Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Безпека працівників екстреної медичної допомоги (26/07/2013 09:02)

Питання безпеки працівників екстреної медичної допомоги є проблемним не лише для нашої країни, а й для інших держав світу. На цьому наголосив начальник Відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Михайло Стрельников, відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу, який відбувся у четвер у приміщенні Київської міської станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф.

Як свідчить світова статистика, професійна діяльність працівників медичних установ, особливо у сфері надання невідкладної допомоги, на сьогоднішній день входить в число професій найбільш високого ризику, пов'язаного з насильницькими нападами на робочому місці, і за ступенем небезпеки перебуває в одному ряду з роботою працівників правоохоронних органів, рятувальниками і таксистами. Згідно з ст. 11 Закону України «Про екстрену медичну допомогу», працівник системи екстреної медичної допомоги, який входить до складу бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, під час виконання службових обов’язків має право на захист від протиправного посягання на своє життя і здоров’я, що забезпечується відповідно до законодавства.

Специфіка роботи працівників бригад екстреної медичної допомоги (ЕМД) є такою, що іноді їм доводиться контактувати з психічно хворими пацієнтами та іншими людьми, які не усвідомлюють свої дії, зауважив Михайло Стрельников. Задля убезпечення медиків від випадків, подібних тому, що трапився у травні цього року в Запоріжжі, за словами представника МОЗ, розпочато роботу із створення бази пацієнтів, які є потенційно небезпечними. “Нещодавно ми провели спільну нараду з керівництвом головного управління МВС у місті Київ щодо сумісних дій, заплановано обмін базами даних про об'єкти та квартири, відвідання яких є потенційно небезпечним”, - повідомив Стрельников.

Також, за його словами, в межах Національного проекту “Вчасна допомога” передбачується декілька каналів зв'язку, у тому числі, для забезпечення захисту персоналу бригад екстреної медичної допомоги. “Сучасна радіостанція, якою будуть забезпечуватися бригади, має певну функцію. У разі натиснення певної кнопки вона видаватиме сигнал, який поступатиме не на оперативно-диспетчерську службу ЕМД, а безпосередньо в райвідділ міліції. І реакція на цей сигнал має бути миттєвою, - відзначив фахівець. - Відповідний лист ми направили до керівництва МВС і, думаю, це питання буде вирішено”. Для владнання цього та інших питань, пов'язаних з безпекою працівників ЕМД, буде створено міжвідомчу робочу групу з представників МОЗ та МВС, повідомив Михайло Стрельников.

Крім того, він нагадав, що прийнято рішення про встановлення на автомобілях екстреної медичної допомоги відеорегістраторів, а також обговорюється питання про забезпечення робітників швидких індивідуальними сиренами та іншими засобами безпеки. “Світовий досвід доводить, що забезпечення медичних працівників зброєю чи електрошокерами — не є доцільним. Але ця дискусія в нас ще триває. Шлях, яким ми рухаємося, - це спільні дії міліції і медиків, зокрема супровід представниками правоохоронних органів бригад ЕМД під час небезпечних викликів. Тривожна ж кнопка існуватиме для того, щоб сигнал прийшов значно раніше”.

“Також планується запровадити тренінги із правильного поводження з психічно хворими та організацію виїзду до таких пацієнтів спеціальних бригад”, - додав Директор Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Володимир Юрченко.

Учасники прес-конференції наголосили на тому, що персонал усіх без винятку Центрів ЕМД має бути застрахованим на випадок травмування під час виконання своїх професійних обов'язків: як від зараження інфекційними хворобами, так і від нещасного випадку. Це обов'язкові види страхування, наголошувалося під час прес-конференції.

Процес отриманням дозволів на спецсигнали для “швидких” під контролем. На цьому наголосив під час брифінгу Директор Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Володимир Юрченко.

За його словами, у зв'язку із зміною форми власності Центрів екстреної медичної допомоги в деяких регіонах виникли проблеми із своєчасним отриманням дозволів на використання проблискових маячків та спеціальних звукових сигналів, про що повідомлялося в засобах масової інформації. Але ця ситуація ніяк не вплинула на терміни доїзду карет “швидкої” до пацієнтів і всі бригади як працювали, так і працюють в штатному режимі.

“Хоча нині вартість дозволу становить лише 68 грн., були затримки з надходженням коштів з відділень казначейства. Органи МВС України також не поспішали їх оформлювати. Нині цю ситуацію врегульовано і кошти на отримання дозволів надходять на місця” — зауважив Володимир Юрченко.

За даними фахівця МОЗ, із усього парку “швидких” України, який складається з майже чотирьох тисяч одиниць, спецсигнали встановлені на 3 026 машинах, а дозволи на їхнє використання вже отримано на 1 383 автомобілі. Втім, цей процес відбувається безперервно і кількість автомобілів з дозволами на використання спецсигналів з кожним днем збільшується.

Прес-служба МОЗ України

26/07/2013 09:02


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC