Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Щодо епідемічної ситуації з коронавірусом близькосхідного респіраторного синдрому (БВРС-КоВ) (31/07/2013 15:56)

Станом на 31 липня 2013 року за даними офіційного веб-сайту ВООЗ з вересня 2012 року по теперішній час у світі зареєстровано 90 лабораторно підтверджених випадків інфікування людей коронавірусом близькосхідного респіраторного синдрому (БВРС-КоВ), в т.ч. - 45 летальних.

18 липня 2013 року Секретаріатом ВООЗ у Женеві було проведено брифінг, на якому було поінформовано про розвиток ситуації щодо спалаху коронавірусу близькосхідного респіраторного синдрому.

Було зазначено, що, як правило, симптоми інфікування людей цим вірусом схожі з симптомами респіраторних захворювань. Більшість захворілих – чоловіки, середній вік захворілих - 51 рік. Загалом вік варіюється від 14 місяців до 94 років. При цьому, частіше мають місце асимптоматичні та легкі випадки захворювання. Ймовірно, що значна кількість випадків легкої форми залишається не виявленою.

Невідомо, яким чином здійснюється інфікування. Мала місце передача вірусу від людини до людини у 3-х випадках. Є підозри, що вірус передається від тварин, але точно цей факт не встановлено. Наразі надзвичайно важливо з’ясувати спосіб передачі інфекції.

Інкубаційний період захворювання триває в середньому 5 днів, але можливі випадки і до 2 тижнів. На сьогодні немає і найближчим часом не буде ліків для лікування цього вірусного захворювання, вакцини, в зв’язку з тим, що на їх створення необхідно щонайменше 1-2 роки. Водночас, на сьогодні для лікування хворих на близькосхідний респіраторний синдром можна було б використовувати антитіла осіб, які вилікувалися.

ВООЗ розробляє спеціальні рекомендації щодо поїздок громадян з урахуванням того, що вірус поширюється саме в регіонах Близького Сходу. Цю роботу планують закінчити якнайшвидше з огляду на те, що восени відбудеться хадж, а найбільш ураженими є якраз країни Аравійського півострова, і в першу чергу, Саудівська Аравія.

ВООЗ було скликано «Комітет міжнародних медико-санітарних правил з надзвичайних ситуацій» для надання відповідних рекомендацій Генеральному директору Організації. За результатами двох засідань Комітету, 9 та 17 липня 2013 року, було ухвалено рішення, що на основі наявної інформації умов для оголошення надзвичайної ситуації у сфері громадського здоров’я, яка мала б міжнародне значення, немає.

Державам-членам ВООЗ рекомендовано продовжувати епіднагляд за важкими випадками гострих респіраторних захворювань та уважно вивчати будь-які незвичайні прояви.

Працівники медичних закладів будь-якої країни мають пам’ятати про важливість профілактики інфекції та інфекційного контролю. Медичні заклади, що здійснюють лікування та догляд за пацієнтами з можливою або підтвердженою інфекцією коронавірусу, повинні вживати належних заходів для зниження ризику передачі вірусу іншим пацієнтам, працівникам охорони здоров’я та відвідувачам.

ВООЗ не рекомендує проводити спеціальний скринінг у пунктах пропуску через державний кордон у зв’язку з цією подією та вводити будь-які обмеження на поїздки або торгівлю.

Державна санітарно-епідеміологічна служба України

31/07/2013 15:56


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC