Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Раїса Богатирьова: «Для нашої держави питання боротьби з інфекційними хворобами та імунопрофілактики є одними із найважливіших в контексті захисту здоров’я населення» (28/08/2013)

У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася робоча зустріч Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової з Директором відділу інфекційних хвороб, безпеки громадського здоров’я та навколишнього середовища Європейського Регіонального Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ЄБР ВООЗ) Гунелом Р. Родьє. Учасники зустрічі обговорювали можливість співпраці у сфері імунопрофілактики, боротьби з інфекційними захворюваннями, безпеки харчових продуктів та виконання в Україні міжнародних медико-санітарних правил (ММСМ).

«Для нашої держави питання боротьби з інфекційними хворобами та імунопрофілактики є одними із найважливіших в контексті захисту здоров’я населення, - наголосила під час зустрічі Раїса Богатирьова. - Загальнодержавна програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки – пріоритетний національний проект у сфері охорони здоров'я, згідно з яким значний обсяг заходів та, відповідно, фінансових витрат запланований на імунізацію населення».

Також Раїса Богатирьова зауважила, що Міністерство шукає шляхи для забезпечення розширення кола виробників імунобіологічних препаратів з метою посилення конкурентного середовища і диверсифікації можливостей забезпечення вакцинами, зокрема, дифтерійно-правцевої групи.

Йшлося про можливість надання з боку ЄРБ ВООЗ гуманітарної допомоги для вакцини АДП для щеплення дітей у 6 років та допомоги в складанні переліку обладнання у санітарно-карантинних пунктах та в пунктах пропуску через державний кордон.

Крім того, Раїса Богатирьова додала, що МОЗ України зацікавлене також у плідній співпраці щодо розробки стратегії з питань формування політики підвищення обізнаності населення з питань здорового харчування та фізичної активності.

«Україна сьогодні входить до глобальної мережі обміну інформацією про інфекційні хвороби, що мають міжнародне значення. Це дозволяє оперативно та якісно реагувати на небезпеку розповсюдження інфекцій», - сказала Раїса Богатирьова.

Участь у робочій зустрічі також узяли заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, директор Департаменту економіки та ресурсного забезпечення МОЗ України Володимир Дуда, директор ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» Наталія Нізова, завідувач сектору імунопрофілактики Управління громадського здоров’я Галина Романюк, начальник відділу зовнішніх зв’язків та європейської інтеграції Михайло Статкевич, радник Міністра охорони здоров’я України Людмила Харів, Представник ВООЗ, глава Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан Калускі та представник Бюро ВООЗ в Україні Наталія Король.

Довідка:

Міністерство охорони здоров'я України за підтримки партнерських організацій вже зробило важливі кроки, спрямовані на зміцнення державного лідерства в сфері боротьби з інфекційними захворюваннями:

- створено Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями, який став головним реципієнтом грантів 9 і 10 раундів Глобального фонду;

- сформовано та зміцнюється приватно-державне партнерство у сфері боротьби з туберкульозом спільно з Фондом «Розвиток України»;

- готується до затвердження нова Національна програма з боротьби з ВІЛ/СНІДом та вносяться зміни до Національної програми з боротьби з туберкульозом на основі рекомендацій ВООЗ та інших міжнародних організацій.

Прес-служба МОЗ України

28/08/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC