Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Олександр Толстанов: «Альтернативи імунізації не існує» (19/08/2013)

Альтернативи імунізації не існує. Про це сказав під час прес-конференції, яка відбулась в інформаційному агентстві УКРІНФОРМ, заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов.

“Для успішної боротьби із інфекційними недугами в Україні діє чітка державна політика щодо імунопрофілактики, складовими якої є державна програма, національний календар, система контролю якості за вакцинами, система реагування та розслідування у випадках погіршення стану здоров’я після вакцинації, незалежна науково-технічна група”, - розповів Олександр Толстанов.

За його словами, визначальним фактором, поряд з іншими складовими забезпечення повної потреби закладів охорони здоров’я необхідними імунобіологічними препаратами, є державне фінансування. Поряд із зростаючою потребою закладів охорони здоров’я у вакцинах, обсягів бюджетного фінансування, вочевидь, не вистачає. Так, наприклад, на 2013 рік, за словами Олександра Толстанова, передбачений обсяг державного фінансування закупівлі імунобіологічних препаратів складає 302,1 млн. грн. “Водночас, обсяг фінансування, необхідний для задоволення 100% потреби у здійсненні імунопрофілактики на поточний рік, відповідно затвердженої державної Програми складає 465,9 млн. грн. За рахунок виділених коштів у середньому рівень фінансового забезпечення не перевищує 65%”, - пояснив представник МОЗ України.

Заступник Міністра охорони здоров'я України пояснив, що недофінансування закупівлі імунобіологічних препаратів за минулі роки створило прошарок неімунізованих дітей, які потребують вакцинації у наступних роках. “Сформувалася так звана “накопичена потреба”, яку не вдається надолужити по теперішній час. У рамках планової вакцинації за кошти 2012-2013 року вакцинуються діти 2010/2011/2012 років. Тому реальна потреба у фінансування значно перевищує показники фінансування закупівлі вакцин для планової вакцинації, закладені у державній Програмі”, - сказав Олександр Толстанов.

В умовах обмеженого фінансування ефективне здійснення державних закупівель стає визначальним фактором забезпечення необхідними імунобіологічними препаратами. В останні роки помітно підвищено ефективність державних закупівель шляхом досягнення економії бюджетних коштів. За три останні роки на закупівлі імунобіологічних препаратів заощаджено понад 44 млн. грн., що дозволило здійснювати додаткові закупівлі вакцини і підвищувати показники охоплення вакцинацією, розповів заступник Міністра.

За підсумками закупівель вакцин у 2011 році заощаджено понад 23 млн. грн., у 2012 році – ще 1,4 млн. грн., а у 2013 році – 20,7 млн. грн. Цього року централізовані закупівлі здійснюються із підвищеною оперативністю. У січні були зібрані заявки (потреба) регіонів, до травня укладені майже усі договори на закупівлю вакцин цього року.

“Із впевненістю хочеться наголосити, що на сьогодні в регіонах України наявні основні вакцини для проведення планових щеплень дітям відповідно до чинного календаря профілактичних щеплень, - наголосив Олександр Толстанов. - Поставки вакцин здійснюються відповідно до затверджених графіків впродовж року і протягом липня-серпня помітно активізувалися, завдяки чому внаслідок здійснених поставок регіони забезпечені необхідними імунобіологічними препаратами, зокрема, для проведення щеплення дітям першого року життя. Саме вакцинація дітей першого року життя, як вікової групи, є першочерговою і найбільш пріоритетною”.

Заступник Міністра охорони здоров'я України навів цифри останніх поставок вакцин в області України протягом останніх двох місяців. Так, регіони отримали 326 603 доз вакцини для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту (інактивована) («Пентаксим»), більше половини якої було поставлено наприкінці липня і на початку серпня.

У серпні поставлено цієї ж вакцини у кількості ще 87 780 доз, а до кінця місяця очікується ще 262 200 доз. Такого обсягу вакцини «Пентаксим», за словами урядовця, вистачить, щоб на тривалий час забезпечити усі регіони у достатній мірі. Також наприкінці липня усі заклади охорони здоров’я отримали вакцину для профілактики поліомієліту (оральна) («ОПВ») у кількості 972 000 доз, достроково здійснена поставка у поточному місяці цієї ж вакцини у кількості 533 150 доз. Можна впевнено констатувати, що регіони на сьогодні забезпечені і цією вакциною у достатній мірі, наголосив Олександр Толстанов.

Водночас на початку серпня до регіонів здійснено поставку вакцини для профілактики кашлюку, дифтерії та правцю з ацелюлярним кашлюковим компонентом («Інфанрикс») у кількості 93 580 доз, а на минулому тижні поставлено ще 24 510 доз. Таким чином, зазначена кількість вакцини дозволить проводити щеплення для профілактики кашлюку, дифтерії та правцю у регіонах тривалий час. У липні регіони отримали також вакцину для профілактики кору, паротиту та краснухи («Тримовакс»). Ця вакцина у кількості 108 023 доз була поставлена в усі регіони України. Регіони у повній мірі забезпечені вакциною для профілактики поліомієліту (інактивована) «ІПВ». З урахуванням здійснених поставок протягом поточного тижня у кількості 44 157 доз, регіони забезпечені цією вакциною на 100%. Також регіони забезпечені вакциною для профілактики «БЦЖ», вакциною для профілактики туберкульозу із зменшеним вмістом антигену («БЦЖ-М»), вакциною для профілактики кашлюка, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом («АКДП»), вакциною для профілактики гемофільної інфекції типу b («Хіберикс») тощо.

“Таким чином, вакцини в регіонах наявні, - заявив заступник керівника МОЗ України Олександр Толстанов. До кінця серпня, у вересні, очікуються поставки вакцин не менш динамічними темпами, що дозволяє прогнозувати забезпечення безперервності імунізації населення країни і дотримання належного рівня забезпечення. Хотів би зазначити, що при здійсненні поставок вакцин для оперативного забезпечення МОЗ України доставляє препарати навіть вночі”.

Заступник Міністра пояснив, що у разі появи проблемних позицій щодо забезпеченості окремих регіонів окремими вакцинами, наприклад, через тимчасову заборону окремих серій вакцин розпорядженням Держлікслужби, МОЗ України оперативно шукає шляхи для здійснення перерозподілу з інших регіонів і нівелювання ситуації.

Олександр Толстанов звернувся до журналістів з проханням - донести до кожної родини інформацію про те, що у разі відмови у щепленні у зв’язку із відсутністю вакцини, слід негайно звертатись до місцевого управління охорони здоров’я, які і розподіляють вакцини до кожної лікарні, поліклініки чи пологового будинку. “Якщо Вам і там відмовили в наданні інформації, звертайтесь на “Гарячу лінію” МОЗ України за номером телефону 0 800 801 333, яка працює в робочі дні з 9 до 18-00”, - порадив урядовець.

Прес-служба МОЗ України

19/08/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC