Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Олександр Літус: «Жодного випадку безпліддя в наслідок застосування вакцини проти папіломавірусу у світі не зареєстровано» (25/07/2013 09:26)

Вакцина, яка застосовується для профілактики виникнення раку шийки матки, не містить живого папіломавірусу й не може призвести до захворювання. На цьому наголосив головний позаштатний дерматовенеролог МОЗ України Олександр Літус під час прес-конференції “Вакцинація від папіломавірусу — міфи та реальність”, яка відбулася в Міністерстві охорони здоров'я України.

За словами Олександра Літуса, вірус папіломи людини викликає не тільки рак шийки матки, хоча це один з найтяжчих з наслідків захворювання, але й багато інших недуг. Практично 100 відсотків людей у світі отримують цей вірус в процесі життя. У 80 відсотків людей він інгібується, тобто пригнічується імунітетом, а у 20 відсотків викликає різного роду захворювання. При цьому вірус може залишатися в організмі людини декілька років у латентному становищі, не викликаючи ніякої реакції з його боку.

Акцентуючи увагу на ефективності запобігання розвитку захворювань, які викликаються вірусом папіломи людини, і в першу чергу раку шийки матки у жінок, головний спеціаліст МОЗ України зазначив: “Вакцина, яка вводиться для профілактики виникнення раку шийки матки, не містить живого папіломавірусу й не може призвести до захворювання”. Це частина клітини вірусу, яка несе на собі антиген, що розпізнається імунною системою організму, пояснив він. Під час імунізації, так би мовити, знімається маска з вірусу і він становиться видимим для імунної системи людського організму, який вмикає свої власні захисні механізми.

“Це допомога ззовні організму для того, щоб він міг захистити себе власними силами від вірусу, яким людина ризикує заразитися протягом всього життя, -- розповів головний дерматовенеролог. -- Під час щеплення ви отримуєте не вірус, а фрагмент вірусу, який не може за своєю суттю, навіть з точки зору простої фізики, викликати такі наслідки, як безпліддя”. Вакцина проти папіломавірусу застосовується у більш ніж 150-ти країнах світу. І на сьогоднішній день, за словами Олександра Літуса, жодного випадку безпліддя, яке б виникло в наслідок застосування вакцини проти папіломавірусу, не зареєстровано.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо можливого виникнення безпліддя у жінок внаслідок щеплення від папіломавірусу, ще один учасник прес-конференції, головний позаштатний акушер-гінеколог МОЗ України В'ячеслав Камінський повідомив, що нещодавно у Лондоні відбувся конгрес європейського товариства ембріологів-репродуктологів, де ретельно розглядалися причини безпліддя, різні методики його лікування, засоби допомоги при ньому. “Це дуже представницьке та поважне зібрання, на яке приїздять фахівці з усього світу. І якби на ньому прозвучав хоча б лише натяк на подібне, думаю, це викликало б фурор і того, хто про таке сказав би, визнали б не достатньо адекватною людиною”, -- зазначив В'ячеслав Камінський.

Натомість, ефективність застосування цієї вакцини вказує ще на те, що ті, хто пройшов імунізацію, значно менше (відсотків на 30-40) захворюють різного роду папіломами, кондиломами та бородавками, підкреслив Олександр Літус. “Тобто завдяки цій вакцині підвищується загальний статус імунної системи”, -- наголосив головний спеціаліст МОЗу. Серед країн, в яких відбувається вакцинація проти вірусу папіломи людини, повідомив він, африканська країна Лесото, Австралія, Японія, Малайзія, Нова Зеландія. Роблять щеплення від цього вірусу у Бельгії, Данії, Франції, Німеччині, Греції, Ірландії, Іалії, Латвії, Ліхтенштейні, Люксембурзі, Македонії, Великобританії та інших європейських країнах, а також в Кувейті, США, Канаді, Колумбії тощо. В деяких країнах програми вакцинації проти вірусу папіломи проводиться зусиллями місцевого самоврядування, це Хорватія, Росія, Об'єднані Арабські Емірати.

Відповідаючи на запитання щодо економічних втрат держави від захворювань, які викликаються папіломавірусом, Олександр Літус зауважив: “Звісно, вартість людського життя, яке є безцінним, не можна оцінити. Але за попередніми даними, в залежності від різної вартості лікування раку шийки матки, держава втрачає в наслідок цієї хвороби від одного до восьми мільярдів гривень на рік”.

“Ми прораховували вартість лікування важкого ступеню дисплазії, що спричинена папіломавірусом, вона перевищила 1500-2000 гривень на один курс. А потрібно зробити два-три курси. Тобто в цілому лікування обійдеться приблизно в 4500-5000 гривень. І це тільки для того, щоб підготувати до процедури видалення дисплазії”, -- розповів головний дерматовенеролог.

Що стосується терміну, на який після щеплення створюється імунітет проти папіломавірусу, то на сьогодні доведено, що він складає більше десяти років, повідомив Олександр Літус.

Прес-служба МОЗ України

25/07/2013 09:26


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC