Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

МОЗ України поставило лікарських засобів та виробів медичного призначення на понад мільярд гривень (21/08/2013 08:57)

За підсумками поставок за минулий тиждень загальний обсяг поставлених лікарських засобів і виробів медичного призначення за укладеними договорами 2013 року перетнув позначку в один мільярд гривень. На сьогодні поставки здійснені за усіма централізованими напрямами забезпечення. В середньому поставлено близько половини лікарських засобів та виробів медичного призначення у порівнянні із річним планом забезпечення.

Щотижня на склади уповноважених державних підприємств МОЗ України поставляється препаратів і медичних виробів на 80-90 млн. грн. Протягом липня було здійснено поставок на 355 млн. грн., а за першу половину серпня вже поставлено ліків і медвиробів майже на 210 млн. грн. До кінця серпня очікується поставка ще майже на 200 млн. грн., внаслідок чого, за підсумками серпня, будуть перевершені показники поставок липня.

Це відбувається завдяки наполегливій роботі МОЗ України щодо прискорення поставок за багатьма напрямами забезпечення. Найбільше дострокових поставок здійснюється за онкологічним напрямом забезпечення, щодо забезпечення хворих на гемофілію, а також на серцево-судинні і судинно-мозкові захворювання та ін.

За окремими напрямами забезпечення дітей (у межах державної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року») поставки здійснено вже майже повністю, зокрема, медикаменти для дітей з первинним (вродженим) імунодефіцитом, для хворих на церебральний параліч, тест-системи для скринінгу новонароджених на адреногенітальний синдром, для проведення скринінгу новонароджених на муковісцидоз, медикаменти для дітей, хворих на розлади психіки та поведінки із спектру аутизму та ін.

Повністю поставлено лікарські засоби для лікування дітей, хворих на гемофілію, препарати для надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю.

У відсотковому відношенні до річного обсягу фінансування найбільше поставлено лікарських засобів і виробів медичного забезпечення для лікування онкохворих дітей (66%), для лікування хворих дорослого віку на гемофілію (64%), для лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань (57%), у межах заходів із забезпечення репродуктивного здоров’я нації (56%), медикаментів для лікування онкохворих дорослого віку (55%) та ін. За іншими напрямами поставлено близько половини препаратів і медичних виробів від загального обсягу передбаченого на поточний рік.

Водночас інформуємо щодо окремих напрямів забезпечення, які перебувають під особливо пильним наглядом засобів масової інформації: на сьогодні в регіонах України наявні основні вакцини для проведення планових щеплень дітям відповідно до чинного календаря профілактичних щеплень, а також онкологічні та онкогематологічні препарати для лікування онковорих дітей.

Виробників ліків зобов'язали відслідковувати побічні ефекти

Виробників ліків зобов'язали відслідковувати побічні ефекти. Про це повідомила генеральний директор Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я України Олена Нагорна у інтерв'ю виданню «Аптека.ua».

За її словами, кожен лікарський засіб, що має обіг на території України, повинен мати позитивний баланс користі та ризику під час використання. Ліки мають бути ефективними та прийнятно безпечними. Лише у разі, коли користь від використання лікарського засобу переважатиме над ризиками, препарат може застосовуватися в медичній практиці. Збір та оцінка інформації про несприятливі наслідки застосування лікарських засобів (а саме побічні реакції та/або відсутність ефективності), оцінка співвідношення користі та ризику – основні напрямки діяльності фармаконагляду.

Олена Нагорна зазначила, що нагляд за побічними реакціями лікарських засобів, дозволених до медичного застосування здійснює ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (ДЕЦ). Він отримує інформацію про випадки побічних реакцій та відсутність ефективності лікарських засобів від лікарів України, заявників, пацієнтів, а також – дані з безпеки інших країн світу, аналізує та узагальнює її. Сьогодні у базі даних Центру міститься понад 72 тис. повідомлень про побічні реакції лікарських засобів. За результатами проведеного аналізу ДЕЦ готує для МОЗ пропозиції про повну або часткову заборону лікарських засобів чи внесення змін або доповнень до інструкцій лікарських засобів. Так, у 2012 році за результатами здійснення фармаконагляду було внесено зміни та доповнення в інструкції 1597 препаратів. З 2002 року Україна стала дійсним членом міжнародної Програми моніторингу безпеки лікарських засобів, що відбувається під егідою ВООЗ.

«Наприклад, у ЄС чи США левова частка відповідальності за збір та аналіз інформації про побічні реакції покладена на власників торгових ліцензій на лікарські засоби. Саме вони здійснюють постмаркетинговий аналіз застосування препаратів у медичній практиці та надають його результати до експертних установ. У нашій країні історично так склалося, що фармаконагляд базується в першу чергу на спонтанних повідомленнях від лікарів. Однак, хочеться відзначити, що на сьогодні і в Україні завдяки просвітницькій роботі Державного експертного центру на вітчизняних підприємствах-виробниках лікарських засобів створено відділи з фармаконагляду, а також набагато серйознішими стали вимоги до його здійснення», - сказала генеральний директор Центру у інтерв'ю виданню «Аптека.ua».

Інформацію про несприятливі наслідки застосування лікарських засобів може надіслати як медичний працівник, так і будь-який пересічний громадянин. На офіційному сайті Державного експертного центру МОЗ України є друковані та електронні форми карт-повідомлень, які можна заповнити та відправити електронною поштою.

Прес-служба МОЗ України

21/08/2013 08:57


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC