Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Інформація Держсанепідслужби України щодо захворюваності на серозний менінгіт у різних регіонах країни (02/08/2013 09:15)

За оперативними даними Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області з початку липня поточного року у різних районах та населених пунктах регіону було зареєстровано 42 хворих (у тому числі троє дітей віком п’ять, шість, вісім років і 17 дітей віком від 13 до 17 років) з клінічно встановлении діагнозом серозний менінгіт або з підозрою на наявність цього захворювання.

Станом на 31 липня 2013 року на стаціонарному лікуванні перебуває 21 особа (зі них 12 дітей до 17 років). Перебіг захворювання – легкий та середньої важкості. Хворим надається необхідна медична допомога.

За попередніми результатами проведеного епідрозслідування спільного фактору передачі збудника інфекції не встановлено. Усі випадки захворювань – спорадичні, не пов’язані між собою, лабораторно не підтверджені. Дитячі дошкільні та оздоровчі заклади жоден з хворих не відвідував.

З метою ідентифікації збудника матеріал від хворих направили до вірусологічної лабораторії Державного закладу «Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України».

За інформацією Головних управлінь Держсанепідслужби у Рівненській, Івано-Франківській, Закарпатській та Волинській областях з початку року станом на 31 липня 2013 року лабораторних випадків ентеровірусних інфекцій серед населення не зареєстровано.

За інформацією Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області у липні поточного року отримано три екстрених повідомлення про випадки підозри на ентеровірусну інфекцію у дітей. З метою ідентифікації збудника матеріал від хворих направили до вірусологічної лабораторії Державного закладу «Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України».

30 липня 2013 року групою спеціалістів департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації та Державної санітарно-епідеміологічної служби області проведено вивчення епідситуації у Малинському районі. За словами головного педіатра департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяни Шевченко, в літній період часто відмічається підвищений рівень захворюваності ентеровірусними інфекціями, в тому числі й серозними менінгітами.

- Серед жителів трьох сіл Малинського району та мікрорайонів міста Малина, - зазначає Тетяна Шевченко, - зареєстровані поодинокі випадки з клінічно встановленим діагнозом серозний менінгіт або підозри на серозний менінгіт. Лише у 21-річного хворого лабораторно підтверджено вірусну етіологію захворювання. У решти (п’ять випадків) результат негативний.

Станом на 1 серпня 2013 року на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Малинської ЦРЛ залишається семеро дітей з діагнозом серозний менінгіт, перебіг захворювання середнього ступеню важкості. Серед хворих немає дітей раннього віку.

Встановлено, що всі хворі за межі країни не виїжджали, ведуть активний спосіб життя. Усі ці поодинокі випадки не пов’язані між собою.

З метою стабілізації епідемічної ситуації у вогнищах інфекцій проводиться комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів. Департаментом охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації проводиться моніторинг госпіталізації хворих в інфекційні відділення Малинської центральної районної лікарні.

У вірусологічній лабораторії ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проводяться дослідження одержаних проб.

Ймовірними збудниками, що викликали захворювання є ентеровіруси.

В області розповсюджено пам'ятки щодо профілактики ентеровірусних інфекцій. Звертаючись до жителів області, зокрема, Малинського району наголошуємо, що методи специфічної профілактики (вакцинація) проти ентеровірусних захворювань не розроблені. Головними заходами неспецифічної (індивідуальної) профілактики є вживання кип'яченої або бутильованої води, ретельне миття фруктів та овочів, дотримання правил особистої гігієни. Для купання та відпочинку потрібно обирати лише офіційно відкриті пляжі. Під час відпочинку слід користуватися засобами захисту від укусів комах. В оселях варто встановити антимоскітні сітки.

При перших ознаках захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою та не займатися самолікуванням.

Територіальні органи та установи Держсанепідслужби України наразі проводять серед населення санітарно-освітню роботу та здійснюють моніторинг ситуації, в тому числі, в місцях перетину кордону України, масового зібрання та відпочинку дітей.

Прес-служба МОЗ України

02/08/2013 09:15


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC