Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Малюкова смертність в Україні за п’ять років зменшилась на 27% (30/08/2013 14:31)

У сфері захисту прав дітей, згідно з Конвенцією ООН про права дитини, Україна досягла позитивних результатів. Про це заявила на брифінгу, який відбувся в МОЗ України, начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко.

«Показник народжуваності, який протягом п’яти років зріс більше, ніж на 7%, а показник малюкової смертності – це інтегральний показник будь-якої держави – за останні п’ять років знизився на 27%. Україна повністю виконала Цілі розвитку Тисячоліття – знизити на 2/3 показник від базового 1990 року. На сьогодні, це показник держав європейського регіону», – розповіла Альона Терещенко.

Нагадаємо, що Цілі розвитку Тисячоліття – це глобально визнані цілі, визначені світовою спільнотою для усунення найбільш кричущих нерівностей у глобальному розвитку людства. Декларацію тисячоліття ООН підписали 189 країн під час сесії Глобальної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у 2000 році.

Демонструючи слайди, представниця МОЗ України пояснила, що сталість показника захворюваності та стабільність показника інвалідності – це свого роду позитив: адже свідчить про результат застосування найкращих практик виявлення хвороб у дітей, а також надання дитини статусу інвалідності.

Окремо Альона Терещенко зупинилась на проблемі сирітства в Україні. За її словами, за підсумками Європейської конференції щодо захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Україна у 2012 році визнана найбільш прогресивною серед країн Європейського регіону щодо ставлення до дітей-сиріт. З 2004 року втричі зменшилася кількість дітей, яких залишають матері у пологових будинках. Також зменшилась кількість дитбудинків та дітей, які у них перебувають. Альона Терещенко наголосила, що в Україні щороку збільшується кількість усиновлених дітей.

Начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України нагадала, що в Україні з метою посилення інституту сім’ї та державної підтримки народжуваності, починаючи з 2007 року, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», збільшено державну допомогу при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вказані допомоги виплачуються щомісячно і можуть бути використані батьками на будь-які цілі.

Також Альона Терещенко розповіла про цікавий експеримент, який триває у Снятинському районі Івано-Франківської області та Ємільчинському та Житомирському районах Житомирської області. Йдеться про пілотний проект «Інтегрованого ведення хворих дитячого віку» (ІВДХВ). За її словами, вже сьогодні, хоч проект розпочався лише у 2010 році, є позитивні результати: підвищення ефективності діагностики і лікування загрозливих станів, а як наслідок – значне зниження дитячої смертності. Його особливість полягає в тому, що батькам розповідають, як правильно доглядати за дитиною. «Вже сьогодні помітне абсолютне зниження безпідставного застосування антибактеріальної терапії під час простудних захворювань у дітей до п’яти років. Крім того головні індикативні показники вдвічі, а деякі в десять разів зменшились, - розповіла Альона Терещенко. – Відразу видно, що пряме консультування батьків щодо загрозливих станів у дітей, швидке реагування на такі стани, надання необхідної допомоги і якнайшвидше звертання за медичною допомогою – все це довело, що знизились показники захворюваності та смертності».

Прес-служба МОЗ України

30/08/2013 14:31


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC