Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Регіони України використовуватимуть єдиний підхід при розробці програм протидії ВІЛ на наступні п’ять років (29/08/2013 16:21)

Представники регіонів України беруть участь в нараді з планування регіональних цільових програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, яка проходить у столиці з 28 по 30 серпня з ініціативи Держслужби України соцзахворювань.

Нарада має на меті сформувати чіткі орієнтири та методичну основу в процесі створення п’ятирічних програм протидії ВІЛ для кожного регіону з урахуванням його специфіки, надати практичні рекомендації для забезпечення компліментарності заходів регіональних та загальнодержавної програм.

Підтримку в проведенні нарад здійснює Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках «Проекту політики в охороні здоров’я».

У ході наради регіони детально ознайомлені з завданнями та індикаторами проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, яка на сьогодні погоджена майже усіма зацікавленими відомствами, після чого буде подана на розгляд Верховної Ради України. Фахівцям було також представлено незалежну оцінку Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, наголошено на основних досягненнях програми та напрямках роботи, які потребують посилення.

«Ефективність виконання заходів діючої програми дозволили нам забезпечити ряд позитивних зрушень, які, насамперед, відображені в епідемічних показниках. В Україні вдалося не лише стабілізувати ходу епідемії, зупинивши щорічний приріст нових випадків ВІЛ-інфекції, а й зменшити рівень смертності від хвороб зумовлених ВІЛ», - повідомила заступник Голови Держслужби України соцзахворювань Олена Єщенко.

Так, за перше півріччя 2013 року в Україні зафіксовано на 12% менше смертей від СНІДу, ніж за аналогічний період 2012 року. Саме тому, за словами Олени Єщенко, виконання майбутньої п’ятирічної програми повинне базуватися на принципах комплексності та послідовності, а також забезпечення єдиного підходу в розробці інструментарію для її реалізації на місцях. «Надзвичайно важливою в контексті успішності заходів регіональних програм залишається рівень прихильності до проблематики ВІЛ/СНІДу з боку місцевої влади, на яку покладаються важливі завдання кадрового забезпечення служби СНІДу, фінансування з обласних, міських та районних бюджетів, формування співпраці з громадськістю тощо», - сказала Олена Єщенко.

Вона також зазначила, що в світлі реформування галузі охорони здоров’я суттєвими умовами в роботі над програмами є інтеграція послуг та їх максимальне наближення до пацієнта, забезпечивши при цьому оптимальну вертикаль управління та систему організаційно-методичної допомоги. Враховуючи специфіку захворювання на ВІЛ, необхідно продовжити активну роботу над створенням системи паліативної допомоги для ВІЛ-інфікованих осіб. Пріоритетними залишаються напрямки розширення доступу до лікування та профілактики ВІЛ, удосконалення механізмів планування потреби у препаратах та їх раціонального використання, забезпечення механізму соціального замовлення, приведення у відповідність сучасним реаліям стандарти соціальних послух.

Під час наради особливу увагу було приділено інноваційним методикам профілактики ВІЛ в освітньому середовищі, доступу до профілактичних програм та заходів представників груп підвищеного ризику, формуванню толерантного ставлення населення до людей, які живуть з ВІЛ. Крім того, регіональні спеціалісти отримали необхідні рекомендації та вказівки, які стосуються роботи над бюджетними розрахунками програм з метою раціонального розподілу та використання ресурсів.

За інформацією прес-служби Держслужби України соцзахворювань

29/08/2013 16:21


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC