Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

У Запорізькій області функціонують 27 кабінетів «Довіра» (14/08/2013 16:06)

Сьогодні на засіданні координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації обговорено питання про стан роботи кабінетів «Довіра» у містах і районах Запорізької області. Результати впровадження у діяльність закладів охорони здоров’я Порядку добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію; про роботу координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при Василівській райдержадміністрації, про стан захворюваності на хвороби, що передаються статевим шляхом, та заходів їх профілактики у Новомиколаївському районі; про звіт АКСМ-координатора з туберкульозу в Запорізькій області про діяльність у рамках виконання програми «Зупинимо туберкульоз в Україні»; про погодження оновленого складу координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації; про затвердження складу робочої групи щодо розробки загальної стратегії та механізму взаємодії причетних до питань проведення замісної підтримувальної терапії служб.

З першого питання доповідала заступник головного лікаря КУ «Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Запорізької обласної ради Соловйова Лідія Іванівна, яка зазначила, що в області функціонують 27 кабінетів «Довіра», у т.ч. два кабінети у складі комунальних установ Запорізької обласної ради: «Запорізький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», «Мелітопольський центр з профілактики та боротьби зі СНІДом». З інших 25 кабінетів «Довіра» 8 є самостійними структурними підрозділами закладів охорони здоров’я; 17 створені на базі кабінетів інфекційних захворювань поліклінічних відділень міських/центральних районних лікарень. До теперішнього часу не організовані кабінети «Довіра» у м. Бердянську та Чернігівському районі.

В області ще недостатньо охоплені обстеженням на ВІЛ-інфекцію особи з уразливих щодо зараження вірусом груп населення (споживачі ін’єкційних наркотиків; чоловіки, які практикують секс з чоловіками; особи, які мають численні незахищені сексуальні контакти). Рівень інфікованості ВІЛ цих осіб за 2012 рік склала 2,9% при показникові інфікованості ВІЛ загального населення – 0,4%. Тобто ефективність обстеження осіб з груп ризику у сім разів вища, ніж обстеження загального населення.

З другого питання слухали заступника голови Василівської райдержадміністрації Ханенко Любов Олексіївну, яка ознайомила присутніх з діяльністю районної координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам. Серед позитивного вона відмітила, що у Василівському районі, в одному із перших в області, був організований кабінет «Довіра». У пологовому відділенні ЦРЛ постійно оновлюється запас експрес-тестів для обстеження на ВІЛ-інфекцію вагітних, які не перебували на диспансерному обліку у жіночій консультації з приводу вагітності. Діти, народжені ВІЛ-позитивними жінками, постійно забезпечуються адаптованими молочними сумішами у повному обсязі. Медичні заклади району активно співпрацюють з благодійним фондом «Сподівання», районною організацією Товариства Червоного Хреста України щодо профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції. У районі налагоджена система надання спеціалізованої медичної допомоги наркозалежним особам різних вікових категорій.

Залишаються проблемними для району та потребують вирішення питання удосконалення діагностики бактеріальних форм туберкульозу у закладах загальної лікувальної мережі; фінансування районних програм протидії соціально небезпечним хворобам; забезпечення автотранспортом, комп'ютерною та оргтехнікою сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Василівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області та інші.

З третього питання доповідав головний лікар Новомиколаївської центральної районної лікарні Несторенко Геннадій Борисович. Серед проблемних питань він зазначив, що у 2011-2012 роках у районі не зареєстровано жодного ВІЛ-інфікованого, що, у першу чергу, обумовлено низьким рівнем охоплення населення обстеженням на наявність антитіл до ВІЛ. Питома вага обстеженого дорослого населення (за винятком донорів і вагітних жінок) у 2012 році – 0,37%, за 6 місяців 2013 року – 0,21%. Нижче обласних - показники диспансерної роботи у вогнищах сифілісу. Дуже низька активність виявлення хворих на гонорею.

З кожного з вищезазначених питань були прийняті рішення щодо покращення роботи.

У своєму звіті АКСМ-координатор з туберкульозу в Запорізькій області Дорошенко Ірина Володимирівна відмітила, що у рамках виконання програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» проведено низку семінарів, інформаційних занять для фахівців служб, які задіяні у наданні різних видів допомоги хворим на туберкульоз; для працівників неурядових організацій. Велика увага приділялась нею інформаційно-освітній роботі з туберкульозу, у тому числі - соціальній рекламі. З 14 грудня по 27 грудня 2012 року у Запорізькому національному університеті відбулась виставка «Туберкульоз без прикрас». До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у березні поточного року проведена акція «Зупинимо туберкульоз разом! Приєднуйся!». Розроблені і впроваджується у діяльність зацікавлених відомств меморандум, метою якого є координація всіх ресурсів в області для подолання епідемії туберкульозу; план переадресування осіб, які хворі на туберкульоз та ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз; карта ресурсів щодо проведення заходів з адвокації, комунікації, соціальної мобілізації по туберкульозу у Запорізькій області у 2013 році.

На засіданні обговорювався оновлений склад координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації. Оновлення складу координаційної ради обумовлене зміною місця роботи деяких членів ради, зміною функцій управлінь облдержадміністрації у зв’язку з їх об’єднанням.

Також затверджено за пропозицією регіонального представника Всеукраїнської громадської організації «Асоціація учасників замісної підтримувальної терапії України» Коршунова Дениса Руфіновича склад робочої групи щодо розробки загальної стратегії та механізму взаємодії причетних до питань проведення замісної підтримувальної терапії служб.

Алла Миколаївна Циганкова,

завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Запорізький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України», секретар координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при облдержадміністрації

14/08/2013 16:06


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC