інфекції, про щеплення і вакцинацію, ми маємо на увазі здоров'я не тільки кожної окремо взятої людини, але й здоров'я суспільства і нації в цілому”, -- додав ще один учасник прес-конференції -- головний позаштатний акушер-гінеколог МОЗ України В'ячеслав Камінський

Прес-служба МОЗ України

25/07/2013 09:17


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC