Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Про ліквідацію надзвичайної ситуації, яка склалася у Центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай» м. Запоріжжя (25/07/2013 15:57)

19 липня 2013 року, отримавши повідомлення про надзвичайну ситуацію у Центральному парку культури та відпочинку «Дубовий гай», Запорізьким міським управлінням Держсанепідслужби у Запорізькій області, з виїздом на місце, була обстежена територія парку «Дубовий гай», яка внаслідок аварійної ситуації була підтоплена каналізаційними стічними водами. За рельєфом місцевості частина стічних вод потрапляла до водоймища парку.

За результатами санітарного обстеження території, в той же день, на адресу директора КП «ЦП КтаВ «Дубовий гай», для забезпечення епідемічного благополуччя та попередження виникнення та розповсюдження масових інфекційних захворювань, направлено припис Головного державного санітарного лікаря м. Запоріжжя, з вимогами обмеження проведення культурно-масових заходів та відпочинку жителів міста на території парку, яка опинилася в зоні впливу аварійної ситуації та заборони всіх видів водокористування водоймища, до якого потрапили каналізаційні стічні води. В ході перевірки, 19.07.2013 р., були відібрано проби води поверхневих водойм, в тому числі р. М. Московка та водойми, до якої потрапили стічні води.

Станом на 20.07.2013 р. надходження стічних вод з аварійного каналізаційного колектору КП «Водоканал» на територію парку та у водоймище ліквідовано.

З боку Держсанепідслужби на період надзвичайної ситуації організовано динамічне спостереження за санітарним станом водоймищ та навколишнім природним середовищем. 20.07.2013 р., вдруге, відібрано проби води з поверхневих водойм для розширеного санітарно-мікробіологічного, вірусологічного та санітарно-хімічного контролю. Всього, за період 19.07 - 20.07.2013 року відібрано 8 проб води поверхневих водойм (водойми парку «Дубовий гай», р. М. Московка, р. Дніпро) та 4 проби ґрунту з території парку, дитячих ігрових майданчиків та території атракціонів для дослідження на санітарно-хімічні та санітарно-мікробіологічні показники.

Результати санітарно-хімічного лабораторного контролю свідчать про змінення органолептичних властивостей та погіршення санітарного стану водоймища, куди відбувся аварійний скид каналізаційних стічних вод.

Водночас, у контрольних пробах річкової води (р. М. Московка, р. Дніпро) не зареєстровано патогенних мікроорганізмів збудників інфекційних хвороб, ентеро- та ротавірусів, антигену вірусу гепатиту А, холерного вібріону. Бактеріологічний стан води річок відповідний до теперішньої пори року (в порівнянні з минулими роками). У пробах ґрунту, які відібрано в зоні ураження території парку стічними водами, також не виділено збудників інфекційних захворювань.

Запорізьким міським управлінням Держсанепідслужби у Запорізькій області адміністрації КП «ЦП КтаВ «Дубовий гай» надано пропозиції щодо проведення профілактичних дезінфекційних заходів території парку, малих архітектурних форм та обладнання, які опинилися в зоні впливу надзвичайної аварійної ситуації. Після проведення профілактичних заходів, які на теперішній час проводяться на території парку відпочинку, заплановано контрольний відбір проб ґрунту на території парку відпочинку «Дубовий гай».

Ситуація, яка склалася в КП «ЦП КтаВ «Дубовий гай», залишається на контролі Держсанепідслужби міста Запоріжжя.

Володимир Хомутов,

начальник Запорізького міського управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, головний державний санітарний лікар м. Запоріжжя

25/07/2013 15:57


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC