Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Інформація щодо захворюваності на ентеровірусну інфекцію (09/08/2013 15:31)

ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» повідомляє, що згідно з інформацією першого заступника Голови Держсанепідслужби України, наприкінці червня за даними Міністерства охорони здоров’я Російської Федерації на території двох областей Росії спостерігається суттєвий підйом захворюваності на ентеровірусну інфекцію.

Станом на 26.06.2013 року на ентеровірусну інфекцію захворіло 187 осіб у Ростові-на-Дону. У 55 з них був діагностований серозний менінгіт. Від хворих ізольовано ентеровірус 71-го типу. Серед осіб, які захворіли, більшість становила діти дошкільного віку, що відвідували дитячі дошкільні заклади. Захворювання переважно протікало в середній і важкій формі та починалося з високої температури, менінгіальних симптомів, афтозного стоматиту. Зареєстровано один смертельний випадок у дитини. На 10.07.2013 року виявлення нових випадків захворювань припинилося.

У м. Єлець Липецької області на ентеровірусну інфекцію захворіло 288 осіб. Від хворих було ізольовано ентеровіруси ЕСНО 36-го та 6-го типів, відмінні від типу збудника, що спричинив захворювання у Ростові-на-Дону. Клінічно захворювання перебігає у більш легкій формі ніж у хворих в Ростові-на-Дону.

В Україні згідно з офіційної інформації Держсанепідслужби України відбувалось ускладнення епідемічної ситуації у Львівській області - з початку липня в різних районах та населених пунктах регіону було зареєстровано 42 хворих (у т.ч. 3 дітей віком 5, 6 та 8 років та 17 дітей віком від 15 до 17 років) з клінічно встановленим діагнозом «серозний менінгіт» або з підозрою на серозний менінгіт. Найбільше випадків було зареєстровано у Буському районі – 22, в т.ч. 7 серед дітей. Станом на 27.07.2013 року на стаціонарному лікуванні знаходилось 34 особи (з них 18 дітей до 17 років). Перебіг хвороби легкий та середньої важкості.

В Запорізькій області за період з 25.06. по 31.07. 2013 року зареєстровано 4 випадки серозного менінгіту ентеровірусної етіології у дітей віком 1,5 до 12 років. захворюваність зареєстрована – в м. Запоріжжі (2 випадки) в містах Мелітополь та Василівка (по 1 випадку).

В області постійно проводяться дослідження об’єктів зовнішнього середовища з метою моніторингу за циркуляцією ентеровірусів. При дослідженні води в місцях купання населення наявність ентеровірусів була підтверджена у воді Каховського водосховища зони міського пляжу м.К-Дніпровка (червень 2013 року)

Географія ентеровірусних хвороб охоплює всі континенти та країни світу. Захворювання можуть перебігати у вигляді спорадичних (поодиноких) випадків або епідемічних спалахів.

Ентеровірусна хвороба - це велика група інфекційних захворювань, які об'єднує однаковий механізм зараження, схожий патогенез, висока контагіозність (заразність) збудників, здатність збудників протягом тривалого часу виживати в об'єктах навколишнього середовища.

Ентеровірусна хвороба викликається політропними ентеровірусами серед яких нараховується понад 70 типів збудників. Найбільш поширені ЕСНО, Коксакі А і В, 68, 69, 70, 71 типи ентеровірусів.

Резервуаром і джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій.

Механізм передачі - фекально-оральний, повітряно-крапельний.

Шляхи передачі – водний, харчовий, контактно-побутовий.

Чинники передачі – вода, овочі, руки, іграшки тощо контаміновані ентеровірусами.

Хворіють переважно діти (частіше в дитячих колективах) та люди молодого віку.

Ентеровірусна хвороба має весняно-осінню сезонність.

Для ентеровірусної хвороби характерним є поліморфізм клінічних проявів захворювання.

У 85% випадків захворювання перебігає безсимптомно, у 12-14% діагностуються легкі форми захворювання, і тільки 1-3% випадків можуть мати тяжкий перебіг. Найчастіше це серозний менінгіт, енцефаліт, гострий параліч, міокардит, гепатит тощо.

Основними клінічними симптомами викликаного ентеровірусами серозного менінгіту є висока температура, головний біль, блювота не пов’язана з прийомом їжі, гіпертонус м’язів потилиці, біль у спині та животі, нежить, висипи на шкірі та слизових оболонках

Профілактика. Методи специфічної профілактики (вакцинація) проти ентеровірусних захворювань не розроблені.

Заходи неспецифічної (індивідуальної) профілактики ентеровірусних захворювань такі ж, як при гострих кишкових інфекціях - використовувати тільки кип'ячену або бутильовану воду, ретельно мити перед вживанням фрукти та овочі, дотримуватись правил особистої гігієни.

При перших ознаках захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою, не займатися самолікуванням.

ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України»

09/08/2013 15:31


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC